לקראת משחק העונה: הדרבי ד’איטליה

ביום ראשון, ב-4 בפברואר, יובנטוס תשחק נגד אינטר בפעם ה-265 בהיסטוריה, ובפעם ה-251 במשחק רשמי. היסטוריה שהחלה לפני 115 שנה, במפגש הראשון בין הקבוצות, במשחק ליגה שהתקיים ב-14 בנובמבר 1909. במשחק הזה יובנטוס ניצחה 2-0. 

מתי התחילה היריבות בין שני המועדונים הענקיים האלה? מי הוא מלך השערים של הדרבי ד’איטליה? מי המובילה מבין השתיים במפגשים ביניהם לכל אורך ההיסטוריה במסגרת הליגה? מהם ההרכבים המשוערים לקראת המשחק, הפורמה של לאוטרו וולאוחוביץ’ – על כל זאת ועוד בכתבה הבאה שצוות הכותבים של Juventus IL כתבו לקראת הדרבי ד’איטליה שייערך ביום ראשון הקרוב (21:45, ONE2) במסגרת המחזור ה-23 של הליגה האיטלקית כששתי הקבוצות נמצאות במרחק נקודה אחת מהשניה.

ההיסטוריה

יובנטוס נוסדה ב-1 בנובמבר 1897 על ידי קבוצה של צעירים מבית הספר העל-יסודי מאסימו ד’אדזליו, אשר נמצא בטורינו. טורינו היא העיר השלישית בגודלה באיטליה, וחוץ מיובנטוס יש עוד קבוצה אשר נמצאת בטורינו, שמה כשם העיר “טורינו”. בין הקבוצות האלו יש דרבי אשר נקרא “הדרבי של טורינו”, ונקרא גם בשם “דרבי דלה מולה”. זוהי היריבות העירונית הוותיקה ביותר בכדורגל האיטלקי בין שתי קבוצות המבוססות באותה העיר. לעומת זאת, אינטר נוסדה ב-9 במרץ 1908 בעיר מילאנו. העיר השנייה בגודלה באיטליה. בעיר מילאנו נמצאת גם מילאן, ובין שתי הקבוצות ישנה יריבות עירונית וספורטיבית ארוכת שנים, זהו דרבי אחד המפורסמים והגדולים שיש בעולם הכדורגל, דרבי זה נקרא ה”דרבי של מילאנו”, והוא נקרא גם בשם “דרבי דלה מדונינה”. ואמנם בכל איטליה, הערים ממוקמות מבחינת גודלן במקומות השני והשלישי בהתאם, אך בצפון איטליה, טורינו ומילאנו הן הערים הגדולות ביותר.

מאז שאינטר נוסדה ב-1908, היא התחרתה עם יובה במשך השנים בקביעות על האליפות. אך עד עונת 1960/61 לא הייתה ביניהם יריבות, מחלוקת ושנאה כל כך גדולה. באותה עונה, בחודש אפריל, אינטר הגיעה לטורינו למשחק חשוב נגד יובנטוס. אינטר הייתה במקום השני במרחק של 4 נקודות ממוליכת הטבלה יובנטוס. ואינטר הגיעה בתקווה לנצח את המשחק ולצמצם את הפער. אך המשחק לא הלך כמתוכנן, היו 5,000 אוהדים יותר ממה שהאצטדיון יכול להכיל, והיו אלו אוהדי יובנטוס. אך למרות זאת המשחק החל כמתוכנן, עד הדקה ה-30 בה החליט השופט לעצור את המשחק בגלל שאותם אוהדים פרצו למגרש. על פי החוקים שהיו באותה התקופה, אינטר זכתה בניצחון טכני 2-0. אך יובנטוס לא הסכימה לקבל זאת וערערה על ההחלטה להתאחדות הכדורגל האיטלקית. בסופו של דבר, בסוף העונה ההתאחדות קבעה שהניצחון הטכני של אינטר יתבטל ויתקיים משחק חוזר בין הקבוצות. במשחק החוזר, כאות מחאה, נשיא אינטר אנג’לו מוראטי דרש מהמאמן הלניו הררה לעלות למשחק עם קבוצת הנוער, התוצאה הייתה שיובה פירקה את אינטר 9-1 ובכך בסופו של דבר זכתה באותה עונה באליפות. וזה היה הרגע הראשון אשר הצית את היריבות בין שני המועדונים.

בשנת 1967 ניתן ליריבות הזאת שם, “דרבי ד’איטליה”, על ידי העיתונאי המפורסם של “לה גזטה דלו ספורט”, ג’יאני בררה, המונח נועד לחגוג את המפגש הדו-שנתי בין הקבוצות המצליחות ביותר באיטליה. דו קרב לאומי בין שתי הקבוצות עם מספר האליפויות הגבוה ביותר באיטליה. “ב-20 השנים האחרונות, זו הפכה לאחת היריבויות המרירות והאכזריות ביותר שאפשר לדמיין”, אמר העיתונאי האנגלי, אשר מומחה לכדורגל איטלקי, ג’יימס הורנקסטל, לתוכנית הכדורגל היומית האירופית של רדיו 5 לייב ב”BBC”.

“זה קיבל את השם דרבי ד’איטליה בשנות ה-60 על ידי עיתונאי הספורט האגדי ג’יאני בררה כיוון שבאותה התקופה, אלה היו שתי הקבוצות שזכו באליפות הכי הרבה פעמים.” 

“ככל שחלף הזמן, השם הזה החל לתפוס בצורה כללית כשם של המשחק בין שתי הקבוצות.”

אך הסיפור לא נגמר כאן, היו עוד אירועים משמעותיים שרק חיזקו את היריבות והשנאה בין שני המועדונים. שניים מהאירועים הבולטים ביותר התרחשו בשני זמנים שונים, האחד התרחש בעונת 98/99 והשני התרחש בשנת 2006. בעונת 98/99 התפתחה מחלוקת בין המועדונים. לאחר שבמשחק הראשון בין המועדונים שהתקיים בביתה של אינטר היו מחלוקות על פנדל שלא ניתן ליובנטוס, כאשר עדיין היה 0-0, ובסיום אינטר ניצחה 1-0. במשחק השני אשר התקיים בביתה של יובה, באצטדיון “דלה אלפי”, הייתה מחלוקת על החלטת השופט פיירו צ’קאריני שלא לפסוק פנדל על עבירה של מארק יוליאנו על החלוץ של אינטר רונאלדו. יובנטוס, שהובילה 1-0 בזמן האירוע, קיבלה פנדל מספר שניות לאחר מכן שהוחמץ על ידי אלסנדרו דל פיירו, יובנטוס ניצחה במשחק 1-0 ובכך הבטיחה את האליפות עם חמש נקודות יתרון. האירוע הזה גרם לרעש וויכוחים, כאשר השיא היה שבפרלמנט האיטלקי במהלך ישיבה שהתקיימה, הפוליטיקאי האיטלקי דומניקו גרמציו צעק לעבר הפוליטיקאי מהמפלגה הדמוקרטית באיטליה ושחקן יובנטוס לשעבר מאסימו מאורו “אתם גנבים!”. 

ובשנת 2006 היה את אירוע ה”קאלצ’יופולי”. לגבי הסיבה שהיריבות והשנאה התגברה כתוצאה מפרשת ה”קאלצ’יופולי”, הטיבו להסביר זאת באתר ה”קורבה”: “כשמגיע מפגש בין יובנטוס ואינטר, מיד מתעסקים כמובן ביריבות העזה שטעונה בשנאה עזה ומוצדקת ביותר האמת מצד שתי הקבוצות ושני מחנות האוהדים: יובנטוס בגלל סקודיטו 2006, ומהסיבה שב-2010, פורסם דוח על-ידי התובע של ההתאחדות, סטפאנו פאלאצי, אשר קבע קבל עם ועדה שאינטר ומאסימו מוראטי עברו על צמד החוקים הספורטיבים בגללם יובנטוס הורדה ליגה. אך אינטר ומוראטי לא הועמדו לדין רק בגלל חוק ההתיישנות. והדבר שהכעיס יותר את אוהדי יובה, שמוראטי – יכול ע”פ החוק האיטלקי, לוותר על ההגנה שלו בגלל חוק ההתיישנות – כדי שיעמיד את עצמו לדין. הרי, לו הוא מאמין שאינו קשור לפרשת הקאלצ’יופולי, ושאינטר לא עברה על החוק, אז למה לו לפחד לעמוד לדין? יתרה מכך, בבית המשפט האזרחי בנאפולי, נקבע ב-2011, שיובנטוס לא נהנתה מכל פעילות של לוצ’יאנו מוג’י כדי שתזכה בשני תארי הסוקודיטו שנשללו ממנה מעונות 04/05 ו-05/06. ומעל כל זה – סקודיטו 2006 שהוענק לאינטר. מסיבה זו – שנאת היובנטינים לאינטר מובנת ומוצדקת.” 

בהמשך הם הוסיפו וכתבו: “ב-2006 טען לוצ’יאנו מוג’י, שהרבה מהקלטות השיחות שקולו נשמע בהם, פוברקו בהוראת מוראטי. למה? כי מוראטי היה חבר דריקטריון טלקום איטליה, חברת התקשורת הגדולה אשר ממשרדיה הגיעו הקלטות השיחות של מוג’י ואחרים. אבל, שיחות רבות שהיו אמורות להיות ראיות נגד אינטר – נעלמו כלא היו. וחלק מאלו שהיו – פשוט לא נחקרו. הטענות של מוג’י קיבלו חיזוק לפני חודש וחצי. אחרי שבית המשפט במילאנו, בדיון התביעה של כריסטיאן ויירי נגד אינטר ומוראטי בגין האזנות סתר שעשו לו. נקבע שאכן מוראטי ואינטר ביצעו האזנות סתר לבובו. יתרה מכך: קצין הביטחון הראשי בטלקום איטליה, הודה בעדותו שהוא קיבל הוראה אישית ממוראטי לבצע האזנות סתר ללוצ’יאנו מוג’י. משפט זה נגד טלקום איטליה ומוראטי, עוד מתנהל כמובן. אך ביובה, או יותר נכון אוהדי יובה, יודעים היום שמוג’י צדק בכך שהאשים את מוראטי בביצוע האזנות סתר נגדו. אך מעל לכל: בהסתרת אותן שיחות שיכלו לסבך את אינטר.”

הסטטיסטיקה בין הקבוצות
 • עד היום בהיסטוריה, יובנטוס ואינטר שיחקו 264 פעמים אחד כנגד השני באופן כללי, כ-250 פעמים באופן רשמי ובליגה 208 פעמים. 
 • מתוך 250 משחקים רשמיים, יובנטוס ניצחה ב-112 משחקים, ב-62 משחקים היה תיקו ואינטר ניצחה ב-76 משחקים. יובה כבשה בסה”כ 353 שערים, לעומת אינטר שכבשה 307 שערים. 
 • בליגה, הקבוצות נפגשו 208 פעמים, מתוכן יובה ניצחה ב-95 משחקים, ב-53 משחקים היה תיקו ואינטר ניצחה ב-60 משחקים. יובה כבשה 295 שערים, לעומת אינטר שכבשה 254 שערים.
 • ובסך כל המשחקים, כולל הלא רשמיים, הקבוצות שיחקו 264 פעמים, בהן יובנטוס ניצחה ב-116 משחקים, ב-66 משחקים היה תיקו, וב-82 משחקים אינטר ניצחה. בסה”כ יובה כבשה 372 שערים, לעומת אינטר שכבשה 339 שערים.
 • יובנטוס זכתה ב-36 אליפויות (38 לולא ה”קאלצ’יופולי”), ב-14 גביעים של ה”קופה איטליה”, ב-9 גביעים של הסופר קאפ האיטלקי, ב-2 גביעי ליגת האלופות, 3 גביעי הליגה האירופית ופעם אחת בגביע אירופה למחזיקות גביע (עד 1999 היה המפעל השני בחשיבותו באירופה, אחרי ליגת האלופות). לעומת זאת, אינטר זכתה ב-19 אליפויות (18 לולא ה”קאלצ’יופולי”), ב-9 גביעים של ה”קופה איטליה”, ב-8 גביעים של הסופר קאפ האיטלקי, ב-3 גביעי ליגת האלופות ו-3 גביעי הליגה האירופית.
 • המאמנים שנמצאים בטופ 5 עם מספר ההופעות הגבוה ביותר בדרבי ד’איטליה: ג’ובאני טרפטוני עם 36 הופעות עבור יובה ו-10 עבור אינטר, מסימיליאנו אלגרי ומרצ’לו ליפי עם 21 הופעות (אלגרי עבור יובנטוס וליפי עם 19 הופעות עבור יובה ו-2 עבור אינטר), במקום הרביעי נמצא הלניו הררה עם 18 הופעות עבור אינטר ובמקום החמישי ארפד וייס עם 16 הופעות עבור אינטר. 
 • השחקנים שנמצאים בטופ 5 עם מספר ההופעות הגבוה ביותר בדרבי ד’איטליה: ג’אצ’ינטו פקֶטִי וחבייר זאנטי עם 39 הופעות עבור אינטר, סנדרו מאצולה עם 38 הופעות עבור אינטר, ג’וזפה ברגומי ופרנקו קאוזיו עם 36 הופעות (ברגומי עבור אינטר, קאוזיו עם 35 הופעות עבור יובה ו-1 עבור אינטר), ג’וזפה בארזי וג’וזפה פורינו עם 35 הופעות (בארזי עבור אינטר ופורינו עבור יובה), גאטאנו שיראה עם 34 הופעות עבור יובה.
 • השחקנים שנמצאים בטופ 5 עם מספר השערים הגבוה ביותר בדרבי ד’איטליה: רוברטו בונינסניה, ג’וזפה מאצה ואומר סיבורי עם 12 שערים (בונינסניה עם 9 עבור אינטר ו-3 עבור יובה, מאצה עבור אינטר וסיבורי עבור יובה), אלסנדרו דל פיירו עם 10 עבור יובה, פייטרו אנסטסי עם 9 עבור יובה, אלסנדרו אלטובלי ובניטו לורנזי עם 8 עבור אינטר, ג’מפיירו בוניפרטי, רוברטו באג’יו וחוליו קרוס עם 7 (בוניפרטי ובאג’יו עבור יובה וקרוס עבור אינטר).

סקירה וניתוח לקראת הדרבי ד’איטליה הקרוב
המארחת אינטר נמצאת בעונה פנטסטית בליגה. הנראזורי נמצאים במקום הראשון עם 54 נקודות ב21 משחקים (משחק חסר בגלל הסופר קאפ, ישלימו אותו ב28.2 נגד אטאלנטה בבית).

במשחק האחרון שלה, היא ניצחה 1-0 את פיורנטינה בפירנצה אחרי עוד שער של לאוטרו ואחרי משחק חוץ קשה מאוד שבו הויולה היו טובים מהם. בדקה ה-78 ניקולאס גונסאלס בעט בעיטה שערורייתית שעזרה לאינטר להשיג את הניצחון הכל כך חשוב לקראת משחק העונה.

החבורה של אינזאגי יודעת שהיא חייבת ניצחון או לפחות להוציא תיקו בסן סירו נגד היריבה המרה שנושפת לה בעורף. חואן קוואדרדו, האקס הטרי של יובה, ייעדר “לשמחתו” מהמפגש עקב פציעה בגיד האכילס, זה החיסור היחיד שיהיה לאינטר בדרבי.

החלוץ הלוהט של המוליכה ואחד מהחלוצים הלוהטים באירופה העונה, לאוטרו מרטינס, הגיע להישג אדיר במשחק האחרון מבחינתו ומבחינת המועדון. החלוץ הארגנטינאי כבש את שערו ה-19 העונה ובסך הכל הוא כבש 124 שערים עבור אינטר ב266 הופעות ובכך הוא עלה למקום השמיני של גדולי הכובשים באינטר יחד עם איקרדי. עוד שער אחד והוא יעלה למקום השביעי ויעקוף את בן ארצו.

ככלל, נכתוב קצת על העונה האדירה של לאוטרו

 • החלוץ בן ה-26 הוא מלך השערים כרגע של הליגה האיטלקית עם 19 שערים ולקינוח 2 בישולים כאשר ואלחוביץ’ (שלוהט גם הוא) נמצא מאחוריו עם 12 שערים ו-3 בישולים. לאוטרו פתח ב-18 משחקים העונה ובאחד עלה מהספסל, יש לו ממוצע של 1.07 שערים ל90 דקות!
 • לאוטרו זכה ב-7 תארי איש המשחק העונה, הכי הרבה ב-5 הליגות הבכירות!
 • מרטינס נמצא במקום השני יחד עם קיליאן אמבפה בטופ הכובשים העונה של 5 הליגות הבכירות. הארי קיין ראשון עם 23.

ההגנה של יובה תצטרך לעבוד קשה מאוד בכדי לעצור אותו וכמובן את תוראם שגם הוא לוהט עם 8 שערים ו-7 בישולים בליגה.

קצת סטטיסטיקה על הקבוצה של אינזאגי

 • החבורה של סימונה אינזאגי נמצאת במאזן אדיר בליגה כאשר הם ניצחו 17 משחקים, עשו 3 תוצאות תיקו (אחד מהם בדרבי ד’איטליה בסיבוב הראשון) והפסידו משחק אחד.
 • אינטר היא ההגנה הטובה בליגה כאשר הם ספגו 10 שערים בלבד עם ממוצע של 0.5 שערים שספגו במשחק כמו כן, איל בישיונה (“Il Biscione- נחש הדשא הגדול”, אחד מהכינויים של אינטר) שמרו על 13 רשתות נקיים (הכי הרבה בליגה).
 • מבחינת התקפה, המוליכה כבשה 50 שערים והיא ההתקפה הטובה בליגה עם ממוצע של 2.38 שערים למשחק. הקבוצה ממילאנו יצרה הכי הרבה מצבים גדולים בליגה כאשר היא יצרה 63 מצבים גדולים. רק כדי לסבר את האוזן, הקבוצה של אינזאגי כבשה בכל המשחקים שלה העונה בסריה א’!
 • אינטר ניצחה את כל חמשת המשחקים שלה בכל המסגרות בשנת 2024 ושמרה על רשת נקייה בשלושת האחרונים.

 

ניתוח טקטי קצר של אינטר

סימונה אינזאגי ידוע במערך ה3-5-2 עוד מימיו בלאציו. כשחתם באינטר ב2021 אינזאגי המשיך עם המערך הזה.

כשאינטר שולטת במשחק ומחזיקה בכדור, היא לא נוטה לכפות את קצב המשחק ולהחזיק בכדור כמה שיותר. אינזאגי מעדיף לבנות מאחורה את ההתקפה ולהעביר את הכדור להתקפה דרך הווינגבקים האתלטיים שלו, דאמפריס, אגוסטו, דימארקו שכיום הוא בין המגנים הטובים בעולם ודרמיאן.

לפעמים משחק הלחץ של היריבה לא מאפשר לחניכיו של אינזאגי לעשות זאת, ולכן הם יעברו למערך של כעין 1-3-3-4 כאשר יאן זומר עוזר בבניית ההתקפה ומנסה לשלוח את הכדור כמה שיותר רחוק לכיוון תוראם עם הפיזיות הנהדרת שלו.

אינטר במשחק נגד ססאולו בעונה שעברה, עומדים במערך של 1-3-3-4 כשהם מחזיקים בכדור. קרדיט לתמונה: לאתר themastermindsite
אינטר במשחק נגד ססאולו בעונה שעברה, עומדים במערך של 1-3-3-4 כשהם מחזיקים בכדור. קרדיט לתמונה: לאתר themastermindsite

 

כשהנראזורי לא מחזיקים בכדור, הם יעמדו על המגרש במערך של 1-4-4-2 כאשר דימארקו יורד אחורה להגנה כדי להשלים לרביעייה והוא עוזר בבנייה של המשחק. כשאינטר לא שולטת היא מעבה את ההגנה ועושה Build-up למופת דרך הקישור – כאשר מחיטריאן, הקאן, בארלה ודאמפריס חוסמים כדורים ארוכים ומשתלטים על האמצע ומקבלים כדורים מההגנה ומזינים את לאוטרו ותוראם בהזדמנויות לשערים. זה מערך שמאפשר לאינזאגי לעבוד מאוד מסודר בבניית ההתקפות שלו כאשר אינטר לא מחזיקה בכדור.

בתמונה ניתן לראות את המעבר ל-4 בקו ההגנה ו-4 באמצע במשחק נגד יובה, רגע לפני השער של ולאחוביץ' כשקייזה רץ על הקו.
בתמונה ניתן לראות את המעבר ל-4 בקו ההגנה ו-4 באמצע במשחק נגד יובה, רגע לפני השער של ולאחוביץ’ כשקייזה רץ על הקו.

 

האורחת יובה נמצאת גם היא בעונה נהדרת מבחינתה כאשר היא נמצאת במקום השני עם 53 נקודות אחרי 22 מחזורים.

במשחק האחרון, החבורה של מקס איבדה נקודות יקרות וסיימה ב1-1 בבית מול אמפולי אחרי שמיליק הותיר אותה ב-10 שחקנים מהדקה ה-17 של המשחק. דושאן ולאחוביץ’ כבש את השער היחיד של יובה והמשיך בפורמה האדירה שלו, כאשר תומאסו בלדנצי השווה עבור האורחת וסגר את תוצאת המשחק.

יובה יודעת שהיא חייבת ניצחון בשביל להמשיך להיאבק על הסקודטו ולהצהיר כוונות עם ניצחון על המוליכה. ליובה אסור לאבד נקודות, וזאת ההזדמנות שלה לצמצם את הפער ולעלות למקום הראשון באופן זמני (משחק חסר לאינטר).

לביאנקונרי אמורים להיות חיסורים די משמעותיים בהתקפה מבחינת ההרכב הפותח, כאשר פדריקו קייזה לא בטוח יהיה כשיר ב-100% כיוון שהוא רק חזר לסגל אחרי שניאלץ להיעדר משני המחזורים האחרונים (נגד לצ’ה ואמפולי) עקב בעיה בברך, מיליק ייעדר בגלל הכרטיס האדום שקיבל במחזור האחרון נגד אמפולי. מויזה קין שהעסקה עם אתלטיקו נפלה גם ייעדר עקב אי כשירות מלאה בגלל הפציעה ברגל (חזר לאימונים). לאלגרי יהיו 3 שחקני התקפה זמינים בסגל: דושאן ולאחוביץ’, קנאן יילדיז ופדריקו קייזה שבדיוק חוזר לסגל. ההתקפה הפותחת ככל הנראה תהיה הצמד ולאחוביץ’ והכוכב הצעיר קנאן יילדיז. קייזה יתחיל מהספסל.

מבחינת חיסורים בקישור, יובה כמובן תחסר את ניקולו פאג’יולי ופול פוגבה עקב העונשים שקיבלו בתחילת עונה. עם זאת, אדריאן ראביו צפוי לחזור לסגל וגם להרכב הפותח אחרי שנעדר מ-2 המשחקים האחרונים בגלל פציעה בקרסול. הצרפתי הוא אולי הקשר החזק ביותר ביובה כרגע, וחסרונו היה מורגש. לאדריאן יש 3 שערים ו-3 בישולים העונה.

מבחינת חיסורים בהגנה, יובה לא תחסר אף אחד וישנו סיכוי שטיאגו ז’אלו הרכש הטרי יהיה לראשונה בסגל של הגברת הזקנה.

קצת על הפורמה האדירה של דושאן במשחקים האחרונים ובכלל העונה

 • דושאן ולאחוביץ’ הוא סגן מלך השערים של הליגה האיטלקית וכמובן מלך השערים של יובה בליגה עם 12 שערים ו-3 בישולים.
 • הסרבי נמצא בעונתו הטובה ביותר מאז שחתם ביובה, שיא השערים שדושאן כבש מאז שחתם ביובה (לפני שנתיים בדיוק) הייתה בעונת 22\23 כאשר הוא כבש 10 שערי ליגה ב-27 הופעות. עכשיו הוא עומד על 12 שערים ב-20 הופעות כאשר 15 מתוכן בהרכב.
 • הוא כבש הכי הרבה שערים בחודש ינואר בטופ 5 הליגות הבכירות באירופה, כאשר הוא כבש 6 שערים ובישל אחד ב-4 משחקים בליגה החודש.
 • בכל ההסטוריה של יובה, רק רונאלדו כבש יותר שערים ממנו בחודש ינואר בסריה א’ כאשר הפורטוגלי כבש 7 שערים בליגה בינואר 2020.

עובדת בונוס: דושאן ולאחוביץ’ שיחק 7 פעמים בסן סירו נגד אינטר ומילאן בכל המסגרות והוא לעולם לא כבש שם. נאחל שהפעם זאת תהיה הפעם הראשונה שלו!

הגנת הברזל של אינטר תצטרך להיות במיטבה ולשים עין על ולאחוביץ’ שנמצא בפורמה אדירה וכבש 7 שערים ובישל 2 ב-6 המשחקים האחרונים בסרייה א’. “היה לנו מאוד קשה לשמור על ולאחוביץ’… כל מה שהוא נגע בו הפך לזהב.”, כך אמר פדריקו בסקירוטו בלמה של לצ’ה, אחרי המשחק מול יובה שהתקיים ביום ראשון בשבוע שעבר.

קצת סטטיסטיקה על החבורה של מקס

 • אחרי העונות האחרונות בהן יובה הייתה במשבר והיה נראה לכל שהמועדון בדרך לאבדון, בנוסף לזה היא גם לא עשתה כמעט שום רכש בקיץ האחרון, למרות הכל, העונה, הגברת הזקנה מצאה את הרוח והמנטליות הנכונה וחזרה לנצח, והיא נמצאת במאזן מדהים בליגה הרבה מעל הציפיות עם 16 ניצחונות, 5 תוצאות תיקו והפסד אחד.
 • הגנת הברזל של יובה ספגה 13 שערים העונה ונמצאת במקום השני בליגה מבחינת ספיגות עם ממוצע של 0.6 ספיגת שערים למשחק. כמו כן, היא נמצאת במקום השני בליגה מבחינת רשתות נקיים עם 12 רשתות נקיים.
 • יובה היא הקבוצה שהחמיצה הכי הרבה מצבים גדולים בליגה כאשר היא החמיצה 37 מצבים גדולים (אינטר שלישית עם 31 החמצות).
 • יובנטוס ניצחה את משחק החוץ האחרון שלה בדרבי ד’איטליה עם שער נקי (1-0 משער של קוסטיץ’ בעונה הקודמת). אם יובה תנצח גם הפעם עם שער נקי זאת תהיה הפעם הראשונה שזה קורה פעמיים ברציפות במשחק חוץ מאז שנת 1977 תחת ג’ובאני טרפטוני.

 

 

ניתוח טקטי קצר של יובנטוס

מקס אלגרי לא דגל באופן קבוע במערך ה-3-5-2, בתקופתו בקליארי,מילאן וביובה בקדנציה הראשונה הוא לא השתמש כל כך במערך הזה, אלא שמאז שהוא חזר ליובה המאמן האיטלקי עבר למערך הזה.

אלגרי משתמש באותו מערך כמו של אינזאגי אבל בצורה שונה.

כשיובה שולטת ומחזיקה בכדור, החניכים של אלגרי ישחקו במערך של מעין 2 וחצי בלמים מאחורה, כאשר הבלם השלישי (דנילו או גאטי) עולים לאזור האמצע ועוזרים לקישור לבנות את ההתקפה ולמצוא פרצות ובמידת הצורך הקישור יחזיר את הכדור להגנה, זה מעין מערך של 1-2-6-2 כאשר הווינגבקים נמצאים קרוב יותר לשליש האחורי של המגרש וכשיש לחץ מהיריבה קמביאסו וקוסטיץ’ ירוצו באגף וירימו כדורים לרחבה או יחתכו לאמצע וימסרו.

במשחק נגד מילאן, רואים את יובה מחזיקה בכדור במערך סוג של 1-2-6-2.
במשחק נגד מילאן, רואים את יובה מחזיקה בכדור במערך סוג של 1-2-6-2.

 

כשהגברת הזקנה לא מחזיקה בכדור, היא עוברת למערך 1-4-1-3-1-1 כאשר קמביאסו יורד למטה להגנה ולוקאטלי עוזר למטה בהגנה בחילוצי הכדור, בקישור הווינגבק הנוסף (קוסטיץ’) מצטרף לשני הקשרים האחרים כדי להפעיל לחץ ואז יש קשר התקפי שיורד מתחת לחלוץ(יילדיז) בשביל להזין את ולאחוביץ’ בכדורים כשיהיה הזדמנות. כמו כן, יילדיז מושך אליו את הבלמים כך שהסרבי יוכל להיות יותר חופשי. אך כאשר היריבה יוצאת להתקפה וכבר מתקרבת לרחבה של יובה, יובה נעמדת במערך של 3-5-2 במטרה לצופף, על מנת לסגור כמה שיותר שטחים ליריבה.

במשחק נגד מונצה, מונצה יצאה להתקפה ויובה עברה ל3-5-2 על מנת לצופף.
במשחק נגד מונצה, מונצה יצאה להתקפה ויובה עברה ל3-5-2 על מנת לצופף.

 

הרכבים משוערים של הקבוצות

הרכב משוער של המארחת (3-5-2): יאן סומר, אלסנדרו באסטוני. סטפן דה וריי, בנג’מין פבארד, קארלוס אוגוסטו, הנריק מחיטריאן, הקאן צ’להאנולו, ניקולו בארלה, מתיאו דרמיאן, לאוטרו מרטינס ומרקוס תוראם.

https://d1tj2oacoo8fyj.cloudfront.net/seo/65bb56a2c0525612c10e1c4a

הרכב משוער של האורחת (3-5-2): וויצ’ך שצ’סני, דנילו, גלייסון ברמר, פדריקו גאטי, פיליפ קוסטיץ’, אדריאן ראביו, מנואל לוקאטלי, ווסטון מקני, אנדראה קמביאסו, קנאן יילדיז ודושאן ולאחוביץ’.

https://d1tj2oacoo8fyj.cloudfront.net/seo/65bb557bc0525612c10e1c42

אחרי ה1-1 בסיבוב הראשון משערים של דושאן ולאחוביץ’ ולאוטרו מרטינס, איך זה ייגמר הפעם?
מה שבטוח מצפה לנו דרבי ד’איטליה אולי הכי חם ומותח שהיה בשנים האחרונות! לא שווה לפספס את זה!
7 תגובות
 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב

  פשוט וואו של כתבה, לא אפספס את המשחק הזה.

 2. פלאטיני כותב

  זה הזמן להחזיר את המרדות למקומם הטבעי

 3. אסף כותב

  וואו וואו כמה הפצצתם. הכנה מושלמת למשחק.
  אני הרבה זמן לא רואה כדורגל איטלקי חוץ מבאלופות ואת המשחק הזה אראה, כאוהד נייטרלי שקצת אשמח בשבילכם אם תנצחו.

 4. אורי זיגרון כותב

  אין על הכדורגל האיטלקי – רומנטיקה במיטבה.
  ואין על ה bianconeri 🤍🖤

 5. יובנטוס IL כותב

  תודה רבה לכולם! הלוואי ובאמת ננצח! מוזמנים להיכנס לערוץ הטלגרם שלנו דרך דף הכתב שלנו 🙂

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב

  יופי של הכנה למשחק אלופים

 7. אניילי כותב

  עשיתם חשק כבר שיתחיל

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן