“הזכייה במונדיאל זו ההגדרה המדויקת למה שהרגשתי – זהו, זה נגמר” | מסי בראיון

הכוכב הארגנטינאי התיישב לראיון ארוך בו דיבר על החיים במיאמי, ההכנות עם הנבחרת לקראת הקופה אמריקה המתקרב, המונדיאל האחרון, לצד היחסים עם ניימאר ופפ גוארדיוולה וגם הרגש לצד המשפחה | ליונל מסי - הראיון המלא

“לא ראיתי עדיין את הגמר, באמת לא, הזיכרונות שלי טמונים אצלי בראש ואני חי את זה בדרך שלי, אני זוכר מה שאני זוכר. יש הרבה דברים שאולי נשכחים, אבל טוב, בינתיים אני נשאר עם מה שיש לי, בלי לצפות בזה שוב”. כך מסי בחר לענות כשנשאל האם צפה בתקציר מגמר המונדיאל האחרון.

הזכייה במונדיאל

ובכן, הרבה פעמים אמרתי שאת המהלך האחרון של דיבו, למשל, לא חוויתי כמו שרוב האנשים חוו. זה היה מהלך כל כך מהיר, לי אולי זה היה רחוק ואני לא רואה טוב ובאותו זמן גם יוצאת המתפרצת שהכדור מגיע אליי ואנחנו מסיימים עם הנגיחה של לאוטרו. אז לא סבלתי מהמהלך הזה כמו שכולם סבלו. כן, כמובן שראיתי את זה אחר כך בהילוך חוזר אלף פעם. לא ראיתי את המשחקים, אבל ראיתי הילוכים חוזרים. מה שאמרתי לך, שהם מופיעים לך ויותר אחרי… בימים אחרי שהיינו אלופים, הרבה יותר. הסתכלתי שוב על המון מהלכים, אבל מהמשחק, את ה-90 הדקות, את ההארכה, הפנדלים וכל זה, לא.

השגנו את המטרה וכמובן מה שרצינו יותר מכל, אני, המשפחה שלי וכולם. אבל אחרי זה החיים ממשיכים. לי יצא להמשיך בפאריס, נפל לי לחיות כאן ולהמשיך לנסות להשיג דברים, לנצח. עכשיו יש לנו עוד אתגר עם הנבחרת, לנסות להשיג קופה אמריקה. אבל באותו זמן להיות אלוף העולם זה… או לי זה קרה כמו להרגיש שלם, השגתי הכל, הצלחתי להשיג את המטרות והחלומות שהיו לי ולהגיד את זה זה מאוד קשה. אני חושב שזו ההגדרה המדויקת ומה שהרגשתי ברגע ההוא, כי זה מה שהיה חסר… זהו, זה נגמר”.”. אמר הארגנטיני.

כמובן שעם הזכייה והשגת כל המטרות ברמת הנבחרת, החיים שונים, אני יותר רגוע. כל מה שמסביב גם נחווה אחרת. למרות שהיו לי תקופות נהדרות בנבחרת, כי עברתי תהליך מאז 2014, כולל המונדיאל, שבו היה לנו קבוצה נהדרת וגם נהנינו מאוד. 2015 ו-2006 בקופה אמריקה גם כן. וזה משהו שקורה רק בארגנטינה. זו קבוצה שנפגעה מכך שלא זכתה באליפויות וקיבלה ביקורת על כך שהגיעה לגמרים אבל לא זכתה, אני חושב שזה היה מדהים לשחק בגמר המונדיאל, בגמר קופה אמריקה פעמיים ברציפות ולכך שלא זכינו, זכינו לתקן בדור הזה, אבל מעבר לכך הייתה לנו קבוצה נהדרת, שבה נהנינו, אבל הזכייה כמובן נותנת לך יתרון”.

“כמו שאמרתי לך בהתחלה, אנחנו לא נמצאים בארגנטינה, אבל אנחנו יודעים הכל וצורכים את כל מה שקורה במדינה. ועם הנושא של האנשים, למרות שאחרי כל מה שקרה זה היה הרבה יותר, זה היה כל הקריירה שלי, גם כשהייתי בברצלונה, בנבחרת, בפאריס, האהבה שהייתה לי תמיד היא לאנשים של ארגנטינה, מעבר לרגעים הקשים שהייתי צריך לעבור בנבחרת גם כן, תמיד הרגשתי את זה, תמיד הערכתי את זה. כמובן אחרי כל מה שקרה, זה הרבה יותר. אבל אני יודע והאמת שזה עושה אותי מאוד שמח באמת. לפני הזכייה במונדיאל, הייתי בברצלונה, הייתי זוכה בהכל, האנשים אהבו אותי, ואז הייתי הולך לנבחרת והיה חסר לי משהו, והיכולת להשיג הכל עכשיו בשבילי זה המקסימום”.

נבחרת ארגנטינה וההכנות לקופה אמריקה 2024

מסי שנערך בימים האחרונים לצד חבריו, לשריקת הפתיחה לקופה אמריקה המתקרב, עתיד לפגוש בשלב הבתים את פרו, צ’ילה וקנדה נגדה ישחק במשחק הפתיחה של הטורניר.
ארגנטינה מגיעה אל הטורניר הקרוב כאלופת דרום אמריקה, לצד היותה אלופת העולם, ונדמה שהיא הפייבוריטית הברורה לזכות בתואר פעם נוספת.

אני חושב שתמיד ארגנטינה היא פייבוריטית, מעבר לזה שזכינו בכל זה, קודם לכן, כשלא היינו מצליחים להשיג את המטרות, גם אז תמיד ארגנטינה הייתה פייבוריטית” אמר מסי והוסיף, “כשמתחילה תחרות, בין אם זה מונדיאל, קופה אמריקה או כל דבר אחר, ארגנטינה היא מועמדת כמו ברזיל וביתר מידה בקופה אמריקה הזו. אבל אני חושב שהיום נבחרות דרום אמריקה חזקות מאוד. אורוגוואי במצב טוב מאוד, קולומביה, אקוודור. אחר כך זה נעשה קשה לשחק בכל המשחקים, אבל אני חושב שזה יהיה קופה אמריקה מאוד מאוזן”.

שלב הבתים בו תשחק ארגנטינה ייערך בחלקו במיאמי בה הוא מתגורר.

“זה מצב קצת מוזר כי, טוב, יש לנו את השבוע הזה שהוא קצת חריג גם, בו אנחנו מתאמנים ויכולים לצאת ולהיות עם המשפחה שהביאו חלקם, חברים או מה שיש. ובכן, אני בבית שלי, אז אני הולך לאכול עם הילדים שלי, אשתי, אני שם וחוזר בבוקר, אז טוב”.

מסי הוסיף ואמר;

המשחקים שיתקיימו כאן במיאמי יהיו שונים כי מזג האוויר משתנה מאוד, חם מאוד, הרבה לחות. אבל אצלנו בבית יש רק משחק אחד במיאמי, שזה השלישי, ואז אם נמשיך לעבור ואם ירצה אלוהים נגיע לגמר, עד הגמר לא חוזרים. אחר כך, במקום אחר, לא נראה לי שיהיה כל כך חם כמו במיאמי. אנחנו ב-2016 שיחקנו את קופה אמריקה כאן בארצות הברית והאמת שזה היה נהדר. נהנינו מאוד, עשינו קופה אמריקה נהדרת, למרות שהפסדנו בגמר אז, אבל היה מאוד יפה”.

יש בינינו בנבחרת חבורה של שחקנים מהדור הישן, יותר מבוגרים לצד השחקנים היותר צעירים אבל זה טוב שיש את הקשר הזה. אם היום אנחנו, למרות שאנחנו רק שלושה, אני חושב שזה טוב תהליך ההחלפה, למרות שהתהליך כבר נעשה בנבחרת הזו, אבל באים עוד הרבה יותר צעירים, שמגיעים חזקים גם כן, ושיהיה גם כן ככה. האינטגרציה שלהם תהיה בביטחון ומשוחררת כדי שהם יוכלו להסתגל כמה שיותר מהר לנבחרת. ואני חושב שכשהאחד מרגיש טוב ושמח, הוא מבצע את תפקידו אחרת גם כן.” אמר מסי על התהליך אותה חווה ארגנטינה בתקופה האחרונה.

מסי שיכול לשחזר את ההישג ההיסטורי של דור הזהב בנבחרת ספרד, ולזכות בתואר יבשתי פעם אחר פעם בנוסף למונדיאל, הביט לאחור ושיתף את הזיכרונות בעקבות הביקורות אותה חטף לאורך השנים, שהובילו לפרישתו מהמדים הלבנים כחולים ב-2016.

למרות שעברתי תקופה רעה, חטפתי הרבה ביקורות על חוסר ההצלחה, וסבלתי הרבה בגלל דברים שנאמרו, בעיקר דברים שאינם קשורים לכדורגל, שבהם רבים מהדברים או רובם אם לא כולם, היו שקרים, המצאות והם נעשו במטרה לפגוע… ניסיתי לא להתייחס לזה. אני חושב שמי שהכי סובלים מזה הם המשפחה, אלה שקרובים אליך, שמסתכלים וצורכים הכל ויש להם כעס, חוסר אונים, הרצון להגיב, לומר משהו. נראה שרצו שהנבחרת תיכשל כדי להשיג קצת יותר רייטינג או להיות קצת יותר מוכרים. אני חושב שהיום המצב שונה והעיתונות כלפי הנבחרת השתנתה הרבה גם כן. לפני שהתחלנו לנצח זה כבר השתנה וכשאתה מנצח, כמובן הרבה יותר.”

כן, השגנו את המטרה וכמובן מה שרצינו יותר מכל, אני, המשפחה שלי וכולם. אבל אחרי זה החיים ממשיכים. לי יצא להמשיך בפאריס, ובהמשך זכיתי לחיות כאן ולהמשיך לנסות להשיג דברים, לנצח. עכשיו יש לנו עוד אתגר עם הנבחרת, לנסות להשיג קופה אמריקה. אבל באותו זמן להיות אלוף העולם וזה הולך להיות קשה. השגתי הכל, הצלחתי להשיג את המטרות והחלומות שהיו לי ולהגיד את זה זה מאוד קשה.

החיים במיאמי – מסי | המשפחה | החברים

מסי שנחת שחתם באינטר בקיץ 2023, מדבר ומשתף את החוויות השונות מהמגורים במיאמי, בה הקרבה למשפחה ולילדים קרובה הרבה יותר, מעונת השיא בברצלונה. מסי שיתף את התחושות על איך זה לראות את ילדיו שבועטים בכדור ומתחילים לשחק אף הם על המגרש.

זה מדהים. למרות שבברצלונה הם היו קטנים והם היו רק רואים את האימונים, ורק התחלנו לראות כמה משחקים שהם התחילו לשחק. כאן אני חי את זה הרבה יותר. הם משחקים כל השבוע. יש לי את המזל שכל המשחקים שהם עושים הם כאן במועדון שבו אני נמצא. בשבילי זה הרבה יותר קל גם כן, ויוצא שאנחנו מבלים הרבה זמן במועדון יחד, כי הם מתאמנים שלוש או ארבע פעמים בשבוע. הילדים של לואיס (סוארס), גם כן נמצאים שם והם באותו גיל כמו שלי, חוץ מהבת דלפינה, שהיא גדולה יותר. האחרים הם באותו גיל, בערך דומים, והם משחקים יחד. אז אנחנו משתפים איתם, משתפים כמשפחה ומשתפים לראות את הילדים מתאמנים, משחקים וזה מדהים”.

מסי הוסיף לספר על שני הילדים שלו ואמר,

“שני הילדים שלי שונים מאוד. עם תיאגו אני לא יכול לדבר, אני לא יכול להגיד לו כלום, כי הוא מגיב בצורה אחת, ומתיאו להפך. הוא כל הזמן מסתכל ומחפש את קבלת הקהל כדי לראות מה הוא עושה נכון ומה לא. אבל אני לא מדבר איתם בכלל בזמן המשחק. אחר כך, כן מדברים. תיאגו כבר גדול יותר, מבין הרבה יותר את המשחק, את התנועות, מה שהוא עושה עם הכדור, בלי הכדור ואנחנו תמיד מדברים. עם מתאו, אני מציק לו יותר כי הוא מקבל את זה אחרת”.

בנוסף לחיבור לילדיו, מסי הוסיף וסיפר על הקשר המיוחד אשר היו לו עם סבתו, לה הוא מודה ומקדיש עד היום כל שער מתוך 841 השערים שכבש בקריירה,

“ובכן, הסיפור שלי עם סבתי, הוא כזה. סבתא שלי לקחה אותנו לשחק, אותי, את האחים שלי, את בני הדודים שלי. היינו משפחה שהייתה הולכת תמיד לשחק במועדון השכונתי והיא אהבה מאוד להיות איתנו במועדון. יש לי אח גדול יותר, בן דוד גדול יותר ואחד קטן יותר, היינו הולכים כולנו בערך באותה השעה כי התאמנו אחד אחר השני, והיא אהבה לקחת את כולם. חוץ מזה, לאחים שלי, לבני הדודים שלי ולי היה קשר מיוחד איתה, היינו חיים איתה כל היום כמעט. היא נפטרה כשהייתי בן 11 או 12. הייתי קטן, וסבלתי מזה מאוד כי הייתי מאוד קרוב אליה, היינו מבלים הרבה שעות יחד, וכמו הרבה סבתות כמו שכל אחד שחווה את זה, מבלים הרבה זמן עם הסבים זה אותו הסיפור. שום דבר מיוחד, פשוט חייתי הרבה איתה, מעבר למה שהייתי רגיל. היא הייתה אהבה גדולה מאוד בשבילי. עד היום קשה לי לדבר עליה, וכשאני נזכר בה זה מרגש אותי מאוד”.

מסי שמשחק לצידם של לואיס סוארז, סרחיו בוסקטס וג’ורדי אלבה איתם חלק גם את חדר ההלבשה בברצלונה, למשך שנים רבות, שיתף על הרגעים איתם הוא חווה גם מחוץ למגרש הכדורגל,

“אני יוצא הרבה עם סוארס ובוסקטס, יש גם את ג’ורדי אלבה עם אשתו, והאמת שאנחנו חבר׳ה טובים. גם אחותי כאן. יש לי חבר שגם גר פה עם המשפחה שלו. האמת שיש לנו קבוצה גדולה וטוב, כשאפשר אנחנו מנצלים ויוצאים לאכול. אנחנו מנסים לעשות את זה מדי פעם. אנחנו גרים באזור שבו נמצא גם המועדון ויש לנו מרחק קטן למיאמי, אז אני עדיין לא מכיר כל כך טוב את העיר”.

מסי שעתיד לחגוג את יום הולדתו ה-37 עם פתיחת טורניר הקופה אמריקה, שיתף על הרגש היוצא ממנו לאורך המשחק,

“יש רגעים שבהם אתה מתעצבן ומגיב בכל דרך שאתה יכול. יש רגעים שאתה לא שולט. הדופק גבוה מאוד. כולנו רוצים לנצח ואנחנו מנסים לתת את המקסימום בשביל זה. אבל זה לא משפיע על המשחק שלי להיות יותר כועס או פחות כועס. אני חושב שזה לא משנה את מה שאני עושה. אבל טוב, אני תמיד אומר שכל מה שקורה על המגרש נשאר שם. יכול לקרות הכל, להתעלם, לריב, אבל זה צריך להישאר שם ולהסתיים”.

כמו כן סיפר מסי, “בתקופה מסוימת הלכתי לפסיכולוג, האמת שזה היה עוד כשהייתי בברצלונה. הלכתי, למרות שלפני כן התנגדתי לזה מאוד. לא אהבתי את זה, אני אדם ששומר הכל בפנים ומתמודד עם הכל, גם טוב וגם רע. האמת שכשהלכתי זה עשה לי טוב, מאוד נהניתי, זה עזר לי המון. אבל אחרי זה הפסקתי וכבר לא הלכתי יותר”.

יש סרטונים בהם אני מופיע שהם טובים, אבל כשזה שערים ופעולות, זה כבר לא מעניין אותי. באמת, אף פעם לא אהבתי לראות את עצמי, לא משחק ולא בראיונות. זה גורם לי תחושה מוזרה כזאת, גורם לי מבוכה, לא יודע, אף לא חיפשתי את השם שלי בכדי לצפות בעצמי. אבל יש דברים, כשזה מסודר, ככה, מהסוג הזה, עם מוזיקה או שיש לזה איזשהו משמעות מיוחדת, זה טוב. אם אחרי אימון כלשהו או משחק, כשאנחנו עם הנבחרת, יש מישהו שמעלה סרטון אחד, מישהו מעלה סרטון שני. שם כן, שם אני מופיע הרבה. אחרי זה גם נמצא בטיקטוק, שערים ישנים. תיאגו או מתיאו, שהם מחפשים אותי הרבה יותר הם, רואים סרטונים ואולי אז אני צופה בזה”.

ניימאר | פפ | ומי הקבוצה הטובה בעולם

בדיווחים האחרונים עלו שמועות לפיהם ניימאר נמצא גם הוא על הכוונת של דיווד בקהאם ויצטרף בקרוב לאינטר מיאמי, מסי הגיב לאותם שמועות והאם ירצה לראות את ניימאר מאחד בשנית את שלישית ה-M.S.N, הפעם בארצות הברית.

“האם ניימאר יגיע, לא, אני לא יודע. האמת שעכשיו זה קצת קשה יותר, הוא בערב הסעודית, נשאר לו שנה של חוזה, נראה לי. הייתה לו שנה קשה עכשיו, שבה היה הרבה זמן פצוע, ולא יכל לשחק את רוב המשחקים בערב הסעודית. הוא לא ישחק גם כן בקופה אמריקה, וזה קשה. אבל אחרי זה לא יודע, החיים באמת מסתובבים הרבה יכול לקרות, הכל, אבל אני חושב שהיום, לא”.

“אנחנו מדברים לעיתים קרובות. הוא מדבר ספרדית מושלמת. אנחנו מדברים לעיתים קרובות, אפילו יש לנו קבוצת ווטסאפ משותפת לשלושתנו, עם לואיס גם כן. נראה לי שהשם שלה הוא “סודאקה” או משהו כזה, זה מורכב, השם הוא מאז ברצלונה, כששיחקנו יחד זה נשאר ונראה לי שבאיזשהו רגע הוא שם, שם “סודאקה”.

“כבר זמן רב שלא דיברתי עם פפ” אמר הפרעוש, “אבל כן דיברנו בכמה הזדמנויות, נפגשנו, שיחקנו פריס נגד סיטי לפני כמה זמן. אבל לא, עכשיו כבר הרבה זמן שלא”.

מסי נשאל מי לדעתו הקבוצה הטובה ביותר כיום בעולם, “אם אני חייב לומר, זו מדריד, כי היא אלופת אירופה האחרונה, ולמרות שסיטי זכתה בלפני אחרונה, ריאל זכתה גם בקודמת. אם מדברים לפי תוצאות, זו מדריד, אם מדברים לפי משחק, אני אישית אני אוהב את סיטי של גווארדיולה ואני חושב שכל קבוצה שבה גווארדיולה נמצא תהיה מיוחדת בגלל הדרך שהוא מנחיל, הדרך שהוא מאמן ובגלל איך שהוא משחק עם הקבוצות שלו. ברמת המשחק לדעתי סיטי היא הטובה ביותר, לפי תוצאה, מדריד.

לסיום ענה מסי על השאלה אליה נושאים עיניים מיליוני ארגנטינאים, והיא האם ישחק במונדיאל הבא ב-2026.

עניתי על זה כבר. תלוי איך ארגיש, איך אני פיזית ולהיות מציאותי עם עצמי. לדעת האם אני מסוגל להתחרות ולעזור לחברים שלי לידי. עדיין נשאר הרבה לתרום, אבל זה עובר מהר, ואני לא יודע איך אהיה ברגע הזה. גם הגיל הוא מציאות שנמצאת שם, למרות שזה מספר, המשחקים שאני משחק היום הם גם לא אותם משחקים ששיחקתי כשהייתי באירופה בתחרויות, שהיו כל שלושה ימים, או בצ’מפיונס או בליגה שהייתי, גם בצרפת וגם בספרד. אבל תלוי איך ארגיש ומה שאני ארגיש כשאני לצד החברים שלי ולראות אם אני עדיין ברמה הזו או לא”.

קרדיט תרגום: בארסה מאניה ישראל

3 תגובות
  1. מדרידיסטה כותב

    אחלה ליונל שבעולם נהנתי לקרוא

  2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב

    ענק מכולם השחקן הגדול בכל הזמנים ליאו מסי

  3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב

    איש כל כך חמוד

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן