בית הדין החליט שלא להחזיר להפועל תל אביב את הנקודה שהופחתה

הנקודה שהופחתה ממאזנה של הפועל תל אביב לא תחזור. כל הפרטים מאחורי החלטת בית הדין. וגם: ההסבר על הקשר לעונשים אפשריים של בית"ר ירושלים ומכבי חיפה.

אחרי שבסוף השבוע שעבר (רביעי) הגישה הפועל תל אביב ערעור לבית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל על ההחלטה להפחית נקודה ממאזן הקבוצה, הודיע היום בית הדין כי ההחלטה תישאר על כנה והנקודה לא תוחזר.

בית הדין, שהתכנס בהרכב נרחב של שלושה שופטים, אב בית הדין ד”ר עדי זרנקין, פרופ` מיגל דויטש ועו”ד דוד יהב, החליט כי ההחלטה להפחית נקודה ממאזנם של האדומים הייתה מוצדקת וכי הוא אינו רואה מקום להצדיק את החזרת הנקודה. על פי פסק הדין של השופטים, ההחלטה הראשונה של בית הדין להפחית נקודה הייתה מוצדקת: “צדק בית הדין שהורה על הפעלת העונש על תנאי”, וכי ““לא נמצא בערעור טעם של ממש”.

עוד נכתב בפסק הדין כי: “בית הדין עשה חסד שהחליט על הפעלה חלקית של התנאי, הוא לקח בחשבון את מאמציה הרבים של הפועל למנוע את התנהגותם הפרועה של אוהדיה”.

כזכור, בחודש שעבר עמדה הפועל תל אביב לדין בגין אירועי המשחק של הקבוצה נגד בית”ר ירושלים, במהלכו ביצעו אוהדי הקבוצה עבירות התפרעות, כגון: “הדלקת אמצעים פירוטכניים ביציע, השלכתם לשדה המשחק והשלכת חפצים (מצתים) לשדה המשחק”. נגד האדומים עמד עונש של הפחתת שתי נקודות על תנאי, ובית הדין החליט על הפחתה בפועל של נקודה אחת ממאזן הקבוצה. בנוסף, הקבוצה גם נקנסה בסכום של 40,500 ש”ח. האדומים ערערו על העונש וביקשו להסתפק בקנס הגבוה, אך כאמור היום התקבלה החלטת בית הדין להשאיר את העונש.

ההחלטה שהתקבלה היום עשויה גם להשליך על מכבי חיפה ובית”ר ירושלים. שתי הקבוצות עמדו לדין בשבוע שעבר בגין התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות, וכנגד שתי הקבוצות עומד גם עונש של הפחתת נקודות על תנאי. החלטת בית הדין העליון מהיום מקבעת למעשה את ההחלטה להפחית נקודות העומדות על תנאי במקרה של התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות. למרות שלכל אחת מהקבוצות ישנם טיעונים הגנה נוספים – נראה שההחלטה היום היא משמעותית ותשפיע גם על ההחלטות של מכבי חיפה ובית”ר ירושלים.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן