האבולוציה שמאחרת לבוא | פרק 2

רוני קרסינקר, כתב המערכת שאת כתביו מעלה על מועדונו האהוב ריאל מדריד, בסדרת פרקים, שלושה במספר, על האבולוציה של ריאל מדריד, שלטענתו מאחרת לבוא.

פרק 2

הצלילה של הברזילאים

במשחק נגד ולנסיה אולי ראינו את העלייה אל פני המים, מהצלילה שחוו הברזילאים מתחילת העונה, ולמרבה ההפתעה – דווקא כשבלינגהאם אינו על המגרש.

שני שחקני התקפת ריאל מדריד החשובים ביותר העונה הם הברזילאים הצעירים וינסיוס ג’וניור ורודריגו גואש. בחלק זה אנסה להסביר מהו הרעיון הטקטי שקרלו מנסה לכפות עליהם, ומדוע בשל רעיון זה רואים את צלילתם.

ראשית, לא למותר לציין כי חסרונו של כרים בנזמה [ימח שמו תומך טרור לצערי] משפיע רבות על השחקנים הללו. החלוץ הצרפתי שיחק בעמדה זו לאורך שנים, ואף שעברו בעמדה זו בזמנו חלוצים רבים, שלעיתים נראה כי היו בעלי כושר הבקעה איכותי משלו, אף לא אחד הצליח להורישו. גם בתקופה שהוא היה “כרית בנזמה”, כל המאמנים העדיפו אותו. מדוע? התשובה חד משמעית, אינטליגנציית המשחק הגבוהה שלו שיפרה את השחקנים סביבו עשרות מונים. הוא ביצע 2 תפקידים כאדם אחד. הוא שיחק גם כ 9 וגם כ 10. הוא פינה שטחים ובישל, הוא החזיק את הכדור עם הגב לשער באופן פיזי, ירד אחורנית לבניית המשחק, ויצר קומבינציות עם שחקנים בכל מקום במגרש. אובדנו פגע קשות בקבוצה, ואף שאינני רואה בכדורגל העולמי ולו שחקן אחד שיכול לתרום את הפונקציות הללו ברמתו, ראוי היה להביא חלוץ טופ להחליפו, כיאה לקבוצה בסדר גודל של ריאל מדריד.

אז – ויניסיוס רץ לשטחים באגף


היום – ויניסיוס חותך לאזור הhalf-space

ולאחר הדיסקליימר הנ”ל, אסביר מדוע, גם ברמה הטקטית נפגעו קשות צמד הברזילאים מהמערך הנוכחי.

חשוב לזכור, שני השחקנים חלוצי אגף הם. ויניסיוס ורודריגו נוהגים לחיות בשטחים, שם יכולים לנצל את יציאתם האימתנית מהמקום, להראות את מיומנויות ‘כדורגל הפאבלות’ שלהם, דבר זה מאפשר ייצוא התקפי רב מספרי מהאגף.
בדמיונו של המאמן, הייצוא ההתקפי יגדל עוד יותר. הוא מנסה לכפות עליהם תקופת חניכה כחלוצים, לגרום להם לחיות ברחבה ובעיקר בhalf-space. שיבוצם בעמדת החלוץ אמור, לכאורה, לייצר סט יכולת כמעט חדש ולחדדו.

יכולות כגון כדרור בשטחים צפופים, סיומת חדה מכל מקום ברחבה, פיתוח חוש להבקעת שערים והתמקמות ראויה בחלק הקדמי. אם אבולוציה זו תצליח, הרי שהם אכן יעלו לרמה של הטובים ביותר. בחזונו הוא רואה את צמד החמד מייצר מספרים מכל חלקי המגרש הקדמי. אך דמיון לחוד ומציאות לחוד.
טרם התאקלמו השחקנים בעמדת החלוצים, והמספרים שלהם מטרידים למדי. לולי ג’וד בלינגהאם הנפלא היינו מדברים בטרמינולוגיה שונה מאוד על המשך דרכו של האיטלקי כמאמן הקבוצה. באופן אישי, איני חולק עמו את האמונה שהם מסוגלים לענות על ציפיותיו. אכן, בברנבאו החלו להראות זיקי היכולות הללו, אולי proof-of-concept לדבר שאליו המאמן מייחל.

ויני הבקיע שער מהhalf-space ושער מהתמקמות ראויה ברחבה, רודריגו ביצע דריבלון בשטח צפוף על מנת להבקיע את אחד משעריו. הייתכן כי ויני יהפוך לאיזשהו צל של רונאלדו ורודריגו למסי? אינני חושב שהם קורצו מהחומר הראוי על מנת לעבור שינוי משמעותי כזה. אך קרלו נשאר קרלו – מרגע שהתפתח הרעיון, הוא מאמין בו באמונה שלמה, עד שיכלו כל הקיצים.

עם זאת, להגנתו ראוי לטעון, כי אינו האשם היחיד במצב הקבוצה הביזארי.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן