האדום החדש | ארנה סלוט בראיון ראשון בליברפול

הקשר עם קלופ, החתימה בליברפול, שיטת המשחק שירצה להנהיג וגם העזיבה מפיינורד. ארנה סלוט בראיון ראשון כמאמן ליברפול - הראיון המלא

ההגעה לקבוצה | הציפיות

ארנסט סלוט, מאמנה החדש של ליברפול, התיישב לראיון ארוך בו דיבר על העזיבה מפיינורד, הקשר והערכה לקלופ, שיטת המשחק וגם כיצד הגיע אל המועדון.

תחילה, המאמן הצעיר שיתף כיצד הרגיש כשהאדומים פנו אליו: “אני מאוד מתרגש ומחכה להתמודד מול האתגרים הבאים בקבוצה. אני מסתכל על מתחם האימונים הנפלא, ויש עוד הרבה לפנינו. הקבוצה תחזור בעוד כמה שבועות, ואני מחכה להתחלה החדשה הזאת אחרי תקופה יפה שהייתה לי בפיינורד. בפעם הראשונה שמועדון כמו ליברפול פונה אלייך אתה חייב לשמור על זה בשקט, ביני לבין אשתי. תמיד ידעתי שאעבור רק למועדון ענק אם אחליט לעזוב את פיינורד, וזאת הייתה ליברפול, גם הליגה ענקית בפני עצמה. לפני קצת פחות משנה החלה התעניינות בי מכמה מועדוני פרמיירליג נוספים, אבל החלטתי להאריך את החוזה שלי בפיינורד ולהישאר שתי עונות נוספות. אבל כעבור שנה, ליברפול פנתה אליי וכמו שאמרתי כבר, מאוד נהנתי לצפות ביריבות בינה לבין מנצ’סטר סיטי, המשחקים הקהל והאווירה. ההחלטה להגיע לכאן הייתה לא פשוטה. אני מאוד שמחתי בפיינורד, עבדתי עם הצוות, השחקנים וגם עם האוהדים. אבל זאת הייתה החלטה שהייתי חייב לקחת”.

סלוט, שהוביל בעונה החולפת את פיינורד למקום השני בטבלת הליגה ההולנדית לצד קמפיין ליגת אלופות היסטורי, הוסיף לספר על התחושות עם החתימה: “אני לובש חולצה חדשה ובהחלט מרגיש בשינוי, אבל לצד השינוי יש הרבה דברים שנשארו אותו דבר. השחקנים הם אותם השחקנים, שזה אולי אחד הדברים החשובים ביותר. כמאמן אתה יכול לנסות ולהשפיע כמה שתרצה, אבל בסוף זה השחקנים שעל המגרש. האוהדים הם עדיין אותם האוהדים. אנחנו הולכים לעבוד אחרי מה שיורגן השאיר מאחור. אבל כמובן, אני מתכנן להביא איתי הרבה דברים משלי ואני מצפה ממני את זה”.

על העיכוב בחתימתו בליברפול אמר ההולנדי: “לא הגעתי לקבוצה לפני כן מכמה סיבות. אחת מהם הייתה טקסי הפרידה שערכו ליורגן קלופ, שהיו מאוד מיוחדים עבור המועדון. אמנם הטקס הגדול היה ביום שעזבתי את פיינורד, אבל יצא לי לצפות בו קצת ובכמה טקסים נוספים. מלבד זה, יצאתי לחופשה כפי ששמתם לב, אבל חשוב לי להבהיר שלא התחלתי את העבודה שלי היום, הייתי בקשר רציף עם האנשים במועדון כבר תקופה ארוכה, כמעט כל יום. אני עובד יחד עם אנשי הצוות החדשים שעתידים להיכנס. את תקופה מאוד חשובה לקראת תחילת העונה החדשה, להכין את הקבוצה ולשחק במשחקי ההכנה. הרבה דברים כבר נעשו מאחורי הקלעים וכעת אני כאן מקדימה”.

רק קבוצה טובה עם שחקנים טובים, מסוגלת להישאר בטופ במשך הרבה זמן. אני חושב שבסופו של דבר אנחנו רוצים לראות את ליברפול מגיעה גבוה יותר מהמקום השלישי, וזה האתגר שאנחנו מתמודדים מולו עכשיו – לצמוח ממה שכבר יש לנו. יש לי את כל הביטחון שאנחנו מסוגלים לעשות את זה, בזכות השחקנים והאוהדים. אנחנו מסוגלים להוסיף כמה דברים שבתקווה יעניקו לנו יותר מ-82 נקודות בעונה הבאה. הקרב מול ארסנל וסיטי יהיה קשה אבל נקווה לסיים מעליהם בטבלה”.

שיטת המשחק

לאורך הקריירה המקצועית שלו, סלוט הושווה פעמים רבות ליורגן קלופ. הפן ההתקפי, השליטה בכדור והחיפוש אחר השער היו תמיד חלק מהשיטה שלו. לאחר שהוביל את פיינורד למקום השני בכיבוש השערים בליגה ההולנדית עם 96 שערים, סלוט מקווה להמשיך באותו הקו גם בקבוצתו החדשה: “אני בהחלט מאמין שיש דמיון בסגנונות שלנו, וזאת אחת הסיבות שהגעתי לליברפול. אני חושב שליברפול חיפשה אותי, לא אותי ספציפית אבל מישהו מוצלח בדרך ובשיטת משחק שהם רוצים. השיטה בליברפול בהחלט דומה לשלי, אבל אני חושב שהרבה מאמנים בעולם המודרני מאמצים את השיטה הזאת. כולנו קיבלנו השראה מהיריבות בין סיטי וליברפול, מפפ ומקלופ. הייתי מעריץ של הקבוצה גם כשאימנתי בפיינורד. זאת כנראה השיטה היחידה בה אתה יכול לשחק – להחזיק בכדור הרבה ולהיות עם הרבה אנרגיות. אני חושב שיש הרבה השוואות לקבוצה בה הייתי ולקבוצה שאני הולך לקבל. בשתי המועדונים האוהדים אוהבים לראות קבוצה שתעשה הכל כדי לנצח, וכשקצת קשה היא תעשה הכל כדי להפוך את התוצאה”.

בנוסף לכך, סיפר המאמן ההולנדי כיצד הוא רואה בעיניו את שיטת המשחק החדשה בקבוצה: “בשבוע הראשון שלי פה התמקדתי בעיקר במתחם האימונים, זה הבסיס להשפעה שלך על השחקנים. אני רוצה לעצב שיטת משחק שתשרת את השחקנים, את החוזקות שלהם, מה שמתאים להם. פה טמון כל הסוד – לגרום לשחקנים שלך להוציא את המיטב שלהם על פי שיטת המשחק שאתה יוצר. אבל זה בפן הטכני, לדעתי יש דבר אחד לפניו והוא הקשר שלך עם האנשים”.

על הקשר הנדרש מצידו עם המועדון אמר סלוט: “הקשר שיש לי עם הצוות ועם השחקנים, איך הם מסתדרים בניהם. אני חושב, בהסתכלות מהצד שזה אחד הדברים שיורגן קלופ הכי הצליח בהם. אני בטוח ש-100% מכל מי שנמצא במועדון היום עדיין אוהב אותו. נצטרך למצוא דרך לגרום לאנשים להתחבר גם אליי, לצוות החדש שלי, וליצור בסופו של דבר את האווירה הנהדרת באצטדיון איפה שהכל קורה. אני לא מתכוון להעביר לשחקנים את אותם אימונים, אלה לעניין אותם באימונים משלי, נאמץ דברים לעצמנו אבל נעצב אימונים משלנו”.

החיבור לקלופ

“אני בן 45 וצפיתי המון שנים  בכדורגל”. סיפר ההולנדי, “אני חושב שהייתה תקופה בה כולם הסתכלו על ברצלונה של צ’אבי, אינייסטה ומסי והיריבות הגדולה שלה אל מול ריאל מדריד של כריסטיאנו רונאלדו. אבל עכשיו העידן הזה נגמר ויש יריבות חדשה בכדורגל האירופי, וזה בזכות קלופ. הוא כמאמן ליברפול ופפ כמאמן מנצ’סטר סיטי כמובן”.

“אני חושב שכל אוהד כדורגל נהנה מהיריבות הארוכה הזאת ביניהם”, המשיך סלוט. ”כששניהם נלחמים להוציא את המיטב אחד מהשני. צפיתי בהרבה משחקים של ליברפול, וגם בכאלה של סיטי. וכשאתה חי באירופה הפריימרליג היא כנראה הליגה הכי טובה לעקוב אחריה. קלופ הצליח לעשות כאן עבודה עצומה, ואני מאוד שמח מכך כאוהד, ועכשיו אחרי כל העבודה הקשה הוא עוזב בדרך הכי טובה שיש, לדעתי. הקבוצה טובה מאוד, האוהדים טובים, אני מצפה לזה”.

על החפיפה שקיבל מהמאמן הקודם אמר סלוט: “בכל פעם שאני מגיע למועדון חדש אני עושה את אותו הדבר. אם מישהו עובד במועדון במשך 9 שנים ומוצלח, אתה רוצה לדעת הכל עליו ממנו. בנוסף אתה רוצה ללמוד ממנו על השחקנים, למרות שאני כן מאמין שחשוב שאכיר אותם גם מנקודת המבט שלי. אתה חייב לאעזר במידע שהוא מעניק לך כי הוא כל כך הצליח, לא בהכרח בתוצאות, רק תביטו בטקס העזיבה שלו וכיצד הוא נפרד מהמועדון. קלופ העניק לי יותר מכמה טיפים טובים אבל אני חושב שמה שבלט עבורי הוא, שהוא פשוט היה שמח בשבילי, אני חושב שהוא אמר את בעיתונאות גם כן. הוא יהיה האוהד הכי גדול שלי מעכשיו, בגלל שהוא מעריץ של ליברפול בדרך הכי טובה שיכולה להיות. זה אומר הרבה על האישיות שלו, ואני מודה לו על כך”.

על הקשר עם שחקני ליברפול הוא אמר: “דיברתי עם כמה שחקנים לאחרונה, אבל לא עם כולם. חשבתי שזה יהיה הכי נכון לכבד את יורגן ואת השחקנים. הם רק סיימו עונה ואני לא חושב שזה נכון לצלצל לשחקנים עוד לפני שהמאמן שלהם עזב. השחקן הראשון שהתקשרתי אליו היה הקפטן, וירג’ל, איתו גם היה הכי פשוט כי הוא דובר הולנדית. בהמשך התקשרתי לשחקנים אחרים, אבל לא לכולם. שחקנים רבים נמצאים בהכנות לקראת היורו והקופה אמריקה. אני מאמין שצריך לשלב את הקרבה הנחוצה אליהם לדאוג ולהתעניין אבל בו בזמן לשמור על מרחק. אני מאחל לכולם להצליח – במיוחד הולנד. ולאחר מכן יהיה לי זמן להיפגש עם כולם בדרך כזאת או אחרת בזום או בשיחת טלפון”.

הצוות המקצועי | השחקנים | פיינורד

מלבד את קלופ, סלוט וחבריו עתידים להחליף את כלל הצוות המקצועי של ליברפול שלאורך שנים ארוכות היה שותף להישגי הקבוצה. ארנה שיתף על כמה מחבריו לצוות המקצועי החדש: “אני מביא איתי את סיפקה האלשוף, שהיה עוזר המאמן שלי כמה שנים בפיינורד. עבדתי איתו זמן רב, והוא בעצמו עבד עם רונאלד קומאן בנבחרת הולנד. בגלל שעבדנו יחד כל כך הרבה זמן אני והוא מבינים אחד את השני, ואני בטוח שהוא ידע להנחיל את השיטה שלי על השחקנים יחד איתי. בנוסף אליו אנחנו מביאים את רובן פייטסרס כמאמן ביצועים, שהוא הולך לעזור לקבוצה בפן הפיזי. שלושתנו עבדנו יחד במשך שלוש שנים בפיינורד ואנחנו יודעים לעבוד אחד עם השני. פביאן אוטטה יגיע להיות מאמן השוערים החדש, הוא אימן בעבר בברוסיה מינשינגלאדבך ועדיין נמצא בנבחרת ארה”ב שמתמודדת בקופה אמריקה היום. נותרו עוד שתי תפקידים שאנחנו נצטרך לאייש, ואנחנו מקווים להביא את האנשים המתאימים ביותר לתפקיד שנוכל למצוא”.

לקראת סיום הראיון, שיתף סלוט בתחושות אחרי שעזב את פיינורד לאחר שלוש עונות מוצלחות, 148 משחקים בהם השיג 97 ניצחונות. סלוט הוביל את הקבוצה לקמפיין מוצלח בליגה האירופית בה הגיע עד לשלב רבע הגמר, וקמפיין היסטורי בליגת האלופות בעונה החולפת. “כבר בתחילת העונה שעברה הייתה לי אופציה לעזוב את הקבוצה. אבל בחרתי להישאר, כי הרגשתי שהעבודה לא הסתיימה. כשהתחלתי את עבודתי בקבוצה, המועדון לא היה מקום כל כך פשוט, לא היה הרבה כסף וסיימנו במקום החמישי אם אני זוכר נכון. אבל הצלחנו להפוך את המצב, עכשיו אחרי שתי עונות מוצלחות שיחקנו בליגת האלופות, זכינו באליפות ובגביע אחד. ערך הקבוצה גבוה בהרבה ממה שהיה לפני שלוש שנים, ואני חושב שזה הוגן לומר שעזבתי את פיינורד במקום טוב. אני בטוח שהמאמן הבא של הקבוצה יובל אותה גם למקומות טובים, כי הוא יורש תרבות טובה וגם צוות טוב נהדר”.

סלוט הדגיש את הקשר המיוחד שיש בין פיינורד לליברפול: “גם בפיינורד שרים YNWA, וכבר אמרתי שיש דמיון רב בין המועדונים. שתי הערים של הקבוצות שוכנות ליד נהר, אנשים עובדים במזח, עיר פועלים ואוהדים שמעריכים את הקבוצה מאוד. אני חושב שמועדון כזה כמו פיינורד וליברפול, הוא קצת יותר מאהדה, אני אומר את זה כשיש אוהדים רבים מכל העולם. במועדונים כאלה האווירה היא משפחה, זה מה שאני הרגשתי בפיינורד וזה מה שאני מרגיש גם עכשיו”.

2 תגובות
  1. סקאוזר כותב

    אאאארנה סלוט! לה לה לה לה לה…….

  2. סקאוזר אוכל שדים אדומים כותב

    בהצלחה בוס! נעליים גדולות השאיר עבורך יורגן

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן