בדרך לאיחוד | מתיאס דה ליכט מתקרב למנצ’סטר יונייטד

עסקת דה ליכט למנצ'סטר יונייטד בשלבים הסופיים | כל הפרטים

מנצ’סטר יונייטד קרובה מאוד לסיום העסקה עם מתיאס דה ליכט השבוע, כשהבדיקות הרפואיות יתקיימו לאחר היורו.

השיחות בין מועדונים מאוד חיוביות. באיירן רוצה כ-50 מיליון יורו, בעוד שהרעיון הראשוני של יונייטד הוא כ-40 מיליון יורו.
הסכם על 40 מיליון אירו בתוספת בונוסים שיעלו את סך העסקה ל-50 מיליון אירו לא נשלל. הציפיות של שני המועדונים מתקרבות. מקס אברל ילחץ לסיים את המכירה, מכיוון שבאיירן צריכה להכניס כספים בכדי לייצר להחתמות נוספות. מכירת דה ליכט תהיה בעלת ערך בכדי לדחוף את העסקה המתוכננת של ג’ונתן טה לבאיירן מינכן מבאייר לברקוזן.

דה ליכט פרץ בגיל צעיר, כשהיה בן 19 בלבד, במדי אייאקס. הוא היה חלק משמעותי בעונת הכישרונות הצעירים של המועדון יחד עם טן האח, בה היא הגיעה עד לחצי גמר האלופות. דה ליכט שיחק ביחד עם שחקנים כמו פרנקי דה יונג, חאקים זייש ודויד נרס, וכבר בסוף אותה עונה הוא ליובנטוס תמורת סכום עתק של כ-85 מיליון יורו. הבלם הצעיר לא מצא את עצמו ביובנטוס ונחשב שם לכישלון.

ב-2022 קנתה אותו באיירן מינכן תמורת קצת פחות מ-70 מיליון יורו, ובעונתו הראשונה בקבוצה הרשים מאוד ביחס לתקופתו ביובה. בעונה החולפת הוא שיחק רק כמחצית מהמשחקים ועל פי דיווחים הוא נקלע לחילוקי דעות עם מאמן הקבוצה תומאס טוכל.

בסביבתו של דה ליכט הבהירו במהלך חצי השנה האחרונה כי השחקן וסביבתו פתוחים למעבר, וכעת כאמור, מנצ’סטר יונייטד מעוניינת בבלם ההולנדי לחיזוק ההגנה הלא יציבה שלה. במהלך העונה האחרונה יונייטד ספגה מעל שער למשחק, ולא הצליחה לייצב את ההגנה בשום שלב – זאת כתוצאה מיכולת ירודה של בלמיה המובילים רפאל וראן והארי מגוויר. בנוסף הפציעות המרובות גרמו לטן האח לפתוח עם קאסמירו כבלם, מה שהיווה כישלון קולוסאלי ברוב הניסיונות.

מעבר של דה ליכט לאולד טראפורד יכול לעשות טוב מאוד לשני הצדדים, גם ליונייטד וגם לבלם עצמו, שינסה לראשונה מאז עזיבתו את אייאקס להפוך לבלם המוביל בקבוצה בה הוא משחק, ואיפה יותר טוב לנסות לעשות את זה מאשר תחת המאמן איתו הוא פרץ באותה עונה ב-2019?

1 תגובה
  1. גאוות בוואריה כותב

    באיירן עושה טעות לדעתי, הוא לא מדהים אבל הוא ראוי להישאר ואם כבר צריך להיפטר מאופמקאנו.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן