דחו את ההכרעה: ארסנל 2-2 באיירן

אז מה היה לנו? עוד ערב צ'מפיונס נפלא ומרגש, כאשר שתי ענקיות אירופיות במומנטומים הפוכים נפגשות על הבמה הגדולה מכולן בשמינית הגמר של המפעל היוקרתי. האימפריות סיפקו לאוהדים משחק מרתק ומלא במצבים, שהבטיח וגם קיים בענק עם 4 שערים וקצב גבוה, ושהסתיים בתיקו, שמשרת בעיקר את הבווארים, שיחכו להכרעה באליאנץ ארינה הביתי, במטרה להציל את העונה הלא מוצלחת שלהם.

 


לאחר שמפגשי העבר היו יחסית מאוזנים, עם 5-4 בנצחונות לבאיירן ותיקו אחד, ארסנל, שהגיעה במומנטום מצויין לאחר סדרת תוצאות טובות ועם נצחון 0-3 מוחץ על ברייטון של דה זרבי במשחקה האחרון בפרמייר ליג- פגשה על אדמת אנגליה את באיירן מינכן, שהגיעה במומנטום הפוך לגמרי, שהגיע לשיא השלילי עם ההפסד המבזה 2-3 להיידנהיים בבבונדסליגה.

המפגש המסקרן ייצר עבור שני מחנות האוהדים משחק ברמה גבוהה ורב שערים, שהצדיק את ההייפ סביבו וגם את ההמתנה, ושירת יותר את הבווארים, שהעבירו את ההכרעה לאיצטדיונם הביתי.

שער של סאקה פתח את הסכר, גנאברי השווה במתפרצת וקיין הפך בפנדל. שני המחליפים של ארטטה ייצרו את השיוויון, כאשר חסוס במבצע אישי סידר לטרוסארד בעיטה חופשית מתוך הרחבה שאותה הבלגי שם בפס לפינה.

גם בעונה כה מסויטת של באיירן, שנאלצת לראות את גבה של לברקוזן המושלמת של אלונסו, היא לא רק הצליחה לשמור את חלום הצ’אמפיונס עדיין בחיים – אלא גם את הסיכוי לשבור את קללת הארי קיין ולסיים עם תואר העונה. התותחנים מנגד, יכולים להיות מאוכזבים מהתוצאה הסופית – בייחוד לאחר ששלטו ברוב שלבי המשחק והפגינו דומיננטיות גדולה גם בהנעת הכדור וגם בהגעה למצבים – אך לא מכך שהצליחו להשוות והלשמנע מהפסד, לאחר שנקלעו לפיגור 2-1  באיצטדיונם הביתי.


1. שחקני המפתח לפני המשחק:

אצל ארסנל היו אלו הקיצוני הימני, שהוא פליימייקר כנף ווינגר קלאסי באותו שחקן, האנגלי הבינלאומי בוקאיו סאקה הסופר כשרוני, שסיפק בצ’מפיונס עד כה:

 • 7 משחקים.
 • 3 שערים
 • 4 בישולים.

וגם הקשר המרכזי-התקפי, “האס הנורבגי”, מרטין אודאגרד, שסיפק עונה נהדרת עד עתה בליגה:

 • 27 משחקים.
 • 7 שערים
 • 6 בישולים.

לעומת זאת, אצל באיירן היה זה החלוץ המרכזי, שכובש ללא הכרה העונה ובדרך לשבור את שיאי הכיבושים של לבנדובסקי, האנגלי הבינלאומי הארי קיין,  שסיפק בקמפיין האלופות עד כה:

 • 8 משחקים.
 • 6 שערים
 • 3 בישולים.

2. ההרכבים הראשוניים:

*באיירן:   עלתה ב-4-2-3-1 הסולידי שלה, כשקימיש שוב המשיך בעמדת המגן הימני בה הצטיין לאחרונה, ולאיימר קיבל שוב את ההזדמנות במרכז המגרש בקישור האחורי לצד גורצקה, בהחלטה לא הכי נבונה של טוכל, שכן האוסטרי היה חיוור מאד, ואיפשר לקישור של התוחנים להשתלט על האמצע. מצד שני, החלטה חכמה מאד של טוכל היתה לספסל את מולר הטכני, אך החלש מבחינת כיבושים בגילו המתקדם, ולשלב את חלוץ הכנף הקטלני סרג’ גנאברי במקומו כשחקן כנף שמאל, כאשר סאנה מימין וקיין בחוד, מה שהוסיף המון אפקטיביות להתקפה הבווארית. דאייר ודה ליכט המשיכו כצמד המרכז ההגנה, כשאופמקאני המאכזב בספסל.

*ארסנל:  עלתה ב-4-3-3 ההתקפי, עם סאקה הנפלא כשחקן כנף ימין ומרטינלי המהיר בכנף שמאל, כשבחוד קאי האברץ שהוא לא חלוץ קלאסי, בהחלטה קצת פחות מובנת של ארטטה. זאת, היות ובעיני היה עדיף לשלב בהרכב את גבריאל חסוס הטכני והמגוון. מאחוריהם בקישור ארסנל עלתה עם אודגארד הפליימקר המצויין, וצמד קשרים אחוריים שמשלמים אחד את השני היטב: ז’ורז’יניו וקלן רייס הגרזנים.

3. הסטטיסטיקה של המשחק.

3.1. מובילים קטגוריאליים/הכי הרבה:

 • מסירות לשליש השלישי:  29 – מרטין אודגארד, ארסנל.
 • נגיעות:  100 – ווליאם סאליבה, ארסנל.
 • בעיטות:  3 – גבריאל מרטינלי, ארסנל.
 • פאולים:  4 – וויליאם סאליבה, ארסנל.
 • חטיפות:  3 – ג’מאל מוסיאלה, באיירן מינכן.
 • יצירת הזדמנויות:  5 – מרטין אודגארד.
 • פאסים מוצלחים:  91 –  וויליאם סאליבה.

3.2. הסטטיסטיקה הכללית:

ארסנל סיכנה הרבה יותר, באיירן כבשה 2 שערים מרק 4 בעיות מתוך הרחבה.

 • בעיטות לשער:  13 לארסנל (4 למסגרת) לעומת 8 לבאיירן האורחת (עם 2 בלבד למסגרת – שמהן צמחו 2 גולים! מדהים). ארסנל שלטה ובעטה שוב ושוב, אך לא הצליחה להגיע למספיק מצבים איכותיים, כשבאיירן עקצה פעמיים: אחת עם כדור עומק גאוני של הקשר האחורי גורצקה אל גנאברי שהבקיע מתוך הרחבה, ובפעם השניה לאחר פריצה סוחפת של לירוי סאנה מהאגף מחצי המגרש עד לתוך הרחבה, בה סחט פנדל שקיין כבש.
 • xG: נתון גבוה יותר לבאיירן – 2.08 מול 1.22 לארסנלכלומר, למרות שארסנל החזיקה הרבה יותר בכדור, בסופו של דבר באיירן היתה הרבה יותר מסוכנת.
 • 3 הזדמנויות גדולות לבאיירן למרות השליטה של התוחניםלעומת 2 הזדמנויות גדולות של ארסנל. משמע, מתוך 3 מצבים גדולים שהגיעה אליהם, המכונה הבווארית הבקיעה שני שערים  — יעילות מופתית.
 • 2 קרנות לארסנל מול 1 בלבד לבאיירן רק מעידים על כך שהמשחק אומנם היה מאד קצבי, אך ללא הזדמנויות קונקרטיות רבות ליד השערים,
 •  פוזשן: ארסנל ניצחה עם 59% החזקה בכדור, הניעה שוב ושוב את הכדור בפאסים קצרים (466 ב-88% לעומת רק 301 של באיירן), בעטה יותר לשער, אך לא הצליחה להגיע למספיק מצבים איכותיים בתוך הרחבה של באיירן, עקב משחק טוב של דה-ליכט ודאייר הבלמים הבווארים.
 • בהחלט ניתן לראות איך ארסנל שלטה בכדור, הגיעה הרבה לאזור הרחבה, העבירה קרוסים (10), אך לא הצליחה להכניס כדורי עומק כלל (0), וזאת לעומת באיירן שהתגוננה הרבה מאחור, ויצאה קדימה או בעזרת כדורים ארוכים (53), או בעזרת הדירבלים של ג’מאל מוסיאלה, שפתח את המשחק חלש מאד, אך השתפר מאד בהמשך, והיווה ציר מרכזי ליציאה קדימה מהגנה להתקפה של הבווארים.


3.3. מפת הבעיטות:

מה שבולט הוא שבאיירן הצליחה באופן מפתיע להכנס הרבה לרחבה של התותחנים ולבעוט משם (50% מרחבת ה-16 ו 13% מתיבת החמש),  בעוד שארסנל כמעט לא בעטה מרחוק (23%), אלא הצליחה להכנס ולבעוט בעיטות איכותיות מתוך רחבת ה-16 של באיירן.


3.4. מהלך העניינים / מפת המומנטום ההתקפי:

פתיחת המשחק היתה של באיירן שניסתה לעקוץ, אך ארסנל השתלטה על המשחק והחלה להפעיל לחץ על שערה של באיירן, מה שבא לידי ביטוי בסופו של דבר בשער הפותח של סאקה. ארסנל המשיכה ללחוץ, אך נענשה במתפרצת לאחר איבוד כדור, כשגורצקה בכדור עומק ממרחק רב מצא את גנאברי הפורץ לרחבה, והאחרון סיים בצורה חדה מול השוער פנימה.

בניגוד למומנטום.

ארסנל המשיכה לתקוף ולבנות מצבים, באיירן כמעט ולא תקפה, אך שוב הצליחה לעקוץ:  לאחר ששלחה כדור לסאנה באגף שמבצבע אישי פרץ עד לרחבה וסחט פנדל, שאותו כבש קיין, בדרך למהפך ו-2-1 לבווארים. יעילות מופתית לאדומים ממינכן, תסכול לתותחנים. אבל גם זה לא שבר את רוחם של הלונדונים, והם השתלטו על המשחק לחלוטין והחלו לתקוף גלים גלים, כשבאיירן לא מגיעה בכלל לאיזור השער. זה השתלם לתותחנים, כאשר שני המחליפים, חסוס וטרוסארד שיתפו פעולה ביניהם ונעצו את השיוויון ברשת. 2-2.

לקראת שני שליש המשחק, טוכל שוב ביצע את החילוף הקבוע והגרוע שלו, עת הוריד את סאנה הפעלתן והמצויין, והכניס את קיגנסלי קומאן המצויין. לטעמי, החילוף הנכון היה להחליף את מוסיאלה שהיה במשחק חלש, ולהשאיר את סאנה לצד קומאן. גם גנאברי ספג מכה ונפצע, ולכן הוחלף. לאחר שני החילופים, העוקץ מעט יצא מההתקפה הבווארית, כך שהיא לא הצליחה לפתח מספיק מונמטום ולסכן את השער של התותחנים. ובכל זאת, באיירן ניסתה מעט לתקוף ולהשיג את שער ההכרעה לקראת הסיום בהובלת קומאן המצויין, אך ללא הצלחה.

שימו לב לשליטה האבסולוטית של התותחנים, דבר שבא לידי ביטוי בכך שהמשחק שוחק בעיקר בחצי של באיירן (38%), ורק 16% בחצי של הלונדונים. לפיכך, זהו בהחלט פלא שהבווארים יצאו מהמשחק הזה עם 2 שערים.


3.5. הגולים:

 • הגול ה-1: ארסנל תקפה ותקפה, עד שסדרת מסירות על סף הרחבה הגיעה לבן וייט, שסיפק מסירת עומק פנימה לסאקה שחדר לרחבה, והקיצוני הפנומן של ארסנל השתלט על הכדור באומנות, ותוך שבריר שניה שיחרר בעיטת פס מסובבת לפינה השמאלית הנמוכה, ולא הותיר לנוייר שום סיכוי להגיע לכדור. שער גדול של שחקן ענק, שנמצא בכושר פסיכי השנה. 0-1 מוצדק לתותחנים.
סאקה חוגג את הראשון של ארסנל.

 

 • הגול ה-2: באיירן ספגה לחץ כבד מאד של התותחנים, ששלטו בכל הכדורים החוזרים ותקפו בלי סוף, אך חטיפה של של גורצקה כשהתותחנים בתנועה קדימה הסתיימה במסירת עומק אדירה לגנאברי הפורץ קדימה, כשהאחרון נכנס לרחבה, ומול השוער תחת לחץ של הבלמים, הצליח לבעוט לפינה השמאלית הגבוהה  ולרשת. שער גדול של חלוץ הכנף הקטלני שחזר מפציעה. 1-1.

 • הגול ה-3:  הכדור הגיע לסאנה באגף הימני, כאשר הוא סגור לחלוטין ע”י השומר שלו. אבל הפליימקר כנף הפנומן לא נתן לזה לעצור אותו, השתחרר בסיבוב קסום מהשומר שלו, והחל לפרוץ לכיוון המרכז ולעבר השער, פריצה של 40 מטר. זאת, עד שהגיע לרחבה וכבר עמד לכבוש, אך הוכשל ע”י הבלמים של ארסנל וסחט פנדל, שאותו כבש קיין בצורה טובה, כששלח את הכדור לצד ימין ואת השוער לצד השני. 2-1 באיירן.

סאקה חוגג את הראשון של ארסנל.

קיין חוגג את המהפך של באיירן לאחר הפנדל המצויין שלו.

 

 • הגול ה- 4:  באיירן כמעט ולא יצאה להתקפה, ארסנל שכבה על השער שלה, עד שהגיע מבצע אדיר של גבריאל חסוס. החלוץ הברזילאי הפנומן שנכנס כמחליף, ביצע דריבל מעולה בתוך הרחבה הבווארית, ואז העביר פס מדוייק לטרוסארד שנע בצמוד אליו, והחלוץ כנף הבלגי שנכנס גם הוא כמחליף, בעט ישר מבלי להתעכב פס חד ומדוייק לפינה השמאלית התחתונה, שנוייר לא יכל להציל. 2-2.

4. הזוית הטקטית:

4.1. מיקומים ממוצעים:

באיירן: הארי קיין (מס’ 9) היה ממוקם מאד אחורי, מאחר והוא ירד המון לאחור כדי לברוח מהצפיפות האדומה-לבנה באיזור הרחבה, בצעד חכם, שאיפשר לו להיות מעורב במשחק. השחקן הקדמי ביותר של באיירן היה הדינמיט הגרמני לירוי סאנה (מס’ 10), שאומנם לא בתקופת שיא מבחינת מספרים לאחר שהוא מתאושש מפציעה, אך בכל זאת היה השחקן הדומיננטי בהתקפה של באיירן. הבעיה המרכזית של באיירן הייתה שהמגן השמאלי אלפונסו דיוויס (מס’ 19) ושחקן הכנף השמאלי גנאברי (מס’ 7), – די הסתבכו אחד לשני ברגליים, כשגנבארי לא מספיק עלה קדימה או נכנס למרכז, ובכך פקק את הקו השמאלי לעליות של דיוויס להתקפה, במה שהקשה מאד על משחק ההתקפה של האדומים ממינכן.

ארסנל:  קל לראות שהחלוץ המרכזי של ארסנל,קאי האברץ (מס’ 29), שהיה במשחק מאד אנמי ולא אפקטיבי, ממש נבלע בעיגול האמצע והיה רחוק מאד מהרחבה, כך שלא פלא שסייים עם 0 עגול של בעיטות לשער, כאשר כרגיל שני הקיצונים: סאקה הנפלא (מס’ 7) ומרטינלי (מס’ 11) היו השחקנים הקדמיים ביותר של התוחנים, והיו מאד מעורבים במשחק, ויצרו המון מצבים מסוכנים. שני הקשרים האחוריים, דקלן רייס (מס’ 41), וז’ורז’יניו (20), נשארו הרבה באיזור האמצע ולא מספיק עלו למעלה לעמדות תקיפה, עקב העבודה הרבה בסגירת מוסיאלה סאנה וגנאברי, שהתחילו את ההתקפות שלהם מהאגפים או מאחור.

לא במקרה, השחקן הכי קדמי ומסוכן של ארסנל היה פליימייקר הכנף הפנטסטי סאקה, שלא רק כבש שער נהדר בפס מבריק לפינה, אלא גם היה מאד פעיל, ונגע מס’ שיא של 7 נגיעות ברחבת הבווארים. בלתי ניתן לעצירה.

בוקאיו סאקה הפנטסטי כובש בבעיטה אומנותית לפינה הנמוכה מול גורצקה ודאייר: ממשיך את ההתפוצצות שלו בפרמייר ליג גם למפעל הגדול ביותר, וגם מול ההגנות החזקות ביבשת.

4.2. אזורי ההתקפה:

באיירן הלכה כמעט שווה מצד ימין של סאנה הנהדר (37%) או גנאברי הפעיל (39%), בצעד חכם כדי להתגבר על הצפיפות במרכז הרחבה של ארסנל, עם צמד הבלמים המפלצתיים שלה גבריאל וסאליבה, שסגרו את הארי קיין הרמטית ולא נתנו לו לנשום ברחבה. לעומת זאת, התותחנים הלונדונים תקפו בעיקר מצד ימין של  סאקה (56%) ומעט מדי דרך הצד של מרטינלי (23%), במה שאולי היה הגורם לכך שהם לא הצליחו להפתיע את הההגנה הבווארית ולכבוש יותר שערים.


4.3. סטטיסטיקה הגנתית:

סה”כ שתי הקבוצות היו אגרסיביות במידה שווה, עם 11 תאקלים לכ”א ועם מס’ כמעט שווה של חטיפות (6 לבאיירן, 5 לארסנל), וגם בדו קרבות (48 לבאיירן מול 44 לארסנל).

ולמרות זאת, באיירן התגוננה המון במשחק הזה, כפי שיעידו 5 חסימות, 18 הרחקות כדורים מתוך הרחבה, ו-2 הצלות של שוערה נוייר.


4.4. חלוקת המסירות:

527 פאסים לארסנל עם 88% דיוק, מול 366 בלבד לבאיירן (רק 82% דיוק),כשלזה נוספות 27 נגיעות ברחבת היריבה מצד ארסנל, לעומת 16 בלבד לבווארים , ו255 נגיעות בחצי של באיירן מצד הלונדונים- רק הצביעו על הדומיננטיות האבסולוטית של התותחנים במשחק הזה. ובכל זאת, באיירן הצליחה לכבוש 2 שערים. מה אתם יודעים.

5. בולטים מעל כולם:

5.1. המצ’אפ המכריע / 1 על 1 – הארי קיין מול קאי האברץ, שני החלוצים (קיין חלוץ רחבה, האברץ חלוץ קו שני):

קיין ניצח בנוקאאוט את האברץ, שהיה במשחק מאד חלש וכמעט לא היה מעורב בהתקפה של התותחנים, למרות שהיתה במשחק טוב, במצ’אפ הכי משמעותי לכך שבאיירן הצליחה לכבוש 2 שערים בחוץ:

 • ציון 7.25 לקיין ב-Whoscored, לעומת 6.45 בלבד להאברץ, למרות שהפער האפקטיבי היה גבוה הרבה יותר.
 • 2 בעיטות לשער לקיין מול 0 להאברץ.
 • 1 שער לקיין (בפנדל) מול 0 להאברץ.
 • 3 נצחונות בכדורי גובהמול 0 להאברץ.
 • אומנם האברץ היה יותר מדוייק במסירות, 94% מול 64% לקיין, אך החלוץ האנגלי היה ללא ספק מעורב במשחק הרבה יותר.

— הארי קיין אומנם לא היה במשחק גדול, אבל לפחות ניסה ונלחם, ירד הרבה לאחור לקישור לסייע בהגנה ולתחיל התקפות מאחור, בעט לשער, והכי חשוב, עשה מה שחלוץ צריך לעשות: לכבוש.


5.2. השחקן המצטיין – מרטין אודגארד, הקשר ההתקפי של ארסנל– ציון 7.8 בפוטמוב. ניהל היטב את המשחק במרכז המגרש, חילק מסירות לכל דורש, ואף היה פעיל התקפית על סף הרחבה

 ה”אס הנורבגי: הסופר כשרוני של התותחנים סיפק היום:

 התקפית:

 • 90 דקות.
 • 0 גולים
 • 0 אסיסטים.
 • 85 נגיעות. — המון. הפליימייקר הבלנדיני היה דומיננטי מאד בבילדאפ של התותחנים.
 • 61/69 מסירות ב-88% דיוק. — סרגל.
 • 5 מסירות מפתח. — קוסם.
 • 2/4 דריבלים מוצלחים.

הגנתית:

 • 4/10 נצחונות בקרבות חטיפות.
 • 5 פעולות הגנתיות: 2 חטיפות / 3 שחזורי כדור.

— חוץ מלבשל או לכבוש, מה שהיה קשה מול ההגנה הבווארית שסגרה היטב את הרחבה, ולאור היכולת החלשה של החלוץ של התותחנים האברץ – הפליימקר הבלונדיני של התותחנים עשה פשוט הכל. הוא הציג תנועה נהדרת במגרש, כולל לאיזורים התקפיים ליד הרחבה, סיפק שלל מסירות מפתח (5 כאמור), ניהול משחק בפאסים קצרים לכל עבר עם המון נגיעות בכדור (85) בדיוק של 88%. סרגל מדוייק.


5.3. השחקן המאכזב:  קאי האברץ –- היה מפוזר מאד, לא יצר מצבי כיבוש כלל, לא בעט לשער,לא השפיע בהתקפה – ציון אפקטיבי 3.0.

לאחר תקופה טובה יחסית, בה הצליח לכבוש שערים חשובים עבור התותחנים, לאחר שנישל את גבריאל חסוס הזריאלי המצויין מההרכב, היתה ציפיה שהחלוץ הגרמני הבינלאומי ימשיך את המומנטום.

אז היתה.

האבארץ המעט גמלוני היה חלש מאד, לא הצליח להכנס להגיע ולו למצב אחד מסוכן באמת, לא שיתף את חבריו, כשל בדו קרבות שלו, ובכלל, היה אחת הסיבות העיקריות לכך שארסנל לא הצליחה להכריע את המשחק הביתי שלה למרות השליטה המוחלטת שלה בכל האספקטים.


5.4. עוד בלטו במיוחד:

באיירן מינכן:

 • דה ליכט:  משחק מעולה של הבלם הבווארי, שחיסל לחלוטין את החלוץ של התותחנים האברץ, ואף ניקה היטב כדורים רבים מתוך הרחבה. זאת כאשר גם הגול של סאקה לא היה באשמתו, והגיע מהצד של דאייר לאחר סגירה לא מספיק טובה של המגן השמאלי דיוויס.
 • ליאון גורצקה:  הקשר האחורי של הבווארים בא מאד נחוש למשחק הזה, תיקל וחטף המון, ומנע מארסנל להשתלט עוד יותר על מרכז השדה, ואף בישל, כשחטף כדור ומייד העביר מסירת עומק מדהימה על 30 מטר לעבר  חלוץ הכנף הבווארי גנאברי, שפרץ לרחבה וסיים בצורה נהדרת לרשת.
 • לירוי סאנה: התחיל טוב את המשחק, ביצע מספר דריבלים טובים, למרות ההגנה הטובה של ארסנל והקושי במשחק חוץ קשוח שכזה. אומנם לא הצליח לבעוט לשער, אך היה האחראי הבלעדי לשער השני של האדומים ממינכן, כשפרץ מהאגף פנימה בצורה מסחררת, עד שנכנס לרחבה והופל ע”י הבלמים של ארסנל רגע לפני שהצליח לכבוש וסחט את הפנדל עבור קיין. למרות שהיה הטוב בשחקני ההתקפה הבווארים, שוב הוחלף סביב הדקה ה-60 בצעד תמוה ע”י מאמנו , וחבל. עם לירוי על המגרש בדקות ההכרעה – בהחלט ייתכן שהמשחק הזה היה נגמר אחרת.

ארסנל:

 • בוקאיו סאקה – הפליימייקר כנף הנפלא של הלונדונים שוב היה בלתי ניתן לעצירה, נגע 7 פעמים ברחבת הבווארים, פרץ בדריבל שוב ושוב, והוכיח שגם מול מגן על כמו אלפונסו דיוויס, יש לו בהחלט מה למכור. הבקיע את השער הראשון בבעיטה אומנותית לפינה, סיכן את השער לא פעם, וייצר לא מעט מצבים עבור חבריו.
 • גבריאל מרטינלי – הקיצוני השמאלי הטהור של ארסנל, שוה הוכח שהוא שחקן מהטופ, כשהטריד רבות את ההגנה של באיירן, ויצר לא מעט מצבים.
 • גבריאל חסוס – החלוץ הברזילאי הבינלאומי, חברו של מרטנלי לנבחרת, שאיבד את המקום להאברץ בחוד של התותחנים – נכנס היטב למשחק כמחליף, ועשה הרבה כאב ראש להגנה של באיירן. ואם זה לא מספיק, לאחר מבצע קסום עם דריבל מהחופים של ברזיל – הצליח לבשל בצורה נהדרת למחליף השני, החלוץ הבלגי טרוסארד, שממרז הרחבה הצליח לנעוץ את הכדור ברשת, ולשיג את השיוויון היקר.

6. מבט לגומלין בגרמניה.

אם הייתם שואלים את שחקני ואוהדי באיירן לפני המשחק הזה – אם היו קונים תוצאה של 2-2 במבצר של התותחנים בעיניים עצומות. אין ספק שזוהי תוצאה מצויינת עבור הבווארים, שיוכלו להעביר את ההכרעה הביתה, לאליאנץ ארנה, שהיה עד העונה מבצר ביתי בלתי עביר.

אבל השנה הוא רחוק מאד מלהיות כזה, וההגנה של באיירן נראית מאד פגיעה הן בבית והן בחוץ, אבל באיירן יכולה להתעודד מכך שהיא נראתה סה”כ טוב מאד על הבמה הגדולה מכולן, ומול יריבה עיקשת כמו ארסנל, שמוליכה את הפרמייר ליג בצדק, לפני קבוצות נהדרות כמו סיטי של פפ וליברפל של קלופ בריקוד האחרון שלו.  באופן מפתיע, למרות העונה הנוראית שלה, באיירן דווקא הופיעה היטב למפגש הקשוח הזה, עם הפגנת חוסן מנטלי בכך התגוננה היטב ולא ספגה יותר שערים, וגם הציגה יכולת לא רעה בכלל בהתקפה יחסית למשחק חוץ, כשההצליחה לנעוץ 2 שערים.

הימור שלי? עכשיו כשהליגה מחוץ להישג יד עם האליפות הבטוחה של לברקוזן הקטלנית והמושלמת של אלונסו, הבווארים, שיכולים עכשיו להתמקד רק בליגת האלופות, ובתנאי שגנאברי לא נפצע לתקופה ארוכה ויוכל לחזור לגומלין – בהחלט יכולים לעבור את התותחנים באלינץ ארינה הביתי. כן, למרות שהקבוצה של ארטטה עם סאקה הנפלא ללא כל ויכוח יותר איכותית מהם השנה.

5 תגובות
 1. עמית מזרחי כותב

  אהבתי מאוד את הסיכום.

 2. אורי אסייג כותב

  כל הכבוד על ההשקעה והירידה לפרטים

 3. מיכאל קוכמן כותב

  אני עף על הסיכומים של פיאלקוב, ויקום הגזר ויכה את הגנן.

 4. אורן בר כותב

  ממש סיכום מקצועי, וואו….הרבה כבוד עצמי יש לכם.

 5. אלון פיאלקוב כותב

  תודה רבה לכם על הפידבקים הטובים:)

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן