בגיל 37: שרן ייני הודיע על פרישה

השחקן הוותיק הודיע רשמית על פרישה | כל הציטוטים ממסיבת העיתונאים

🚨שרן ייני הודיע רשמית על פרישה מכדורגל.

מכבי תל אביב הודיעה היום (שני) רשמית כי שחקן ההגנה הוותיק החליט סופית לפרוש מכדורגל. ייני, בן ה-37, חווה באמצע העונה הנוכחית פציעה קשה, ועל אף שניסה לחזור לשחק – הוא החליט להודיע על פרישה.

ייני עדיין לא קיבל החלטה על עתידו. יש לו מספר הצעות מתחום הכדורגל לצד הצעות מהשוק העסקי. מיץ’ גולדהאר היה רוצה לראות אותו נשאר במועדון ומשמש בתפקיד מקצועי. במידה וישאר במועדון הוא צפוי להיות הדמות שמקשרת שחקנים צעירים מהנוער לבוגרים ולסייע בהשתלבותם. כמו כן, הוא צפוי לקחת חלק פעיל גם במחלקה הצעירה.

ייני החל את דרכו בנוער של מכבי תל אביב, ועלה לקבוצה הבוגרת בעונת 2004/2005. לאורך כל הקריירה הוא שיחק במדי מכבי, למעט גיחה קצרה של שנתיים להולנד, שם הוא שיחק במדי ויטסה ארנהיים. ייני השלים 17 עונות במכבי תל אביב, בהן הוא רשם 555 הופעות. ייני זכה עם מכבי ב-6 אליפויות 2 גביעי מדינה, 6 גביעי טוטו ופעמיים באלוף האלופים. הוא שימש כקפטן הקבוצה ורשם גם 32 הופעות בנבחרת ישראל.

בעלי מכבי תל אביב, מיץ’ גולדהאר, אמר במסיבת עיתונאים כי: “שרן ייני, 555 משחקים עם החולצה של מכבי, השחקן היחיד שהיה כאן כשהגעתי לראשונה לפני כ-15 שנים. הוא מגלם כל מה שטוב במכבי, מייצג את המועדון היטב כקפטן באמצעות מוסר עבודה גבוה, אופי וצניעות. שרן תמיד כיבד את כולם מהמאמן ועד לאנשי המשק כל אלה הפכו אותו לקפטן האידיאלי של מכבי. תודה שרן על קריירה מפוארת במועדון הכדורגל מכבי תל אביב.”

ייני אמר במסיבת העיתונאים בה הודיע על פרישתו כי: “פעם הייתי מאוד קשוח, לא הייתי צוחק בכלל. עברתי שינוי בקריירה והבנתי שאם אני רוצה לשמור על בריאות הנפש שלי אז אני צריך להקליל. הייתי קפטן טוב, הקפדתי תמיד לשלב את כל השחקנים. ניסיתי לשכנע את דור פרץ להיות הקפטן לפני הפרישה שלי אבל הוא לא הסכים. האליפות הראשונה הייתה הכי מרגשת שלי, הייתה סערת רגשות מטורפת. ב-2:3 של ערן זהבי בדרבי, כשניצחנו את רמת השרון 3:4, היו לי לא מעט רגעים גדולים. הירידה של הפועל? אני אוהב מכבי, אני לא שונא הפועל. אני לא שונא אף אחד, אני פשוט אוהב את מכבי ולא מתעסק באחרים.

ייני התייחס במהלך מסיבת העיתונאים גם לעתידו: “עדיין אין לי תפקיד חדש ספציפי, יש לי כישורים לכמה תפקידים שונים, קיבלתי כמה הצעות. אני אשב עם מיץ’ ונחליט על העתיד שלי בימים הקרובים. היו לי חלומות לשחק עד גיל 50. כל תחום שיגרום לי להתעורר אני אהיה בעדו. אני רוצה להרגיש תשוקה ולהתפתח כבן אדם, בוא נראה מי ייתן לי את התנאים האלה. לא תמיד אנחנו אומרים לתקשורת את האמת, חרטטתי אתכם ואתם יודעים את זה”.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן