דרמה טורקית בהמשכים | פציעתו של ארדה גולר

את ארדה גולר זוכרים? הקשר הטורקי שעבר לריאל מדריד אחרי שסירב לברצלונה. זוכרים שהוא נפצע במינסיקוס ברגל ימין והיה בשיקום חודשיים?
זוכרים שהוא נפצע בארבע ראשי ברגל שמאל והיה אמור לחזור אחרי חודש?

הדרמה הטורקית של גולר ממשיכה, וכמו כל טלנובלה טורקית שמכבדת את עצמה יש פה הכל – טוויסטים, אכזבות והפעם: פיטורים מפתיעים.
חודש לאחר הקרע בארבע ראשי ברגל שמאל, הפעם ארדה גולר קרע את הארבע ראשי ברגל ימין מה שהוביל לפיטוריו של לא אחר מאשר  ד”ר ניקו מיחיץ’, ראש המערך הרפואי של ריאל מדריד.

“רגע, מה הכוונה בפציעת ארבע ראשי שוב?”

תזכורת קטנה למי ששכח, שריר הארבע ראשי נמצע בקדמת הירך ומורכב מארבעה שרירים:

Rectus Femoris השריר הארוך שאחראי על פעולת יישור הברך. בעל הסבירות הכי גבוהה לקרעים מבין הארבעה.

Vastus Medialis השריר שנמצא באספקט האמצעי/פנימי של הירך. עוזר בספיגת עומסים בנשיאת משקל על הברך.

Vastus lateralis השריר שנמצא באספקט הצידי/חיצוני של הירך. גם הוא עוזר בספיגת עומסים בנשיאת משקל על הברך.

Vastus intermedius שריר שנמצא מתחת לכל שלושת השרירים האחרים.

כפי שקרה פעם שעברה ברגל שמאל, מדובר הפעם על ה- Rectus femoris ברגל ימין.

“למה זה קרה?”

במידה ולא מעורבת חבלה או טראומה, פציעות מסוג זה לרוב קורות בעומסים חוזרים על השרירים הרלוונטיים כמו כיווץ בזמן מתיחה וכיווץ מהיר ואגרסיבי. פעולות כמו בעיטות, ספרינטים ושינויי כיוון יכולים להביא לפעולות הללו כאשר הן נעשות לאורך זמן ובעומסים גבוהים. לאחר כל משך זמן החלמה “רגיל” אצל ספורטאים נכנס שלב ה- RTP (Return to Play), בוא הם נכנסים בהדרגה לעומסים מתגברים כדי שיוכשרו לחזרה למגרש למצב של משחק תחרותי בו יש את העומסים הגבוהים ביותר. מסתמן שכפי שקרה בפעם הקודמת, גם הפעם הפציעה של הטורקי קרתה בשלב הזה כשהוא מתחיל להיות יותר באימונים הקבוצתיים, ועל כן חשוף ליותר עומסים.

“למה הד”ר אשם?”

במועדונים בסדר גודל הזה רוב אנשי המקצוע לא פועלים ממש לפי שיקול הדעת שלהם. המערך הרפואי מתווה את הדרך, לאחר לא מעט ישיבות צוות עבור כל שחקן וכל פציעה ומקרה. ההנחיות למעבר בין שלב לשלב בתהליך השיקום עובר דרך ביקורות של הצוות הרפואי שנותנים את האור הירוק שלהם למעבר משלב לשלב.

מעבר למספר הרב של הפציעות הקיימות בריאל מדריד (9 נכון לעכשיו) עם לא מעט חזרת פציעות או הארכת משך הפציעות מעבר לצפוי (כפי שקרה עם אלאבה ובנזמה אשתקד), נראה שהמקרה של ארדה גולר היה הקש האחרון. לפי התקשורת מסתמן שהבעייה הייתה הרצון להאיץ את החזרה של גולר כדי להתחיל לשלב אותו עם הקבוצה הראשונה, כשלא ברור כל כך הצורך המקצועי בו כשגם לאחר הפציעות המרובות בריאל מדריד, הקישור הוא עדיין החלק הרווי ביותר אצל הספרדים. לאור הבעיות הנ”ל ריאל מדריד נפרדה מד”ר מיחיץ’, וארדה גולר בינתיים ימשיך להתכונן לקראת פרק האיחוד המרגש שצפוי לו עם הקבוצה הראשונה של ריאל מדריד.

1 תגובה
  1. גל כותב

    את מי צריך לשחד כדי שתהיה כתבה כזאת ליטרלי על כל פציעה בכדורגל העולמי ?

    איזה תותח אתה נדב

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן