מחקר מתקדם חושף: הכדורגלנים המשפיעים ביותר העונה

 לכבוד סיום העונה פירסמה הרשות למחקר וסטטיסטיקה בכדורגל - CIES, מחקר חדש ובו דירגה את את השחקנים הכי משפיעים בכל עמדה לפי ניקוד אשר מחושב על פי הביצועים של השחקן בששת אזורי המשחק פלוס כמות הדקות והתוצאות שצבר במשחקי הליגה המקומית

  הרשות למחקר וסטטיסטיקה בכדורגל – CIES מפרסמת מחקר חדש ובו היא מדרגת לפי הפרמטרים שהציבה את הכדורגלנים המשפיעים ביותר העונה בכל עמדה מבין 54 ליגות ברחבי העולם.

ששת אזורי המשחק:

1. הגנה על הקרקע

מדד ההגנה על הקרקע מחושב על ידי חיבור של דו-קרב ההגנה שניצחו שחקנים מתחת לגובה המרפק, יירוט מסירות והרווחת כדורים חוזרים – באופן יחסי של העמדות השונות ששיחקו. הערך המתקבל מתוקן לפי שיעור ההצלחה של דו-קרב קרקע שבוצעו והרמה הספורטיבית של המשחקים ששוחקו.

2. חלוקת מסירות

מדד החלוקה לוקח בחשבון מסירות של שחקנים שקיבל חבר לקבוצה בשליש היריבה, לעומת הממוצע שנרשם לשאר הקבוצה. התוצאה נקבעת על ידי שיעור ההצלחה של המסירות שמבצעים שחקנים לשליש היריב והרמה הספורטיבית של המשחקים ששיחקו, באותה שיטה כמו לעיל.

3. דריבלים

מדד הדריבלים מחושב על פי תדירות הכדרורים המוצלחים שהושגו על ידי שחקנים, ועל פי שיעור ההצלחה שלהם. גם כאן, ערכים שהתקבלו משוקללים לפי הרמה הספורטיבית של המשחקים בהם השתתפו השחקנים.

4. יצירת מצבים

מדד יצירת המצבים מחושב על ידי תדירות המסירות המובילות לשער או סיכוי ברור לשער, הוקי אסיסט (המסירה שלפני הבישול), וכן מסירות שוברות קווי הגנה. כמו במקרים קודמים, התוצאה משוקללת לפי הרמה הספורטיבית של המשחקים בהם השתתפו כדורגלנים, ביחס לדקות המשחקים בכל משחק.

5. סיומת

מדד הסיומת מחשיב את האיומים אשר בוצעו על ידי השחקנים ואת שיעור ההצלחה שלהם כגורם מתקן ביחס לשיעור ההמרה הממוצע שנצפה עבור כל השחקנים. כמו בכל שאר המדדים, הרמה הספורטיבית של המשחקים  נלקחת בחשבון על מנת להבטיח הקשר טוב יותר של ביצועים בודדים.

6. משחק אווירי

מדד המשחק האווירי מחושב מהיחס בין תדירות הדו-קרב מעל גובה המרפק בו ניצח השחקן לבין התדירות הממוצעת של דו-קרב אוויר עבור הקבוצה כולה. התוצאה מתוקנת על ידי שיעור ההצלחה של דו-קרב אוויר שמבצעים הכדורגלנים והרמה הספורטיבית של המשחקים ששיחקו.

בלמים:

בעמדת הבלם השחקן המשפיע ביותר מבין כל הליגות שנבחנו הוא שחקנה הפורטוגלי של אלופת אנגליה מנצ’סטר סיטי – רובן דיאש שמקבל מ-CIES ציון של 83.9.

אחריו ברשימה ניתן למצוא את אריק גארסיה מג’ירונה עם ציון של כ-81.7, שלישי הוא ג’ונתן טאה אלוף גרמניה שמקבל ציון של 81.6, רביעי הוא וירג’יל ואן דייק בלמה של ליברפול שמציג ציון של 80.8, והשחקן החמישי ברשימה הוא אוליבייה בוסקאלי מפ.ס.וו איינדהובן עם ציון של 80.4

מגנים/ שחקני כנף הגנתיים:

בעמדת המגן/ שחקן כנף הגנתי, השחקן המשפיע ביותר מגיע גם כן מאלופת אנגליה מנצ’סטר סיטי, והוא יושקו גברדיול כאשר הקרואטי מקבל ציון 81.4 במדד ההשפעה על המשחק. במקום השני נמצא עוד שחקן מהפרמיירליג – שחקנה של ליברפול טרנט אלכסנדר ארנולד שמקבל מ-CIES ציון של 80.4 במדד, ואת הפודיום סוגר עוד שחקן מאנגליה בדמותו של קייל ווקר עם ציון של 80.0. במקום הרביעי והחמישי ישנו תיקו בין שני שחקני ברצלונה ז’ואאו קאנסלו וז’ול קונדה כאשר כל אחד מהם מקבל מ-CIES ציון של 79.6 במדד ההשפעה על המשחק.

קשרים מרכזיים/הגנתיים:

בעמדת הקשר האחורי והמרכזי בדירוג של CIES השחקן שמוביל הוא רודרי הספרדי, כאשר קשרה של מנצ’סטר סיטי מקבל ציון גבוה במיוחד של 98.5 במדד ההשפעה על המשחק. את המקום השני תופס  גרניט צ’אקה מלברקוזן עם ציון של כ-92.3, ובמקום השלישי נמצא קשרה הנורווגי של ארסנל מרטין אודגור עם ציון של 89.9. במקום הרביעי ממוקם קשרה של ריאל מדריד טוני קרוס שהודיע על פרישה בסיום העונה, אך זה לא מנע ממנו לקבל ציון של 89.0 במדד ההשפעה על המשחק העונה, ובמקום החמישי במדד ההשפעה על המשחק של CIES נמצא אלכסיס מקאליסטר מליברפול, כאשר הארגנטינאי מקבל במדד ציון של 85.0.

קשרים התקפיים:

ברשימת הקשרים ההתקפיים שמשפיעים הכי הרבה על המשחק השחקן שממוקם במקום הראשון הוא הכוכב העולה של באייר לברקוזן – פלוריאן וירץ שמקבל מ -CIES ציון של 89.2 במדד ההשפעה. שני ברשימה הוא עוד כוכב צעיר שהשתלט על המעודון החדש שלו וזהו ג’וד בלינגהאם מריאל מדריד שמקבל ציון של כ- 87.9, ובמקום השלישי נמצא איסקו עם ציון של 80.0 במדד ההשפעה. במקום הרביעי והחמישי ישנם שני נציגים של הפרמיירליג כשג’יימס מדיסון מטוטנהאם ממוקם רביעי עם ציון של 78.6, ובמקום החמישי נמצא ברונו פרננדש עם ציון של 78.4 במדד ההשפעה על המשחק.

שחקני אגף התקפיים (ווינגרים):

שחקן הכנף ההתקפי המשפיע ביותר מבין 54 הליגות שנבדקו הוא שחקנה של ארסנל, בוקאיו סאקה כאשר לאנגלי ציון של 84.2 במדד ההשפעה על המשחק. את המקום השני תופס פיל פודן עם ציון של 83.7, שלישי הוא קול פאלמר מצ’לסי עם ציון של 80.4, רביעי ברשימה זהו צ’אבי סימונס מלייפציג עם ציון של 79.6, ובמקום החמישי ברשימת הווינגרים המשפיעים ביותר נמצא עוד נציג של הפרמיירליג כאשר לאון ביילי מאסטון וילה מקבל ציון של 79.2 במדד ההשפעה על המשחק של CIES.

חלוצים:

החלוץ המשפיע ביותר מבין 54 הליגות ברחבי העולם שנבדקו הוא חלוצה של אלופת איטליה לאוטרו מרטינז, מלך שערי הליגה האיטלקית שמתהדר בציון של 82.9 במדד ההשפעה על המשחק. את המקום השני ברשימת החלוצים המשפיעים תופס סרו גיראסי משטוטגרט כאשר הוא מקבל ציון של 82.3, ואת הפודיום סוגר אלוף אנגליה ארליג הלאנד עם ציון של 80.0 במדד ההשפעה על המשחק של CIES. במקום הרביעי והחמישי נמצאים קיליאן אמבפה ומרקוס תוראם כששניהם מקבלים מ-CIES ציון של 79.8 במדד ההשפעה על המשחק.

4 תגובות
 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב

  שחכו את הארי קיין

 2. הנסיך הקטן וירץ כותב

  באמת אחלה של תוכן אין עליכם
  מעשירים לנו מאוד את המשחק

 3. דוד כותב

  חייב לציין שהרשימה הזאת מאוד אבל מאוד מפתיעה

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב

  נהדר

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן