בורוסיה דורטמונד 1 – 0 פריז סן ז’רמן | התגובות

כל התגובות לניצחון 1:0 של בורוסיה דורטמונד נגד פ.ס.ז' במסגרת המשחק הראשון בחצי גמר ליגת האלופות

בורוסיה דורטמונד הוכיחה שוב אתמול (רביעי) עד כמה היא חזקה אל מול הקהל הביתי שלה. הצהובים שחורים בהובלתו של ג’יידון סאנצ’ו הנהדר ניצחו 1:0 גדול את אמפבה וחבריו, ורשמו 11 משחקי בית רצופים ללא הפסד בליגת האלופות.

לאחר הניצחון המרשים מהצד הצהוב וההפסד המאכזב של הצרפתים, התראיינו שני מאמני הקבוצות, אדין טרזיץ’ ולואיס אנריקה, ובנוסף גם כמה משחקני שני הצדדים.

תחילה התייחס למשחק המאמן המנצח, אדין טרזיץ’:

“הצגנו משחק טוב מאוד, ניצחון דחוק אבל ראוי“, פתח טרזיץ’, “זו הייתה הופעת עבודת צוות נהדרת שהביאה אותנו לשם. רצינו את היתרון הקטן הזה. אנחנו יודעים שהשבוע הבא ככל הנראה יהיה קשה יותר מהיום. זה ניצחון ראוי עם הופעה טובה של הקבוצה. יכולנו להבקיע עוד שערים, אבל גם פריז היתה מסוגלת לכך. זאת הסיבה למה התוצאה הזאת סבירה עבורי. צריך להרוויח את המקום בגמר בוומבלי. כל מה שאנחנו זקוקים לו זה תיקו בגומלין, אבל רוצים לנצח גם בשבוע הבא”
המאמן המשיך ואמר:  “זו רק מחצית ובשבוע הבא יהיה סיפור אחר. זה לא יהיה קל להתמודד עם משחק הלחץ שלהם מול הקהל הביתי. הרגשנו את זה היום מהדקה ה-45 עד ה-60, הרגשנו את האיכות שלהם. הצגנו את המשחק הכי טוב שלנו נגד פ.ס.ז’ אבל בשבוע הבא הם יקבלו גיבוי אופורי מהאוהדים שלהם והם ירצו להפוך את התוצאה. רצינו להעפיל לליגת האלופות דרך הבונדסליגה ולא ככה”, המשיך טרזיץ’. “אבל העובדה שזה יספיק כדי להעפיל מהמקום החמישי נובעת גם מההצלחה שלנו, התרומה שלנו.”
מאמן דורטמונד המשיך ודיבר על סיכויי ההעפלה אל הגמר:  “יש לנו יתרון קטן והזדמנות טובה לעשות את זה. המטרה שלנו היתה להעפיל לליגת האלופות ועשינו זאת. זה לא משפר את העונה בליגה, אבל זו נחיתה יותר רכה”.
לסיום נשאל טרזיץ’ על ג’יידון סאנצ’ו שהציג יכולת נהדרת: “אנחנו מכירים את האיכות שלו וראינו את זה שוב היום. ידענו שאנחנו צריכים הופעה כזו מג’יידון, הוא מראה דברים כאלה באימונים, כולנו מכירים את האיכויות שלו. היינו זקוקים למשחק כזה שלו”.
גם סאנצ’ו עצמו התראיין לאחר ההופעה האדירה שלו בחצי הגמר: “אני מקווה שזה יימשך כך, הגעתי לכאן בגיל 17 והמועדון הזה נתן לי הזדמנות לשחק. אני מאושר שקיבלו אותי בחזרה. איני יודע אם אשאר פה, ואני ממוקד כרגע רק בהווה”.
בנוסף דיבר לאחר המשחק גם מאטס הומלס הותיק ואמר: “שיחקנו בצורה כמעט מושלמת היום, זאת היתה הופעה בוגרת מאוד שלנו. זה לא קל להישאר רגוע ולקבל את ההחלטות הנכונות בחצי גמר האלופות, אבל עשינו את זה. אולם בשלישי בפריז יהיה עוד משחק קשה”.

גם בצד המפסיד התייחסו למשחק, וראשון להתייצב אל מול העיתונאים היה מאמן פ.ס.ז’ לואיס אנריקה:

“זה הכדורגל, לפעמים הוא נהדר ולפעמים לא. ראינו משחק שווה עם שתי קבוצות שמשחקות כדורגל טוב כשהן עם הכדור,  נצטרך לנתח את המצבים שהיו היום כי הם לא הספיקו.” פתח המאמן הספרדי “שני הצדדים יצרו הרבה הזדמנויות להבקיע. הפעם היריבה שלנו כבשה ואנחנו לא. התוצאה משקפת כמה המשחק הזה היה צמוד. היה משחק קשה, כולם ידעו שזה לא יהיה פשוט. זה חצי גמר ליגת האלופות. התבאסנו שלא הבקענו אחרי הקורות אבל זה המצב. אני משוכנע שנעפיל לגמר, בבית זה יהיה סיפור אחר לגמרי. האוהדים שלהם היו נהדרים אבל בשבוע הבא זה מול האוהדים שלנו שלא יפסיקו לשיר”.

מגן הקבוצה אשרף חכימי התראיין גם הוא בסיום המשחק ונראה כי השחקן מאמין במהפך בבירת צרפת:

“בבית הסיפור יהיה אחר לגמרי. עם הקהל שלנו, באצטדיון שלנו, זה שונה. אני מאוד מאמין בקבוצה הזו ואתם ראיתם את המצבים שהגענו אליהם היום. אנחנו נתקן בשבוע הבא. אנחנו מאוכזבים מהתוצאה הערב, הגענו להזדמנויות שלא הצלחנו לנצל אותן וספגנו ממהלך שכל השבוע המאמן דיבר איתנו עליו, כך שהיינו צריכים להיות זהירים יותר”.

בנוסף התייחס להפסד גם בלמה של פ.ס.ז’ מרקיניוס:

“בבית שלנו אנחנו יכולים לעשות הרבה יותר. כבר התגברנו בעבר על הפסדים כאלה, במיוחד אצלנו בבית. הראינו שאנחנו יכולים לעשות את זה, במיוחד בבית, עם האנרגיה של האוהדים שלנו, זה הולך להיות תרחיש אחר. אנחנו יודעים שאנחנו יכולים לעשות הרבה יותר טוב. אנחנו רק צריכים לקחת את ההזדמנויות שלנו ולהיות החלטיים יותר. ידענו מה הם הולכים לעשות, עם כדורים ארוכים. היינו מאוד מרוכזים, המאמן חזר על זה כל השבוע. ספגנו גול שלא היינו צריכים לספוג, ודיברנו כל השבוע על המסירות העמוקות האלה של בורוסיה. הפרטים הם אלה שעושים את כל ההבדל, ואנחנו צריכים להשתפר במפגש הבא, אם אנחנו רוצים לעבור”.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן