הוא חזר: צרפת מתמוגגת מאנגולו קאנטה

עם שורת סטטיסטיקה אדירה, אנגולו קאנטה הוכיח שהוא ראוי למקום בהרכב של סגנית אלופת העולם. המספרים הנהדרים מהמשחק הראשון והמחמאות שקיבל ממאמן הנבחרת.

כשדידיה דשאן הודיע על זימונו של אנגולו קאנטה לסגל של נבחרת צרפת לקראת היורו הקרוב, לא מעט גבות הורמו. הקשר הוותיק, כבר בן 33, משחק בשנה האחרונה באל איתיחאד הסעודית. עם סגל עמוס בקשרים ששייכים לטופ האירופי, מקומו של אנגולו בהרכב לא היה ברור מאליו בכלל. אבל דשאן האמין בו, ומהרגע שהוא עלה על הדשא בניצחון של צרפת על אוסטריה, כולם הבינו למה.

במשחק שנתן לה לפתוח את הטורניר ברגל ימין, אנגולו קאנטה היה פשוט בכל מקום. על אף הגיל, ועל אף ההתרחקות מהרמות הגבוהות, הקשר הצרפתי הוכיח שהוא עדיין שם. קאנטה השלים 90 דקות, נגע בכדור 73 פעמים, רשם 87% דיוק במסירות (46/53) ו-2 כדורים ארוכים מוצלחים. קאנטה היה משמעותי בהתקפה עם 2 מסירות מפתח, ומשמעותי מאחור עם חטיפה, 2 תיקולים וחסימה אחת כשחקן אחרון. אנגולו קאנטה השתיק את המבקרים כבר במשחק הראשון, והוכיח שהוא יותר מראוי להיות בהרכב של סגנית אלופת העולם. כקינוח, קאנטה סיים את המשחק כקפטן נבחרת צרפת אחרי שאמבפה נאלץ לעזוב.

מאמן הנבחרת הצרפתית, דידיה דשאן, התייחס להופעה של קאנטה והגדיר אותה כ’מבריקה’: “צריך רק להסתכל על מה שהוא עשה”, אמר דשאן על קאנטה. “לקחתי אותו בשביל זה. מהרגע שהייתי בטוח שהוא החזיר לעצמו את כל היכולות האתלטיות שלו. יש לו אינטליגנציה טקטית, יכולת להחזיר כדורים לשחקני צרפת ולתרום באחזקת הכדור. הוא ממש יודע להקריב את עצמו. ברור שהוא היה מבריק במשחק והרבה יותר טוב, היינו צריכים את זה. הוא לא היה לבד, הוא קיבל תמיכה מראביו שגם לו היה משחק גדול, ואנטואן (גריזמן) שהיה קצת יותר מודאג מאזור הקישור. אבל קאנטה ממש זרח על המגרש”.

גם חברו לנבחרת, ווויליאם סאליבה, התייחס להופעה הנהדרת של הקשר. כשנשאל אם הוא מסכים שקאנטה נתן הופעה ‘מפלצתית’, השיב סאליבה: “כן, כמובן. הוא הרשים את כולנו מאז שנפגשנו שוב בנבחרת. הוא שחקן מדהים ואני מקווה שהוא ישמור על הרמה הזו לאורך כל הטורניר”.

הערב, קאנטה צפוי לעלות בהרכב גם למשחק השני ביורו, בתקווה להבטיח ההעפלה לשמינית בגמר על הראש של נבחרת הולנד. הקשר הצרפתי ינסה לשחזר את היכולת מהמשחק הראשון, אבל מה שבטוח הוא שכבר אף אחד לא יופתע מכך שהוא יפתח בהרכב.

1 תגובה
  1. זיזו כותב

    אחד השחקנים הכי אהובים בעולם

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן