ברצלונה מזוכה בעוד סעיף בתיק נגרירה

בית המשפט בברצלונה הודיע שהוסר החשד לשוחד של המועדון | כל הפרטים

בית המשפט בברצלונה אישר היום את הערעור של נשיא ברצלונה ז’ואן לאפורטה, ודחה את ההאשמות לשוחד בתיק נגרירה. אישור הערעור ממשיך מגמה שהתחילה לפני מספר ימים, כשגם האישום בגין הלבנת ההון הוסר מרשימת ההאשמות של ברצלונה.

הזיכוי הנוכחי מסיר את ההאשמה שהטיח השופט חואקין אגירה, לפיה סגן נשיא איגוד השופטים, אנריקס נגריירה, קיבל 8 מיליון יורו ממועדון הכדורגל ברצלונה עבור ייעוצו בעודו עובד ציבור.

בבית המשפט בברצלונה נטען כי לא היה לנגרירה את המעמד הציבורי מכיוון שלטענת השופט: “לא רק שהוא לא מונה על ידי גורם מוסמך אלא גם לא נראה שהפעולות שלו באיגוד השופטים השפיעו בדרך כזו או אחרת על הארגון, לא משנה כמה הקשר בין הארגון לכדורגל חזק.”

כעת החקירה נגד המועדון תמשיך בשאר ההאשמות כלפי ברצלונה, ביניהן שחיתות ספורטיבית של ג’וספ מריה ברתומאו וסנדרו רוסיי, אך שני סעיפים מרכזיים – הלבנת הון ושוחד שופטים – הוסרו ועל פי התקשורת המקומית, במועדון הקטלוני מאמינים שגם הסעיף השלישי המרכזי הטוען לשחיתות – יוסר בקרוב מכתב האישום.

בברצלונה הוציאו גם הודעה רשמית בנוגע לחדשות:

“מועדון הכדורגל ברצלונה מביע את שביעות רצונו מההחלטה שניתנה היום על ידי בית המשפט של ברצלונה, שכן ההחלטה מאשר את נקודת המבט המוגנת על ידי המועדון ומכחישה את ההשערה של עבירת השוחד לכאורה. אנו בטוחים שהצדק יחשוף בסופו של דבר את העובדות המדוברות ויוכיח את חפותו המוחלטת של המועדון.”

1 תגובה
  1. סער וולרשטיין כותב

    קצת חדשות טובות בין נהר של אפלה.
    צריכים לחזור לעצמנו, או לפטר את דקו מיד ולהתחיל פרויקט שאפתני עם פליק האדיר או שלאפורטה יניח את המפתחות ונקבל נשיא חדש ומנהלים מקצועיים חדשים.

    הבעיה שלנו היא לא באקדמיה, לא בסגל, לא בצוות האימון (החדש הישן) ובטח שלא העובדים הזוטרים או הקהל.

    הבעיה היא בהנהגת המועדון כמו תמיד.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן