באתי לעזרת חבר – מסי החמיץ, דיבו הציל פעמיים וארגנטינה מעפילה לחצי גמר קופה אמריקה

בקרב מרתק ברבע הגמר באצטדיון NRG ביוסטון, ארגנטינה הצליחה לחלוף על פני אקוודור, כשתוצאת המשחק בתום ה-90 דקות הייתה 1-1 וארגנטינה ניצחה 2-4 בפנדלים. קהל עצום של 69,456 צופים היה עד לדרמה שהתפתחה כאשר אלופת העולם העפילה לחצי גמר הקופה אמריקה.

ליונל מסי, למרות היותו בדרך כלל עמוד התווך של ארגנטינה, קרטע ברגע מכריע כשהחמיץ את בעיטת העונשין שלו, הראשונה של ארגנטינה בדו-קרב הפנדלים.

מסי ניסה לבעוט בסגנון פננקה שלמרבה הצער פגעה בחלקו העליון של המשקוף ונחת ברשת החיצונית של השער. למרות ההחמצה, מסי הסביר שמדובר היה בניסיון מתוכנן שהוחלט לאחר התייעצות עם השוערים של ארגנטינה.

“הרבה כעס, הרבה כעס”, כך תיאר מסי את תחושותיו לגבי ההחמצה. כף רגלו השמאלית האגדית לא סיפקה את הסחורה הפעם, אולי עדיין מושפעת מהפציעה במפשעה ממנה הוא סובל בתשעת הימים האחרונים.

עם זאת, ההחמצה לא המיטה אסון על ארגנטינה. מי שעלו אחריו וכבשו היו חוליאן אלברז, אלכסיס מק אליסטר, גונסאלו מונטיאל וניקולאס אוטאמנדי, שכולם הצליחו לכבוש את הבעיטות שלהם בקרב הפנדלים הדרמטי. אך הסיפור המרכזי היה שוערה של ארגנטינה, דיבו מרטינס, שעמד כמו חומה בין הקווים, והצליח לעצור את שתי הבעיטות הראשונות של אקוודור בדרך לחתום את הניצחון ולהעפיל לחצי גמר. כפי שאתם זוכרים, דו קרב פנדלים זה הוא האיזור הבטוח יש לומר של דיבו הארגנטינאי, לאור העובדה שהוא ספג בסך הכל 9 מתוך 17 הבעיטות שנבעטו אליו בטורנירים גדולים. 53% אחוז המרה לשערים לבעיטה שלפי מדד שערים צפויים אמורה להיכנס ב-78% מהמקרים. מטורף.

אקוודור לא עזבה בלי קרב. הנבחרת המדורגת 30 בעולם היממה את הקהל ברגע האחרון כשקווין רודריגס כבש שער בתוספת הזמן, וקבע את תוצאת המשחק 1-1. אקוודור לא באו להיות תפאורה במשחק, ולמרות מאמצים של ג’ון יבואה וג’ורדי קייסדו במספר איומים לשער, והחמצת פנדל של אנר ולנסיה בדקה ה-62 שפגעה בעמוד (לא עמד בלחץ מול דיבו), אקוודור הודחה בסופו של דבר מהטורניר, יש לומר עם ראש מורם.

מוקדם יותר במשחק, ארגנטינה עלתה ליתרון בזכות תרגיל קרן יפה בדקה ה-35 שהסתיים ברשת לאחר נגיחה של ליסנדרו מרטינז מבישול של אלכסיס מקאליסטר. השער הזה הספיק עד שהשוויון המאוחר של אקוודור שלח את המשחק לפנדלים (כפי שידוע, בקופה אמריקה בתום ה-90 דקות המשחק הולך ישר לדו קרב פנדלים, מלבד משחק הגמר שמתקיימת הארכה בת 30 דקות).
מסי, שמחזיק כעת בשיא הדקות לשחקן בתולדות הקופה אמריקה, עדיין מחפש את שערו הראשון בטורניר. יש לו בישול אחד והוא ממשיך להיות דמות מרכזית עבור ארגנטינה, גם כשהוא מתאושש מהפציעה.

ארגנטינה תפגוש כעת בחצי הגמר את נבחרת קנדה ב-9 ביולי, אחרי שניצחה בפנדלים את נבחרת ונצואלה 4-3 לאחר 1-1 בתום ה-90 דקות, בתקווה להוסיף פרק נוסף למורשת הכדורגל המפוארת שלה, ואולי להיות הנבחרת הראשונה מדרום אמריקה והשנייה בכל העולם שזוכה בשלושה תארים בכירים ברציפות (ספרד עשתה זאת בין השנים 2008-2012).

1 תגובה
 1. צנחן גאה כותב

  בלי דיבו אין שום תואר לארגנטינה, תבדקו טורניר טורניר ותראו…דיבו קריטי לזכיות האלה בדיוק כמו ליונל (😍) וצריך לקבל על זה הרבה כבוד.

  1. דייגו
  2. ליאו
  3. אל פידאו די מריה
  4. דיבו

  זה סדר הארגנטינאים בהיסטוריה!

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן