“אכזבה:” החולצות של מסי מהמונדיאל נמכרו בסכום נמוך בהרבה מהציפיות

החולצות מהמונדיאל ההיסטורי של ליאו מסי שעמדו למכירה פומבית הכניסו הרבה פחות כסף מהציפיות. הסכום המדויק ששולם עליהן ומי עדיין מחזיק בשיא.

את המונדיאל בשנה שעברה כולנו זוכרים, המונדיאל עליו חתום ליאו מסי. מסי, הצעיד את ארגנטינה לזכייה היסטורית אחרי 36 שנה בגביע העולם, וזכייה שלישית בהיסטוריה.

לפני כחודש הודיע בית המכירות הבריטי “Sotheby`s” על מכירה פומבית של 6 מתוך 7 החולצות אותן לבש הפרעוש במונדיאל בקטאר. במכירה, שהתקיימה בניו יורק, הוצעו למכירה החולצות מהמחצית הראשונה של הגמר מול צרפת, מחצי הגמר נגד קרואטיה, רבע הגמר מול הולנד, שמינית הגמר מול אוסטרליה ושניים מהמשחקים בהם שיחק מסי בשלב הבתים מול ערב הסעודית ומקסיקו.

מסי אחרי הגול מול מקסיקו. (קרדיט: Sky Sports)
מסי אחרי הגול מול מקסיקו. (קרדיט: Sky Sports)

על פי הדיווחים שהיו בעולם היה נראה שאנחנו בדרך להיסטוריה. הסכום שעליו דובר היה לפחות 10 מיליון דולר, סכום שיהפוך אותן לאוסף מזכרות הספורט היקר בכל הזמנים. השיא אגב, שייך למייקל ג’ורדן והחולצות שלו מהשיקגו בולס בגמר 1998, שנמכרו ב-8.1 מיליון ליש”ט רק בספטמבר האחרון.

אלא שבפועל, נמכרו 6 החולצות בסכום נמוך בהרבה, “רק” 7.8 מיליון דולר. 2.2 פחות ממה שחשבו בבית המכירות. כך, למרות מדובר בסכום עצום, בארגנטינה ובבריטניה נשמעו לא מעט קולות מאוכזבים עקב הסכום הנמוך משמעותית מהציפיות.

ברהאם ואכטר, סגן נשיא בית המכירות “Sotheby`s”, מסר לאחר המכירה כי:

“החולצות ההיסטוריות הללו הן לא רק זיכרון מוחשי של אחד הרגעים החשובים ביותר בתולדות הספורט, אלא הן חיבור ממקור ראשון לרגע שיא בקריירה של אחד הכדורגלנים המעוטרים בהיסטוריה”.

כל ההון שנכנס ממכירת החולצות ייתרם לצדקה.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן