הבלם ניסו קפילוטו פרש מכדורגל

מי שגדל במכבי ת"א, העביר את רוב שנותיו בהפועל חיפה ואף הספיק גם לצאת לחו"ל, תולה את הנעליים בגיל 34, לאחר קריירה ארוכה ומכובדת בה הספיק גם לרשום 2 הופעות במדים הלאומים של הנבחרת.

היום (ראשון) הודיע הבלם ניסו קפילוטו על פרישה ממשחק פעיל, לאחר קריירה ארוכה ומכובדת בה טעם כדורגל בקבוצות הצמרת של הליגה הישראלית וגם בקבוצות הקטנות יותר.

קפילוטו העלה פוסט פרידה מרגש בחשבון הפייסבוק הפרטי שלו בו סיכם את הקריירה וכתב מילות פרידה:

“לכל אדם יש את הרגע בו הוא צריך לקבל החלטה לסיים. אף פעם לא דמיינתי את הרגע בו אאלץ להפסיק את הדבר אותו אני רגיל לעשות בכל יום מגיל שבע בקבוצת הילדים של מכבי תל אביב. הדבר שאני יודע לעשות הכי טוב ובעיקר הדבר שאותו אני הכי אוהב לעשות – לשחק כדורגל. עוד בתור ילד בן חמש ביציעים על הכתפיים של אבי ומורי, חיים קפילוטו ז”ל ובעידודה של אימי היקרה והאהובה מירה ז”ל, אכלנו, נשמנו וחיינו כדורגל. הייתי הולך לישון וחולם להגיע לקבוצת הבוגרים של מכבי תל אביב. האמת? אין שאיפה שלא חלמתי עליה ולא הצלחתי להגשים ברוך השם”.

“להיות שחקן בוגרים במכבי תל אביב לצד שחקנים שראיתי עוד כילד מהיציע, לחוות עוד מועדונים גדולים, לזכות בתארים, לשחק מעבר לגבולות המדינה ושיא השיאים מבחינתי, ללבוש בגאווה את המדים הלאומיים של נבחרת ישראל. צברתי חוויות, רגעים טובים ומשמחים. רגעי אושר ונחת לצד רגעים מותחים”.

בלם העבר והמוערך, הוסיף ושיתף על הסיבות לפרישה:

“בבית שבו גדלתי חונכתי שלא לוותר עד הסוף, לתת את הנשמה ולהאמין. עכשיו הגיע הרגע בו הפציעות הכריעו אותי, למעשה ניתקו אותי מהאהבה הראשונה שלי בעל כורכי. פיזית וגם מנטלית, אני לא מסוגל עוד להיאבק בגוף שלי. לנסות לשקם פציעות בגיל מתקדם כל כך לכדורגלן ולהגיע להבנה הכואבת, אבל בהשלמה, לא אוכל לחזור לשחק יותר כדורגל”.

קפילוטו לא חסך במילים ולא שכח להודות לכל אותם אלה שסובבו אותו:

“בגיל 34.5 אני מביט בגאווה אחורה ויודע שללא כל האנשים שפגשתי והיו איתי ולצידי בשנים הללו, שחקנים, מאמנים, משפחתי הקרובה ובעיקר אשתי האהובה, נטלי, הדברים היו נראים אחרת. יש לא מעט אנשים משמעותיים שלא אוכל לשכוח לעולם ותמיד יהיו לי כמורי דרך- אלי כהן, “השריף”, הראשון שלא חשש לתת לי את הבמה בהרכב של מכבי תל אביב בגיל 17, העניק לי ביטחון ולמעשה פתח לי את הדלת במקומות שאחרים מתייאשים”.

ניסו קפילוטו גדל במחלקת הנוער של מכבי תל-אביב, בה רשם גם לאחר מכן 27 הופעות בקבוצה הבוגרת, בין השנים 2006-2012. בשנת 2011 לאחר שהמעיט לקבל דקות בפרויקט של נמני את מזרחי ולאחר שגולדהאר השקיע 100 מיליון שקל במכבי ת”א (תקציב שיא למועדון באותה שנה), הושאל קפילוטו ל-מ.ס. אשדוד בכדי לנסות ולשקם את הקריירה שלו, בה כבש את שערו הראשון כשחקן כדורגל בבוגרים. בעונת 2011/12 ניסו קפליטו עבר להפועל עכו, בה רשם 29 הופעות ואף הוסיף עוד 3 כיבושים. לאחר הפועל עכו, הבלם יצא לחו”ל ושיחק את עונת 2012/13 בקבוצה הקפריסאית – אלקי לרנקה.

לאחר מכן קפילוטו שב לארץ בכדי לחתום בבית”ר ירושלים, בה שיחק עונה אחת, ואז בעונת 2014-15 שוב עבר לשחק בחו”ל – בקבוצת סנט גאלן השוויצרית בה רשם 13 הופעות.

לפני המעבר להפועל חיפה, ניסו קפילוטו סגר מעגל בשנית בבית”ר ירושלים ואז חתם אצל הכרישים מהכרמל בה שיחק בין השנים 2016-2023 כשהוא רושם 149 הופעות ורושם 7 פעמים.

התחנה האחרונה של קפילוטו בקריירה הייתה סקציה נס-ציונה, בה רשם 15 הופעות עד שהודיע הבוקר על פרישתו ממשחק פעיל.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן