“אני רוצה להישאר” | ז’ואאו פליקס פותח בריאיון

בתחילתה של 2023, היו הרבה ספקות סביב הגעתו של הפורטוגלי לברצלונה. חצי שנה אחרי, הוא הוכיח את כולם על טעותם כשהוא מככב במדי הבלאוגרנה. היום ישב פליקס לריאיון פתוח עם ג’רארד רומרו על הצעירים, הנפש ומה צופן לו העתיד.

הקריירה של פליקס הייתה מלאת תהפוכות. ילד הפלא מבנפיקה הגיע למדריד על תקן כוכב, אלא שבעיות משמעת וכדורגל לא טוב הורידו אותו לספסל של סימאונה. גם הניסיון להתניע מחדש בפרמייר ליג אצל צ’לסי כשל, אך דווקא כשהיה נראה שאולי מאוחר מדי, מצא פליקס את מקומו בברצלונה.

כשנשאל האם הוא גם רואה עתיד למערכת היחסים עם ברצלונה אמר: “נראה מה יהיה בעונה הבאה. המשפחה שלי שמחה כאן ואני רוצה להישאר, אבל זה לא תלוי בי. ברור שארצה לשחק בקאמפ נואו, חבל שאנחנו לא יכולים לשחק שם העונה. היציעים בהר היהודים מאוד רחוקים מהדשא.

המשכיות של צ׳אבי? הייתי רוצה שהוא ישקול את העזיבה מחדש. הוא מאמן צעיר עם רעיונות טובים והאנשים בברצלונה מאמינים בו. מספר ׳10׳ בברצלונה? זאת אחריות מאוד גדולה, זה מספר שאני אוהב מאוד אבל לא יצא לי ללבוש. נראה אם אוכל להישאר כאן בעונה הבאה.”

כשנשאל על הילדים של צ’אבי ענה: “אני מאוד הופתעתי מהעלייה של לאמין וקובארסי. לפני 5 שנים, בני 16 לא התנהגו כמו שהם מתנהגים עכשיו. יש שחקנים שיקרסו מנטלית בגיל כזה, אבל לא אצל לאמין וקובארסי, זה מעיד על האופי של הילדים האלה.”

על העיר עצמה גם הוסיף לומר: ״בברצלונה לעיתונאים אין את הכבוד הדרוש. פעם אחת אכלנו צהריים אצל לבנדובסקי ומהר 10 מצלמות חיכו לנו ליד הדלת. זה הבית שלו עם המשפחה שלו, זה לא מקום לעיתונאים.

ברנרדו סילבה? הוא שואל אותי איך ברצלונה ומתעניין מה קורה, הוא גם שאל אותי על מיסים בספרד. אמרתי לו שאני מסכים שהוא יגיע. אני מקווה שהוא יגיע. אם הייתי דקו ליום אחד, הייתי מחתים אותו.”

בכדי להימנע מסערה (כפי שחברו לקבוצה קאנסלו יצר לפני מספר שבועות) בחר פליקס בתשובה ניטרלית כשנשאל על כריסטיאנו ומסי: “אי אפשר להשוות ביניהם, צריך להנות מהם. קשה לבחור אחד, הם רשמו הישגים מדהימים שאי אפשר לשחזר.”

הרבה כדורגלנים חווים קשיים נפשיים לאורך הקריירה שלהם, אך נראה שדווקא הפורטוגזי הצעיר מתמודד יפה עם הביקורת החיצונית: “עזרה מפסיכולוג? לא הזדקקתי לזה. יש לי אבא ואמא שתומכים בי. אני לא קורא דברים שכותבים עליי ברשתות ואם יוצא לי לראות משהו אני מתעלם.”

1 תגובה
  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב

    אלוף!

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן