“אנחנו לא זוכרים מה זה להפסיד” | אמין עדלי בראיון

ההפסדים שלא מגיעים, צ'אבי אלונסו, העונה הנוכחית של אלופת גרמניה והיחס החם שקיבל. שחקן הכנף של באייר לברקוזן בראיון מיוחד לקראת גמר הליגה האירופית. וגם: מה לימד אותו ג'רמי פרימפונג

באייר לברקוזן ואטאלנטה ייפגשו היום (רביעי, 22:00) באצטדיון אביבה שבדבלין לגמר הליגה האירופית. צ’אבי אלונסו וקבוצתו עדיין לא נחלו הפסד בשום מסגרת העונה, והם עוד חולמים לסיים עונה בצורה היסטורית. באייר זכתה בליגה הגרמנית בלי להפסיד אף משחק, ונותרו לה עוד שני גמרים לשחק, היום נגד אטאלנטה, ובשבת בגמר הגביע הגרמני נגד קייזרסלאוטרן, כך שתאורטית היא עוד יכולה לסיים את העונה הנוכחית עם 3 תארים.

לקראת המשחק הגורלי, התיישב שחקן הכנף של באייר לברקוזן אמין עדלי לראיון מיוחד לגרדיאן הבריטי, בו הוא דיבר על מגוון נושאים. תחילה, התייחס עדלי לחדר ההלבשה של לברקוזן ולכוכב שלו ג’רמי פרימפונג: “זה מאוד כיף”, גיחך עדלי. “כל יום קורה משהו. כל שחקן מצחיק בדרכו שלו, וכשיש לך בחור כמו ג’רמי, הוא תמיד מצחיק את כולם. אפילו המאמן לפעמים מצחיק את כולם”.

שחקן הכנף נשאל על העונה המטורפת של לברקוזן, שעד כה לא רשמה הפסד אחד בכל המסגרות: “זו תחושה מוזרה – אף אחד מאיתנו לא זוכר איך זה להפסיד משחק ואיך להגיב. אני חושב שבגלל זה אנחנו ככה. אנחנו לא רוצים שהריצה תסתיים. זה החלק הכי חשוב בעונה וזה לא הזמן לאבד פוקוס. כן, השגנו משהו מדהים בליגה בכך שסיימנו ללא הפסד, אבל להפסיד בשני הגמרים האלה יהיה כואב מאוד עבורנו. הדבר החשוב ביותר הוא שנמשיך את הריצה הזו. רובנו ביחד כאן שלוש או ארבע שנים והאווירה פשוט מדהימה. יש רק בחורים טובים – כולם רוצים לעזור אחד לשני. ואנחנו רוצים לשמור על התחושה הזו של לא להפסיד משחק. כשבאים כל בוקר לחדר ההלבשה – כולם שמחים להיות שם. אף אחד לא מרגיש לא בנוח. זה פשוט תענוג להגיע לעבודה כל בוקר לראות את החברים שלך”.

על צ’אבי אלונסו אמר המרוקאי כי: “הוא מכיר אותי טוב מאוד ומכיר את התכונות והחולשות שלי. הוא יודע שיש לי הרבה אנרגיה ויש פעמים שאתה צריך לדחוף ופעמים אחרות שאתה צריך להיות רגוע. למדתי ממנו הרבה על המיקום שלי ועל קריאת קצב המשחק”.

השחקן הצעיר הגיב לעובדה שאף אחד לא ציפה לקבל את היכולת הזו מבאייר הנוכחית: “זה נכון. אבל אנחנו בחדר ההלבשה – אני חושב בגלל שאנחנו חיים את זה – הרבה יותר רגועים לגבי דברים. אנחנו אפילו לא ממש מבינים מה קורה. אנחנו בתוך הבועה הקטנה שלנו”.

עדלי, שהגיע לגרמניה מטולוז הצרפתית באוקטובר 2021, התייחס במהלך הראיון הוא התייחס ליחס אותו הוא קיבל בלברקוזן לאחר שהגיע: “כשהגעתי היו הרבה שחקנים שהיו באותו מצב כמוני ובאותו גיל. זה עשה את זה הרבה יותר קל להרגיש בבית כי זה קשה כשאתה מגיע לארץ חדשה ואתה לבד. כולנו עזרנו אחד לשני והרגשנו בנוח מיד. הגעתי מהליגה השנייה בצרפת אז היה הבדל גדול באיכות והייתי צריך ללמוד מהר מאוד. המועדון מאוד עזר לי. הם מאוד תומכים וסבלניים עם שחקנים צעירים, כדי לוודא שתוכל למצות את הפוטנציאל שלך. אני חושב שזו הסיבה שהרבה שחקנים צעירים שמגיעים ללברקוזן מצליחים”.

השחקן גם סיפר במהלך הראיון על חברו הטוב – ג’רמי פרימפונג: “כשאתה חבר קרוב של פרימפונג, אתה צריך לדבר אנגלית אז אני מתאמן איתו הרבה. הוא גם גורם לי לעבוד על המבטא שלי. אני אסיר תודה שעכשיו אני יכול לדבר אנגלית טובה, זה אומר שהוא היה מורה טוב. הוא בחור מיוחד ודמויות מהסוג שלו הופכות את חדר ההלבשה לטוב יותר. אני חושב שכולם צריכים מישהו כזה. יש לו גם עונה מבריקה על המגרש, זה תענוג לעבוד איתו. הגרמנית שלי אבל זה כבר סיפור אחר, זה בהחלט משהו שאני צריך לעבוד עליו יותר”.

לסיום אמר עדלי כי: “אנחנו יודעים שהמועדון צומח ויש לנו קבוצה מאוד חזקה. אי אפשר לדעת מה הולך לקרות בעתיד, אבל אם רוב שחקנים יישארו בעונה הבאה – יש לנו סיכוי טוב בליגת האלופות. עם כל הדברים שקרו לנו העונה, כל שחקן פה השתפר וזה נחמד מאוד. לעבוד עם צ’אבי אלונסו זה תענוג ועבור שחקן צעיר זה המועדון המושלם להשתפר בו”.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן