ברצלונה ונייקי הסוף? | לאפורטה חוקר אופציות הכנסה נוספות

ע”פ הדיווחים האחרונים ב’ספורט’ הספרדי ברצלונה שוקלת להיפרד מענקית ההלבשה האמריקאית נייקי ולהקים מותג פרטי שייצר את חולצות הקבוצה ושאר המוצרים של בארסה על מנת להרוויח 100% מההכנסות.

נשיא ברצלונה, ז’ואן לאפורטה, אינו מסתיר את העובדה כי הוא אינו  מרוצה מהעסקה של המועדון עם נייקי במשך זמן מה, ועל פי דיווחים ב’ספורט’ הספרדי חקר שותפי חסות חדשים למועדון הקטלוני.

ברצלונה  חידשה בשנת 2016 את הסכמה עם חברת נייקי, ומקבלת מהחברה האמריקאית לפי ההסכם ביניהן 85 מליון אירו בשנה, ע”פ ‘ספורט’  ישנה  לבארסה הצעת חסות מיריבתה של נייקי, פומה, על סך 200 מיליון אירו לעונה, שבתוספת בונוסים יכולה להגיע גם ל-300 מיליון אירו ואם תיחתם תהיה עסקת  החסות הגבוהה בהיסטוריה.

נכון לרגע זה, העסקה בין בארסה  לנייקי תקפה עד לשנת 2028, כשע”פ הדיווחים ברצלונה תאלץ לשלם לנייקי במקרה של הפרת החוזה 350 מיליון אירו, סכום שבפומה כבר הודיעו לברצלונה שלא ישלמו.

בדו”ח של טרנספרמרקט שהתפרסם לאחרונה מובילה ברצלונה בהכנסות ממכירות חולצות ומרצ’נדייז כאשר המועדון הקטלוני מרוויח 179 מיליון אירו לעומת 155 מיליון אירו שמרוויחה ריאל מדריד במקום השני, ובמקום השלישי נמצאת באיירן מינכן עם 147 מיליון אירו הכנסות.

 

 

הנשיא לאפורטה נחוש בדעתו למקסם את הרווחים הללו וברצונו להוביל מהלך שבו חברה פרטית של ברצלונה תייצר את חולצות המועדון ומוצריו, ובכך 100% מהרווחים של מכירת המרצ’נדייז והחולצות ייכנסו לקופת המועדון,  ללא תשלום עמלות לנייקי.

המועדון הקטלוני וחברת נייקי משתפים  פעולה כבר 26 שנים, ובספרד מעריכים כי ברצלונה אכן תחל לייצר את מוצרי הקבוצה בעצמה, ולא תעבור למתחרה של נייקי, פומה. במועדון מאמינים שמהלך כזה יקל על ההיפרדות מנייקי במהלך החוזה, ושיוכלו בעקבותיו להגיע להסכם מול החברה האמריקאית, מבלי לשלם את גובה הפיצויים המלא.

כך או כך, ההשלכות להחלטה כזו או אחרת של ברצלונה יוכלו לבוא לידי ביטוי כנראה רק בעוד שתי עונות, בשל העובדה שבנייקי כבר החלו לייצר את חולצות המועדון לעונה הבאה, מהלך שיהיה קשה מאוד לעצור.

3 תגובות
  1. מדואל כותב

    ברצלונה מחפשת פתרונות היכן שתמצא רק בעיות.

  2. מאיר אשואל כותב

    לאפורטה איבד את זה, חבל…איפה עוד מועדון בסדר גודל כזה שעושה את זה? מה שלא שבור – אל תתקן.

  3. עומר ממן כותב

    לאפורטה בטילט!

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן