דני ענק | הפריחה המחודשת של קרבאחל

דני קרבאחל בדרך לעונה הטובה בקריירה שלו?

בכל קבוצה שרוצה להצליח תמיד חשוב שיהיה את האיזון המושלם בין הכוכבים ולבין השחקנים האפורים.
אלה שנשארים יחסית בצל ולא מקבלים את אור הזרקורים.

בברצלונה זה היה בוסקטס, באתלטיקו זה קוקה ובריאל מדריד זהו דני קרבאחל ראמוס.
אני מניח שהשם שלו לא עולה לכם בין השמות הראשונים כשאתם חושבים על אגדות ריאל מדריד, אבל מבחינתי הוא בהחלט ראוי להיות מוזכר איתם בנשימה אחת.
רוב הסיכויים שאתם לא חושבים כך זה בגלל הסיבה הכתובה מעלה – קרבאחל הוא שחקן אפור.

מגן הספרדי בן ה- 31 הוא זן נדיר בבלאנקוס, הוא גדל בריאל מדריד, לובש את מדי הבלאנקוס כבר יותר מעשור ברצף ובעצם הוא לבש את המדים הלבנים ב 13-14 עונות בקריירה שלו כשרק עונה אחת בלברקוזן היא זו ש”מכתימה” את הרצף שלו שעומד על 391 הופעות בלבן.
תחשבו על זה, במשך עשור הוא המגן הימני הפותח של ריאל מדריד שתמיד שואפת בכל עונה לזכות בכל תואר אפשרי וזה מאוד מרשים ומראה עד כמה הוא בורג חשוב במכונה הלבנה.

מאז שחזר מלברקוזן בקיץ 2013 הוא מאייש את עמדת המגן הימני של ריאל ועד עכשיו לא נראה שפרז או אנצ’לוטי חושבים על מחליף עבורו.

התאוריה שלי בעניין הזה היא שעל אף שהיו עונות בהם הוא היה מגן סולידי ולא יותר הוא נשאר בהרכב בכדי לתת לשחקני ריאל קסטיליה משהו לשאוף אליו, שיראו שבניגוד לסטיגמה הרווחת שריאל כמעט ולא מקדמת שחקני בית היא דווקא עושה את ההפך והוא אפילו שחקן הרכב קבוע.
אבל (וזה ניכר בעיקר בשנתיים האחרונות) קרבאחל לא יכול לעצור את הזמן וחלה ירידה בכושר שלו ככל שהתבגר והיה נראה שזמנו בצד ימין של הגנת ריאל הולך להיגמר בקרוב.

אבל קרבאחל לקח את עצמו בידיים בקיץ הזה כי העונה הוא מתעלה על כל הציפיות.

אחרי שהחלו בקיץ שמועות לא מבוססות שחושבים להחליף אותו הוא שינה גישה ושכר תזונאי שאסר עליו לצרוך גלוטן למעט בכמות שהכרחית לגוף (גלוטן הוא גורם מרכזי בעלייה במשקל).
בנוסף הוא לקח בקיץ אימוני כושר אישיים והגיע לעונה הזו בכושר שיא מבחינה פיזית.

אחרי הגעתו של ג’וד בלינגהאם הגיע שינוי מפתיע במערך שמאוד עזר לדני – מערך היהלום של אנצ’לוטי עושה עימו חסד ונותן לקרבאחל את האפשרות לתמוך בהתקפה ללא צורך גדול מידי לעזור בהגנה שכן פראן גרסיה/מנדי הם הגנתיים יותר ולרוב הם אלה שנשארים למטה, אם כי הוא לא מזניח את העבודה ההגנתית לגמרי והוא מבצע 2.3 תיקולים מוצלחים למשחק (שני הכי הרבה בקבוצה כשקמאבינגה במקום הראשון).

עד כה זו העונה הטובה ביותר שלו אי פעם והוא כבר השווה את שיא השערים שלו לעונה (שני שערים) ואנחנו עוד לא בדצמבר וכל אחד משני השערים שכבש היו תאווה לעיניים ובייחוד השער מול ולנסיה.
מבחינת בישולים יש לו שניים כרגע והוא יחסית רחוק מהשיא שלו (12 בישולים שקבע בעונת 16/17), אבל העונה עוד לא במחציתה וכמו שכבר אמרתי המערך של אנצ’לוטי עוזר לו להפיק את המקסימום מעצמו, אז לכו תדעו אולי הוא יפתיע את כולנו.

גם בנבחרת ספרד (בה צבר 40 הופעות) הוא בורג חשוב כשפתח ב- 8 משחקים במוקדמות היורו ונראה שגם דה לה פואנטה חושב שהוא בורג חשוב ועוזר לכוון את הלה רוחה מאחור.

אז לסיכום, גם אם בכל קיץ אנו שומעים על מגן ימני חדש בריאל מדריד, אל תספידו את דני קרבאחל.
הוא אמנם לא נוצץ כמו הכוכבים הגדולים ביותר, אך הוא ללא ספק אחד השחקנים המוערכים ביותר בתוך המערכת.

3 תגובות
  1. יוגב כותב

    אחלה קרבחאל

  2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב

    אחד הטובים בהיסטוריה

  3. אביאל כותב

    המגן ימני הטוב בעולם השנה

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן