האס של צ’ולו סימאונה | רורו ריקלמה מסתער על הלה ליגה

אם יש משהו שמאפיין את דייגו סימאונה זה להמציא שחקנים צעירים מחדש. ולהחנות את האוטובוס. אבל זה סיפור ליום אחר.
היהלום הלא מלוטש החדש של המאמן הותיק הוא רודריגו ריקלמה הספרדי.

רודריגו ריקלמה המכונה רורו נולד בשנת 2000 בבירת ספרד. כבר בגיל 10 הצטרף לאקדמיית הכדורגל של אתלטיקו מדריד, וגדל לשחק בתור שחקן קיצון בצד שמאל בגלל רגל ימין הדומיננטית.

את הופעת הבכורה שלו עשה כשעלה כמחליף בהפסד הקבוצה הצעירה לריאל סרגוסה בתחילת עונת 18/19. מאז הפך לבאנקר בהרכב הראשון ואף עלה להופעת הבכורה בבוגרת כבר בגיל 16 במקומו של תומה למאר בניצחון דרמטי על אייבאר, אך לצערו מאז לא זכה לדקות משחק. עקב הרצון לדקות המשחק ולניסיון יצא ריקלמה לבורנמות’ שבליגה השנייה באנגליה להשאלה לעונה עם אופציית רכישה.

הספרדי הצעיר לא הצליח למצוא את עצמו באנגליה כשזכה רק ל-19 הופעות בכל המסגרות בהן כבש רק שני שערים.

אתלטיקו, שלא רצתה לוותר על הפוטנציאל ניסתה גישה אחרת, והשאילה אותו למיראנדס הספרדית, קבוצה מקומית מהליגה השנייה, והחזרה הביתה לספרד עשתה פלאים. 8 שערים ו-12 בישולים תפסו את תשומת הלב של המועדונים הבכירים וכבר עונה לאחר מכן מצא את עצמו בג’ירונה.

ג’ירונה עטה על המציאה והכניסה את שחקן הכנף מיד להרכב הראשון. ריקלמה רשם תחת מיצ’ל 35 מתוך 38 הופעות בליגה כששני משחקים פספס בגלל פציעה קלה.

הוא רשם 4 שערים ו-4 בישולים בליגה מאוד פיזית והגנתית בנוסף לעוד שער בגביע המלך וזה היה מספיק בשביל לשכנע את סימאונה להחזיר את הספרדי הביתה למטרופוליטנו.

Atlético expected to make room for Roro Riquelme in 2023/24 - report - Into the Calderon
רורו ריקלמה במדי ג’ירונה

ברגע בו חתם על החוזה במדריד החל תהליך השינוי. ריקלמה שהגיע כקיצוני שמאלי עם רגל ימין דומיננטית נהפך בעזרת המהירות שלו לשחקן שחורך את הכנף כמגן שמאלי במערך שלושת הבלמים של צ’ולו. כשהקבוצה תוקפת ריקלמה מוצא את עצמו בעמדה הטבעית שלו, בתור קיצוני עם רגל נגדית, לבד באגף. השינוי בא לידי ביטוי כשאתלטיקו מתגוננת – הרכב שלושת הבלמים מומר ל-4-4-2 כשהבלם השמאלי יוצא שמאלה במקום ריקלמה והספרדי מתקדם לעמדת שחקן הכנף לבצע את הלחץ על מגן היריבה. השינוי הזה איפשר לריקלמה מצד אחד לספק את המספרים – שני שערים ושני בישולים ב-18 הופעות, ומצד שני להפוך אותו לשחקן מפתח בהרכב הקולצ’ונרוס כאחד שעוזר להשתחרר מלחץ כשיורד לקבל כדור, מבצע תנועות לעומק ומכניס כדורים לרחבה פעם אחר פעם.

הטרנספורמציה שעבר ריקלמה היא סימן לבאות עבור הכדורגל המודרני, שהוכיח ששחקן לא בהכרח משחק בעמדה אחת, אלא מתאים את עצמו לקבוצה שלו ולקבוצה היריבה כאחד.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן