“אני לא רציתי שצ’אבי יעזוב בסוף העונה” | דקו בראיון

המנהל הטכני של בארסה ישב לראיון נוסף על העתיד של ברצלונה, צ'אבי והשחקנים הצעירים

“ה-‘ד.נ.א’ של בארסה בשבילי מורכב מיכולת טקטית, משחק ויכולת אישית, ה-‘ד.נ.א’ של בארסה זה איכות. כמובן שאז מגיעים הדגמים והעיצובים מאוד מגוונים. אבל ה- ‘ד.נ.א’ זה השחקן האיכותי, המשחק והכי חשוב לראות משהו שאתה אוהב”.

לאחר שהבטיחה ברצלונה את העפלה לשלב רבע גמר ליגת האלופות בשבוע שעבר, לראשונה מאז עונת 2019/20, בעזרת ניצחון 3-1 על נאפולי, נשאל דקו על עתידו של צ’אבי למקרה ובארסה תמשיך עד הסוף, “האם הייתי חותם לזכות בליגת האלופות ושצ’אבי ישאר? כן אני חותם”. עוד הוסיף, “נשאלתי בעבר כבר עשרה פעמים אם צ’אבי עוזב או לא. אני לא רציתי שצ’אבי יעזוב בסוף העונה, אנחנו משחקים בליגה ובליגת האלופות יש לנו מטרות להגשים ולא יכולים להתלונן כל הזמן. צ’אבי ממשיך להגיד לנו שההחלטה שלו היא בלתי הפיכה. אם משהו ישתנה הוא יהיה מוכרח להודיע לנו. אם הוא יאמר שהוא ירצה להמשיך, נצטרך לדבר איתו”.

דקו המשיך לספר על המאמן הספרדי, “אם יש מאמן אחד עם אומץ שלעולם לא מתלונן זה צ’אבי. הסוף הוא הסוף, אני אזכור אותו על האומץ שהיה לו. הוא לא מתלונן אם הוא יכול או לא להחתים שחקן מסוים, הוא תמיד חיובי, זה מותרות לעבוד איתו. הוא יעזוב את בארסה כאחד שהותיר חותם, הוא החל את הבנייה מחדש.”

כששמות שונים להחליף את צ’אבי, עולים בתקשורת בזמן האחרון. נשאל דקו האם מתקיים משא ומתן במועדון עם מאמן מסוים, “לא היה משא ומתן אם אף מאמן, כאשר אתה יודע שהמאמן שלך עוזב, אתה יודע מי יהיה זמין ומי לא. אנחנו צופים מהצד, אבל עוד לא עשינו שום צעד. בהתייחס לפיירפליי הפיננסי אנחנו יודעים מה אנחנו יכולים לעשות ומה לא, גם אם צ’אבי יגיד שהוא רוצה להישאר נצטרך לדבר איתו על האפשרויות”. דקו הוסיף ואמר, “כמובן שאתה יכול להעריף מחמאות על מאמנים כמו גוארדיולה, קלופ וארטטה אבל הם לא זמינים”.

דקו התייחס אל לואיס אנריקה מאמן נבחרת ספרד ובארסה לשעבר (2014-2017), אשר משמש כמאמן פריז סן ז’רמן אותה תפגוש ברצלונה בשלב רבע הגמר, “אני אוהב אותו מאוד, זה קשה לדבר על מאמנים שלא יצא לי לעבוד איתם. הוא מאמן נהדר בכל רמה, כמאמן, כמנג’ר, כבן-אדם. יש לו את כל הדברים להיות מאמן ‘טופ'”.

כשהקיץ בפתח ובשיאו מפעלי היורו, הקופה אמריקה והמשחקים האולימפיים קבוצות גדולות כמו ריאל מדריד סירבו לשחרר שחקנים לכלל המשחקים כאשר הודיעו ששחקן לא יוכל לשחק בשניים מהמפעלים מבחינתם. בנוסף הודיעה ריאל, ששחקן שיעפיל לחצי גמר טורניר מסוים לא יזומן לטורניר קדם העונה בארה”ב. דקו כמנהל הספורטיבי של ברצלונה הציג גישה דומה ואמר, “כמועדון אנחנו לא רוצים שאף שחקן ילך גם ליורו וגם לאולימפיאדה. המועדון יודע על זה, אבל עדיין לא דיברנו עם השחקנים על הנושא. אנחנו ננסה למונע מזה לקרות. לשחק ביורו ובמשחקים האולימפיים זה יותר מדי, מספר המשחקים שמשוחקים על ידי כדורגלים חייב לקטון”.

במשחק שמינית הגמר האחרון מול נאפולי פתחו בהרכב הקבוצה לאמין ימאל (16), פרמין לופס (20), פאו קובארסי (17), דקו הציג את משנתו לעתיד הקבוצה תוך שילוב השחקנים הצעירים ואמר, “המפתח הוא לשמור על מה שיש לנו עכשיו, קבוצה מנצחת לא בונים על ידי שינוי של שחקנים כל שנה. לקבוצה הזאת יש עוד הרבה לפניה, יש כאן תשוקה אדירה להשיג דברים חשובים זה משהו שאנחנו חייבים לנצל. אני ממש שמח ולא הולך למכור את זה”.

בנוסף התייחס דקו להארכות חוזים של שחקנים בקבוצה, “אראוחו הולך להאריך חוזה, אם הוא ירצה כמובן. אנחנו נעשה את מה שצריך כי הוא ראוי לזה. המאמץ העיקרי של המועדון זה לשמר את מה שיש לנו”. בנוסף נשאל על ז’ואאו פליקס וקנסלו שכאמור נמצאים בהשאלה מקבוצתיהם, “אף אחד מהם שלנו. לא שילמנו דמי העברה עבורם. הם עזרו לנו המון על כר הדשא, ואם תיווצר סיטואציה דומה לשנה שעברה אנחנו נשמח לקבל אותם”. בנוסף התייחס לשמוע הצצות סביב עתידו של לאמין ימאל כשהצעה מפריז סן זרמן הרעידה את העיתונים בספרד, אנחנו לא רוצים שאף שחקן יעזוב, העתיד של לאמין ימאל נמצא על המסלול ובשליטה, פאו קובארסי אותו הדבר, הכל תחת שליטה”.

דקו נשאל על פציעתו של גאבי שכאמור קרע את הרצועה הצולבת בסוף חודש נובמבר, “ההתאוששות הולכת בסדר, החוסן המנטלי שלו שונה משל שחקנים אחרים, הוא מנהיג. הפציעה שלו הייתה המורכבת ביותר עבור הקבוצה, היה לנו קשה למצוא איזון בלעדיו”.

לבסוף התייחס דקו לעזיבתו של מסי אין מילים לתאר את מה שמסי עשה לברצלונה, בבוא היום נערוך לו טקס פרידה שראוי למעמד שלו”. ובנוסף האם נפגש עם סוכנו של האלאנד, “לא דיברנו על האלאנד בפגישה עם רפאלה פימיינטה. זה שקר. דיברנו על דברים אחרים״. 

1 תגובה
  1. עילאי גרוברמן התותחן כותב

    שם: דקו
    תפקיד: מתראיין בתשלום מטען מועדון ברצלונה

    איך בא לי לקבל אותם בליגת אלופות ולסגור חשבון על 2006!

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן