בדרך לסעודיה? אלכסנדר לאקזט בדרך לאל-קאדיסה

החלוץ הצרפתי הוותיק עתיד לעזוב בקרוב את אולימפיק ליון, ואחרי 16 שנים באירופה לעזוב גם את היבשת | כל הפרטים

אלכסנדר לאקזט עתיד לעזוב בקרוב את אולימפיק ליון, כשאל-קאדיסה הסעודית היא המועמדת הבכירה לקלוט אותו.

על פי הדיווחים האחרונים, המועדון הסעודי מציע ללאקזט פי 4 ממשכורתו הנוכחית בליון, כשהשחקן מתלבט אם להישאר בליון או לעבור לסעודיה. השחקן צפוי לקבל את ההחלטה כבר בימים הקרובים. אם יחליט לעזוב, גם אל-שבאב הסעודית מעוניינת בו, ותנסה להיכנס למירוץ להחתמתו.

החלוץ בן ה-33, ששיחק לאורך 11 עונות בקבוצה הצרפתית, שב אליה בעונה שעברה בחינם לאחר קדנציה ארוכה של 5 עונות בארסנל. לאקזט כבש 71 שערים במדי התותחנים ובישל 33 נוספים ב-206 הופעות. בנוסף לכך, הספיק החלוץ לזכות בגביע האנגלי ובשתי תארי מגן הקהילה.

באולימפיק ליון, אליה חזר כאמור בעונה שעברה, זכה לקאזט בגביע הצרפתי. עם 182 שערים במדי הקבוצה, לאקזט ממוקמם במקום השני בטבלת כובשי השערים בכל הזמנים במועדון בו הוא ערך 349 משחקים בכל המסגרות. בעונה החולפת הציג לקאזט יכולת טובה, והיה בורג מרכזי בהגעה של הקבוצה לגמר הגביע הצרפתי. בנוסף, ליון סיימה במקום ה-6 בטבלה, שהבטיח לה מקום בשלב הבתים של הליגה האירופית.

לאקזט עצמו כבש בעונה החולפת 19 שערי ליגה, אשר סייעו לו לסיים במקום השני אחרי קיליאן אמבפה בטבלת כובשי השערים של ליג 1. בעונה שעברה כבש לאקזט 27 שערי ליגה, ונדמה כי החלוץ נמצא בכושר מצוין גם בגילו המתקדם.

למרות היכולת המרשימות אותם הוא הציג בליגה הצרפתית, לאקזט לא זומן לסגל לקראת היורו הקרוב בגרמניה, אלא זומן דווקא לסגל של תיירי הנרי, מאמן הנבחרת האולימפית של צרפת, והוא עתיד להתחרות באולימפידה שתיערך בקיץ הקרוב.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן