‘אנחנו מאמינים שפליק יקח את השיטה של בארסה לשלב הבא’ | זו’אן לאפורטה בראיון

נשיא ברצלונה התראיין אתמול (שלישי) אל הערוץ הרשמי של ברצלונה ודיבר על צ'אבי, האנזי פליק, פרשת נגרירה, והעתיד של ברצלונה

השבועות האחרונים בברצלונה היו סוערים מאוד. צ’אבי פוטר מעמדת המאמן למרות שהודיע כי יישאר וזכה לתמיכה מנשיא המועדון ז’ואן לאפורטה והמנהל המקצועי דקו, האנזי פליק מונה במקום קשר העבר אל התפקיד, ואתמול (שלישי) נשיא המועדון זו’אן לאפורטה התיישב לראיון בערוץ הרשמי של המועדון ודיבר על הכל:

״אני משוכנע שנגיע אל מצב של 1:1 בפייר פליי. אנחנו קרובים מאוד לסגור כמה עיסקאות ובלה ליגה מבינים את המאמץ הגדול שעשינו, לא נצטרך למכור שחקנים הקיץ, אנחנו עומדים ביעדים מבחינה כלכלית״ פתח הנשיא והמשיך: “הסגל שלנו והעתיד שלנו? יש לנו את פרמין, פדרי, לאמין, באלדה, הקטור פורט והילדים מבארסה אתלטיק, הם ההווה והעתיד של הקבוצה. יש צעירים כמו אראוחו, באלדה, לאמין, קובארסי, הקטור פורט, גאבי שיקבלו חיזוק משחקנים מנוסים כמו לבדנובסקי או קונדה. בעונה הבאה נקבל את באלדה וגאבי בחזרה. יש לנו גם את סרג׳י רוברטו, הרעיון הוא לשמור על השלד הבסיסי ולבצע כמה שינויים.

יש לנו גם את ויטור רוקה שהיה אמור להגיע הקיץ אבל כבר התחיל להתאקלם למועדון. אני חושב שרוב הסגל ישאר חוץ מכמה שחקנים שמסיימים חוזה או שיבקשו לעזוב. התכנון נמצא בידיים של פליק ודקו, ואני בטוח שהם יעבדו טוב. עמדת הקשר האחורי? אני לא חושב שצריך להשקיע שם הרבה. יש לנו את כריסטנסן וקסאדו. אנחנו חושבים על מארק קאסדו כשחקן בקבוצה הראשונה בשנה הבאה. יש הרבה שחקנים בקבוצת המילואים שאנחנו מאמינים שיכולים לענות על הצרכים של הקבוצה הראשונה. קימיך? אנחנו לא רואים צורך להשקיע בשחקנים ברמה הזאת״. לאפורטה דיבר גם על חלוצי הקבוצה רוברט לבנדובסקי וויטור רוקה ואמר כי   ״לבנדובסקי דחה הצעות משמעותיות כדי להישאר בברצלונה, ויטור רוקה מתאקלם לעולם שלנו, לכדורגל האירופאי״.

על ז’ואאו פליקס וז’ואאו קאנסלו: “הייתי רוצה השאלה נוספת של פליקס וקאנסלו. דקו עובד על זה, פליק רצה את פליקס בבאיירן, הוא מאמין בו, לפליקס יש איכות יוצאת דופן, אני מרוצה מהעונה שלו. חיזוק להתקפה? יכול להיות שיהיה שחקן קיצוני, דקו ופליק מדברים על זה. כשהם יציעו שם, נבחן אותו״.

הנשיא של בארסה המשיך “פליק מכיר את הסגל הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים, הוא עובד עליו הרבה זמן. הוא התחיל לעבוד ולהציג לנו מה הוא יוכל לעשות עם הסגל אחרי שצ׳אבי הודיע שהוא לא ממשיך. לאורך כל הדרך פליק הראה לנו כמה הוא מאמין בלה מאסיה. הצוות של דקו ופליק מקבלים החלטות ואז מעבירים אותם לאישור של ההנהלה. ב 90% מהמקרים, אנחנו נאשרר את זה. פליק עובד עכשיו על תוכנית הכושר החדשה, הלו״ז החדש לאימונים, החוקים, הכל. בצמד המשחקים נגד מדריד הייתה לנו נפילה בכושר אחרי דקה 60, המטרה היא שתחת פליק זה לא יקרה. הוא ישפר אותנו פיזית מבלי לפגוע בפילוסופיה של המשחק, שהוא מאמין בה מאוד״.

על ליגת האלופות אמר לאפורטה: ״כאבה לנו ההדחה בליגת האלופות. הרגשנו שאנחנו יכולים לעבור את פאריס וגם את דורטמונד. להגיע לוומבלי. ואז הגיע ההרחקה של אראוחו שקבעה את גורל המשחק. עשינו שינוי מהותי בצוות הכושר של המועדון, זה קטע שאנחנו לוקחים מאוד ברצינות״.

על פרשת נגרירה: ״השופט זיכה אותנו בפרשת נגרירה כי מעולם לא עשינו דבר רע. אם כבר, מדריד זאת הקבוצה שנהנית מטובות שיפוט, מדריד מאוד הפתיעה אותנו לרעה עם ההצטרפות שלה כעדה בפרשת נגרירה, לא ציפינו לזה. גם לא לקמפיין שהם עשו בערוץ הטלוויזיה נגד השופטים, קמפיין שעזר להם. יש לי קשר טוב עם נשיא אופ״א צ׳פרין ועם נשיא פיפ״א אינפטיני. להיות נשיא ברצלונה זה כבוד גדול וזכות עם אחריות עצומה. אין מה לעשות, יש החלטות קשות שצריך לקבל בגלל שאתה מאמין שזאת ההחלטה ההגיונית לבצע. נכון שיש גם את הפן הרגשי שאסור להתעלם ממנו״. התייחס הנשיא אל העזיבה של צ’אבי והמשיך: ״רצינו לסיים את הפרק של צ׳אבי בצורה אלגנטית ועם כבוד לצ׳אבי לפני שמודיעים על פליק. צ׳אבי התנהג כג׳נטלמן בעזיבה שלו. אני חושב שכל התהליך היה אלגנטי, הוא היה שמח מאיך שזה הסתיים. אנחנו מאמינים שפליק יקח את השיטה של בארסה לשלב הבא. זה התחיל עם רייקארד ואז פפ שיכלל אותה ואז גם לואיס אנריקה הוסיף. גם פליק יהיה שם. לשחק עם הכדור, ללחוץ, וכדורגל התקפי ברמה הגבוהה עם דגש חשוב על המימד הפיזי״.

לסיום דיבר הנשיא על הקאמפ נואו: ״נחזור לשם בסוף השנה ב-60% תכולה. אני מודה לסוסיוס על הסבלנות. זה הפרויקט החשוב ביותר ב-125 שנות המועדון״.

4 תגובות
 1. דוד עטר כותב

  קדנציה מביכה

 2. ויסקה בארסה כותב

  נמאס מלאפורטה

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב

  תהיה לנו עונה טובה, בריאל תהיה ירידת מתח

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב

  מדבר יותר מדי לקבצן נדבות

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן