בסרביה מורידים כפפות | ברק בכר הביתה

אתמול ברק בכר ועומרי גלזר נפרדו מאירופה אחרי הפסד רביעי ב- 5 משחקים והפעם 0:2 ליאנג בויז שחרץ את גורלם להדחה מוקדמת מאירופה.
לגלזר הייתה אשמה ישירה בשער הראשון שכן הוא הדף כדור על המגן שלו קוסטה נדלקוביץ’ וזה גרם לשער עצמי.

כמובן שהביקורות על ברק בכר בסרביה הולכות ומקצינות, ונראה שלפחות בתקשורת ישנה תמימות דעים:
אחרי ההפסד ליאנג בויז וההדחה מליגת האלופות, המאמן הישראלי לא יכול להמשיך בתפקיד.

בין שלל העקיצות והביקורות הארסיות ששלחו בבכר, בלט הבוקר טור של הפרשן מילוש שימנוביץ’ בעיתון הסרבי “בליק” שכינה את בכר ושאר חברי הצוות הישראלי שהביא איתו “חסרי מושג”.
“בכר ניסה להונות אחרים, אבל הונה רק את עצמו ואת שחקניו. הגיע הזמן שיארוז את החפצים ויקח יחד איתו את ה’מומחים’ שהביא מישראל”, קראה הכותרת של המאמר, בה הפנו אצבע מאשימה לעבר בכר ועוזרו גיא ויזינגר.
“בכר ניסה לגלגל את האחריות לשחקנים אחרי המשחק, אבל הוא נכנס לרחוב חד סטרי. לשחקנים יש בוודאות חלק באשמה, אבל בתור המאמן, האחריות הבלעדית תמיד עליך – במיוחד כשאתה חסר מושג בטקטיקה ואימון”.

על גיא ויזינגר, מאמן השוערים והאחראי על המצבים הנייחים, כתב:
“בכר הביא איתו שורה של ‘מומחים’ לבלגרד, כולל גיא ויזינגר שקיבל סמכויות נרחבות, וחייב עכשיו לקחת אחריות למרות נסיונו להיות איש צללים. העמידה של שחקני הכוכב האדום במצבים נייחים לא פחות משערורייתית. לא יעלה על הדעת שקבוצה רצינית כמו הכוכב האדום תספוג שוב ושוב בצורה כזאת ממצבים נייחים. אם בחמישה חודשים לא הצלחת ללמד את השחקנים שלך להימנע מטעויות שבני 13 עושים, אז מה התפקיד שלך בכלל? ברור שבכר ו-ויזינגר לא רציניים בכדורגל. המסקנה הסופית היא שלבכר אין יותר מה לחפש בבלגרד. אין לו מה לעשות על הספסל של הכוכב האדום. ברור שאין לו את הידע או הכישרון כדי להצדיק תקציבים כאלה. הכוכב האדום חייבת לגרום לו לשלם על כל השטויות שעשה בזמן קצר. הוא רימה את השחקנים שלו ואת הציבור הסרבי, אבל עכשיו שעון החול אזל וזה הזמן לשינוי, לפני שיהיה מאוחר מדי”.

להערכתי התקשורת הסרבית מגזימה ומקצינה את המצב.
נכון שבליגה מצבו של בכר לא הכי טוב (עד כמה שפער של 3 נקודות מהמקום הראשון זה רע) אבל יש עוד חצי עונה לפנינו ולכו תדעו איך היא תיגמר.

לגבי אירופה זה נראה שהעיתונים בסרביה חיים במציאות נפרדת, שכן מאז האליפות ההיסטורית בעונת 90/91 הכוכב אפילו לא התקרבה לשיחזור ההישג הזה ולא עברה את השלב שאחרי שלב הבתים (שמינית הגמר/נוקאאוט) בכל מפעל בו השתתפה.
ובכללי, ביותר מידי פעמים היא נכשלה כלל להגיע אל טורניר אירופי. למעשה עד עונת 17/18 (שלב הבתים של הליגה האירופית) הכוכב האדום לא השתתפו בכלל בשלב בתים כלשהוא.

זה נראה שהביקורות בסרביה דומות לביקורות בארץ של פרשנים מסויימים כלפי זרים, קוטלים אותם ללא חשש כי הם “לא משלנו” ולכן זה קל יותר.

אני אגב רואה את זה אחרת לגמרי.

בכר התחיל פרוייקט בקיץ, הוא מכר/השאיל/לא חידש חוזה ל- 39 שחקנים והביא 11 שחקנים חדשים כשבנוסף הוא העלה לא מעט שחקנים מהנוער.
לוקח זמן לחבר כל כך הרבה שחקנים ואני מקווה שגם בהנהלת הכוכב מבינים את זה והגיבוי שלהם לבכר הוא לא רק כדי לצאת ידי חובה עד אשר יעיפו אותו בבעיטה אלא כי הם באמת מבינים שחייבים חריש עמוק בסגל, כי אין מה לעשות ההבדלים בין ליגות דרג ב’ כמו הסרבית, הבלגית האוסטרית וכו’ לבין 7 הליגות הבכירות (5 הגדולות + פורטוגל והולנד) רק גדלו במהלך השנים ככה שחייבים להתאים את הציפיות למציאות אחרת ההתרסקות תהיה כואבת ביותר.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן