הגנת ארסנל החזקה ביותר בפריימרליג נכון לתחילת 2024

לפי הנתונים שנלקחו מתוך המאגר של חברת OPTA העוסקת בסטטיסטיקה ואנלזיה בכדורגל, נכון לפברואר 2024 ארסנל היא הקבוצה שהכי מתקשים להגיע למצבים טובים מולם.

אולם שנת 2024 רק התחילה, אך כבר עכשיו מתחילים לפרסם נתונים מתחילת השנה. OPTA היא חברה שמתעסקת בסטטיסטיקה ונתונים בכדורגל מכל רחבי העולם, ולפי הנתונים בנו את טבלת הפריימרליג לפי XGA – Expected Goals Against.

טיפה הסבר על XGA. המשמעות של נתון זה – כמות השערים שהקבוצה אמורה לספוג לפי כמות ואיכות האיומים שהגיעו מולה. כלומר, לכל מצב שנבעט לשער יש לו אחוז מסוים מ0-1 להיכנס לשער, לפי איכות המצב וכמות השחקנים שמפריעים לבעיטה אפשר למדוד את איכות המצב או בשם השני XG שרובנו מכירים. בדומה לכך, גם להגנה יש את אותו נתון שמודד את איכות ההגנה, ככל שהמצב פחות איכותי ככה ההגנה עשתה עבודה טובה יותר.

במקומות האחרונים

הקבוצה שהגיעו מולה למצבים הטובים ביותר היא ניוקאסל יונייטד עם 20.5 שערים שהייתה אמורה לספוג, הקבוצה של אדי האו נמצאת בכושר לא טוב וספגה לא פחות מ-21 שערים מתחילת 2024. מדובר בנתון גבוה מאוד יחסית לחודשיים הראשונים של השנה ומקבוצה ברמה של ניוקאסל. לשם השוואה, הקבוצות שנמצאות מתחתיה במקומות 18 ו-19 הן ברנטפורד ו-ווסטהאם בהתאמה. שתי הקבוצות היו אמורות לספוג כ-14 שערים מתחילת השנה. בין מקום 20 למקומות 19 ו-18 יש הפרש של שישה שערים, נתון שמראה את המצב הלא טוב שניוקאסל נמצאת בכושרה הנוכחי. יש לציין שאתמול (יום שני) השיגה ווסטהאם את ניצחונה הראשון העונה ב 4-2 על ברנטפורד שנמצאת במקום ה-18 במשחק שמסביר את היכולות ההגנתיות של שתי הקבוצות.

את המקומות 12-17 תופסים:

 • לוטון (מקום 17) עם 12.6 XGA לעומת 14 שספגה.
 • ברנלי (מקום 16) עם 11.8 XGA לעומת 17 שספגה.
 • שפילד יונייטד (מקום 15) עם 11.8 XGA לעומת 17 שספגה.
 • פולהאם  (מקום 14) עם 11.3 XGA לעומת 8 שספגה.
 • אסטון וילה (מקום 13) עם 11.2 XGA לעומת 8 שספגה.

הגדולות במרכז

במרכז הטבלה נמצאות רוב הגדולות, יונייטד נמצאת במקום ה-12 עם 10.3 שערים צפויים, יונייטד על אף הפציעות נמצאת הכושר טוב יחסית וספגה מאז תחילת השנה האזרחית 8 שערים בלבד, משמע ספגה שני שערים פחות ממה שהייתה אמורה, מילים טובות צריכות להגיע גם לאוננה שקיבל ביקורות בתחילת השנה. כמו מנצ’סטר יונייטד גם וולבס נמצאת עם 10.3 שערים צפויים ונמצאת במקום ה-11.

ליברפול אומנם מובילה את טבלת הפריימרליג, אבל מבחינת הגעה למצבים איכותיים נגדה ליברפול ממוקמת במקום העשירי עם 10 שערים שהייתה אמורה לספוג מתחילת 2024. כמו יונייטד גם ליברפול ספגו פחות ממה שהיו אמורים עם 9 שערי חובה מינואר. מתחת לליברפול נמצאת צ’לסי המאכזבת – הקבוצה הלונדונית הייתה אמורה לספוג 9 שערים בארבעה משחקים בלבד ששיחקה בליגה. למרות שה’בלוז’ היו אמורים לספוג פחות מליברפול ויונייטד, הכחולים ספגו למעשה עשרה שערים באותם ארבעת משחקים. בשני משחקים מתוך ה-4 הם ספגו שמונה שערים 4-1 מול ליברפול ו4-2 מול וולבס.

 • במקום השמיני נמצאת בורנמות’ עם XGA של 8.9 –  בפועל ספגה 12 שערים.
 • במקום השביעי נמצאת קריסטל פאלאס עם XGA של 8.7, לעומת זאת הקבוצה ספגה 15 שערים במהלך החודשיים האחרונים.
 • במקום השישי נמצאת נוטינגהאם פורסט עם XGA של 8.2, לעומת 13 שערים שספגה בפועל.

מי שכמעט נכנסה לטופ 4 זאת טוטנהאם שמדורגת במקום החמישי עם XGA של 8 שערים, הקבוצה הדרום לונדונית עוברת עונה טובה מאוד וכמו בליגה גם בטבלה הזו היא ממוקמת במקום החמישי. הקבוצה ספגה במהלך החודשיים האלה 9 שערים, שער אחד יותר ממה שהייתה אמורה לספוג.

הטופ פור

במקום הרביעי נמצאת ברייטון עם 7.9, קבוצתו של דה זרבי אומנם ספגה ארבעה שערים מול לוטון אבל בשישה המשחקים האחרים ספגה עוד ארבע בלבד ובסה”כ כמו שה-XGA מראה הקבוצה ספגה בדיוק 8 שערים ונמצאת בפלוס מינימלי של 0.1. במרחק קטן ממנה נמצאת אברטון עם 7.7 שערים שהייתה אמורה לספוג, הקבוצה מליברפול עדיין לא הצליחה לנצח בשנת 2024 אך מבחינה הגנתית היא בהחלט עושה את העבודה עם שישה שערים בלבד שספגה במהלך החודשיים, מאזן חיובי של 1.7 שערים נוספים שהקבוצה הייתה אמורה לספוג.

במקום השני נמצאת האלופה מנצ’סטר סיטי עם 6.8 שערים צפויים נגדה, הקבוצה של פפ ספגה אף היא פחות ממה שהייתה אמורה לספוג עם 5 שערים בלבד שספגה מתחילת השנה.

במקום הראשון

הקבוצה שנמצאת במקום הראשון היא ארסנל עם XGA של 1.9 שערים בלבד, פער של כמעט 5 שערים ממנצ’סטר סיטי שנמצאת במקום השני, הקבוצה של מיקל ארטטה מציגה את ההגנה הטובה ביותר מתחילת 2024 בפריימרליג, אומנם הקבוצה ספגה שער אחד יותר ממה שה-XGA שלה הראה, אך עדיין מדובר בקבוצה שספגה הכי מעט שערים בליגה עם 3 שערים בלבד. זה מוסיף ליכולת הטובה בה נמצאת ארסנל מתחילת 2024.

1 תגובה
 1. שון כותב

  בלי אליפות זה לא שווה כלום אחרי השנתיים האלה.
  מה חטאתי שהמירוץ המשולש לאליפות זה של 3 היריבות שלנו…סיטי, ארסנל וליברפול.

  תקופה איומה לאוהדי יונייטד

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן