אבל בכדורגל הישראלי: שלום אביטן הלך לעולמו

שלום אביטן, אחד מגדולי הכדורגלנים הישראלים, הלך הבוקר (שישי) לעולמו כשהוא בן 73. לאחר שסבל מאי ספיקת כליות.

אביטן, ששיחק בעמדת החלוץ, נחשב בעיני רבים לאחד מגדולי החלוצים הישראלים. הוא נולד במחנה מעבר במארסיי שבצרפת, לזוג הורים יוצאי מרוקו. כשהיה בן 6, עלו אביטן ומשפחתו לישראל. החל את דרכו בבית”ר באר שבע כשהיה בן 16 בלבד, ולאחר 5 שנים הוא עבר ליריבה העירונית – הפועל באר שבע. אחרי עונה אחת במדים האדומים, עבר אביטן בגיל 22 לבית”ר ירושלים, אצלה הוא שיחק 50 משחקים וכבש 11 שערים. אביטן היה ידוע בזכות יכולת הבעיטה החזקה שלו, והוא כבש לא מעט שערים מרהיהים לאורך הקריירה.

בשנת 1975, חזר אביטן לקדנצייה שנייה בבירת הנגב, קדנצייה בת 5 שנים. במהלך אותה תקופה, היה אביטן חלק משמעותי בעונת האליפות השנייה בתולדותיה, אליפות שלקח 40 שנה להחזיר. למעט עונה אחת בהפועל ירושלים, אביטן שיחק בבאר שבע עד לשנת 1985, ובסך הכל הוא שיחק 10 עונות במדים האדומים. עד היום, אביטן הוא מלך השערים של הפועל באר שבע, עם 100 שערים במדים האדומים.

את סיום הקריירה שלו עשה אביטן בהפועל תל אביב, בה שיחק עונה אחת, ולאחר מכן עוד עונה בהפועל אשדוד. לאחר הפרישה הוא אימן מספר קבוצות בליגות הנמוכות. בנו, שרון, מנהל כיום את מחלקת הנוער של בני יהודה. אביטן הוא גם דודו של מאמן הכדורגל ניסו אביטן.

מועדון הכדורגל הפועל באר שבע מסר עם ההודעה על פטירתו של אביטן כי: “מלך שערי הקבוצה בכל הזמנים, שלום אביטן, הלך לעולמו. שלום שיחק לראשונה בקבוצה בעונת 1972/1973. הוא חזר לקדנציה שנייה בעונת 1975/1976 ותרם לזכייה באליפות השנייה בתולדות המועדון. עד לסיום הקריירה, שלום ערך במדי המועדון 251 הופעות וכבש מעל ל-100 שערים בכל המסגרות.אנו מחזקים בשעה זו את שרון אביטן, בנו ושחקן העבר של המועדון ומנהלה המקצועי לשעבר של מחלקת הנוער, ואת כלל משפחת אביטן. שלא תדעו עוד צער!”

יהי זכרו ברוך!

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן