“האלאנד מעדיף את בארסה” | האם החריג הנורבגי יגיע לקאמפ נואו?

בויאן קרקיץ' סניור שהיה סקאוט בכיר בברצלונה, סיפק ציטוט מעניין מאוד בנוגע לעתידו של החריג הנורבגי.

בוז’אן קרקיץ’ סניור, שבמשך יותר מעשור שימש כסקאוט מרכזי במועדון הכדורגל ברצלונה (ואף היה זה שהמליץ להנחית את לוקה מודריץ’ ב-2008), וידוע גם כאבא של מי שהיה אמור להיות אחד מכוכבי ברצלונה – בוז’אן קרקיץ’ הבן, התראיין היום (שלישי) לרדיו ‘סר’, וסיפק ציטוט מעניין מאוד בנוגע לעתידו של ארלינג האלאנד.

“האלאנד מעדיף את בארסה”, אמר קרקיץ’. “אם הוא יצטרך לבחור בינה לבין ריאל, הוא יגיע לבארסה. בעונת 2025/26 יש סיכויים גבוהים שהעסקה תצא לפועל”

כזכור, ארלינג האלאנד, חלוצה הנורבגי של מנצ’סטר סיטי, הוא אחד מהחלומות הכי גדולים של נשיא ברצלונה, ז’ואן לאפורטה. החלוץ הנורבגי מחזיק בחוזה עד 2027 אצל ה’סיטיזנס’, כשעל פי דיווחים שונים בקיץ 2025 יהיה לו סעיף שחרור נמוך יותר מאשר הסעיף שהיה בשנה הקודמת.

מבחינה כלכלית, לברצלונה יש יכולת לשאת ולתת עם סיטי על סכום ההעברה, אך הבעיה הגדולה של המועדון היא חוקי הפייר-פליי הפיננסי של הלה-ליגה, והנשיא חאבייר טבאס, במסגרתו ברצלונה יכולה לרכוש שחקנים בסכומים נמוכים ביותר. על מנת להביא שחקן בסדר גודל של האלאנד, בארסה תצטרך למכור מספר שחקנים מרכזיים בסכומים גדולים מאוד, דבר שהמועדון מנסה לעשות כבר כמה קיצים ללא הצלחה. כך לדוגמא המועדון ניסה לעשות בקיץ האחרון עם פרנקי דה יונג, אך השחקן לא רצה לעזוב למרות ההצעות מיונייטד. בברצלונה יצטרכו לעשות חושבים האם הם מוכנים למכור שחקני מפתח כמו אראוחו, פדרי או גאבי בשביל לנסות להנחית את ה’חריג הנורבגי’ בקאמפ נואו. גם אם בברצלונה יגיעו למסקנה שצריך למכור שחקנים וללכת על האלאנד – עדיין יצטרכו במועדון גם את רצון השחקנים לעזוב. לא פשוט.

מה שעשוי לעזור לברצלונה להביא את האלאנד הם הקשרים המעולים של ברצלונה עם מנצ’סטר סיטי, ועם מאמנה פפ גווארדיולה, שמן הסתם לא יוותרו בקלות על שחקן כזה, אך מצד שני פפ תמיד אומר שאינו מעוניין בשחקן לא מרוצה בקבוצה שלו. עם מאמץ רב, בהתחשב בשמו הגדול של המועדון הקטאלוני, ועם צעדים נכונים, יש מצב לא רע שנראה את ארלינג הולאנד לובש ‘בלאוגרנה’ אולי אפילו כבר בקיץ הבא.

עניין נוסף שחשוב לציין הוא המעבר המסתמן של קיליאן אמבפה לריאל מדריד. בהתחשב בעובדה שהקרב הדו ראשי המסתמן לעשור הקרוב הוא זה בין קיליאן הצרפתי להאלאנד הנורבגי, לא מן הנמנע שנראה את שניהם בקבוצות גדולות שמהוות יריבות ישירות זו לזו, בדומה ליריבות ההיא של כריסטיאנו רונאלדו וליאו מסי. עבור השניים שחולמים להתחרות על פסגת הכדורגל העולמי בשנים הקרובות – אין מקום טוב יותר להתחרות בו מאשר ב’אל קלאסיקו’ האגדי של ספרד.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן