בעלים חדשים וצרות ישנות | אינטר מסתבכת

האלופה הנכנסת בליגה האיטלקית, שחגגה את האליפות העשרים בתולדותיה, החליפה בעלות בעקבות חובות הבעלים הנוכחי

שלושה ימים בלבד אחרי חגיגות האליפות של אינטר הספיקו לאוהדים להחליף את החיוך בפניהם למבעי לחץ וחרדה לקראת העתיד הקרוב. הבעלים של הקבוצה בשש השנים האחרונות, סטיבן ז’אנג, אשר היה חלק מועד המנהלים שנתיים לפני השתלטותו על המועדון, מאבד את הבעלות על אינטר מאחר ולא הצליח להחזיר את ההלוואה אותה לקח.

ההלוואה המדוברת, העומדת על כ-395 מיליון אירו (275 מיליון אירו + ריבית של 12.5% שהתפרסה על פני שלוש שנים), נלקחה מחברת OAKTREE הנחשבת לחברת השקעות אמריקאית. ההלוואה הזו נלקחה זמן קצר אחרי שאינטר זכתה באליפות הקודמת שלה, לפני שלוש שנים ובמהלך תקופת הקורונה אשר פגעה קשות בשוק הסיני ובחברת SUNING, בה שולט ז’אנג. בחלוף שלוש השנים, הצליח הבעלים הסיני להחזיר קצת פחות מ-200 מיליון אירו, כך שהשליטה במועדון עברה לחברת ניהול הנכסים האמריקאית תמורת כ-200 מיליון אירו.

ז’אנג הסיני ניסה להרוויח עוד זמן על מנת להחזיר את ההשקעה ובא לחברה האמריקאית עם פתרונות אלטרנטיביים, אך ללא הצלחה. כעת, חברת OAKTREE תיקח בעלות על 99.6% מבעלות אינטר. חלק ממטרותיה: לצמצם את הצוות המקצועי והניהולי, לבטל השקעות עם סיכון ומכירת השקעות רחבות, כשהראשון שעשוי לשלם את המחיר הוא המגן הימני דנזל דאמפריס.

בהודעה הרשמית של חברת OAKTREE נמסר: “מאז 22 במאי 2024, קרנות המנוהלות על ידי Oaktree Capital Management, LP (“Oaktree”) מחזיקות ב-FC Internazionale Milano (“אינטר” או “המועדון”). זאת בעקבות אי החזר ההלוואה לשלוש שנים שהעניקה OAKTREE לחברת האחזקות של אינטר, אשר פג ב-21 במאי 2024 עם יתרה כוללת של כ-395 מיליון אירו. במאי 2021, כאשר אינטר אמורה לרשום הפסדים כספיים לשנת הכספים 2020/2021, OAKTREE סיפקה לחברות האחזקות של אינטר את המשאבים הדרושים לייצוב המצב הפיננסי של המועדון ובכך להמשיך לפעול, תוך הבטחת תשלום גם לשחקנים ולעובדים.

בשלוש השנים שחלפו מאז ניתוח החירום של OAKTREE אינטר זכתה בגביע האיטלקי השמיני והתשיעי שלה, הבטיחה את הסופר קאפ השישי, השביעי והשמיני שלה, וזכו בסקודטו ה-20 שלהם ובכוכב השני ההיסטורי, כמו גם שהגיעו לגמר ליגת האלופות של אופ”א לראשונה מאז 2010. OAKTREE מחויבת להשגת התוצאה הטובה ביותר לשגשוגה בטווח הארוך של אינטר, תוך התמקדות ראשונית ביציבות התפעולית והפיננסית של המועדון ומחזיקי המניות שלו.

ל-OAKTREE יש כבוד רב להיסטוריה של אינטר, לתשוקה של השחקנים, לנאמנות של אוהדי אינטר; יש לו גם התחשבות רבה בתפקיד המשמעותי של המועדון כלפי העיר מילאנו, איטליה ושל קהילת הספורט העולמית. OAKTREE מתכוונת לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם צוות הניהול הנוכחי של אינטר, השותפים, הליגה והגופים המנהלים של הספורט כדי להבטיח שהמועדון יהיה מוצב להצלחה מבפנים ומבחוץ. מהשטח, תוך התמקדות בניהול חזק וממשל עם חזון של צמיחה בת קיימא ומוצלחת.”

לפי דיווחים באיטליה, החברה האמריקאית לא מתכננת לשלוט באינטר לזמן רב ומעוניינת למכור אותה למרבה במחיר. לשם כך, מי שיתכנס כעת לקבלת המשימות באינטר הוא המנכ”ל של אינטר, בפה מארוטה שיקבל את השליטה על המועדון בכל הקישור לניהולו. בתוך 15-20 ימים יתכנסו בעלי המניות החדשים לפגישה על מנת להבין מה המטרות כעת. לא מן הנמנע שהארכות החוזה של צמד כוכבי הקבוצה, ניקולו בארלה ולאוטרו מרטינז, יושהו עד לקבלת ההחלטה מה לעשות עם המועדון, כשבתווך ישנם דיווחים על רכישת אינטר על ידי איש עסקים לא ידוע מערב הסעודית.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן