בדרך לשינוי? הליגה האנגלית תצביע על ביטול ה-VAR

קבוצות הפרמיירליג ייתכנסו בחודש הבא להצביע על עתיד מערכת המסך | כל הפרטים

קבוצות הפרמיירליג האנגלית ייתכנסו כבר בחודש הבא להצביע על עתיד מערכת ה-VAR.

מערכת ה VAR נכנסה אל הכדורגל במהלך שנת 2018 ואף נעשה בה שימוש במונדיאל של אותה שנה. לאחר מכן, בעונת 2018/19 מערכת הוידאו נכנסה גם אל הליגות הבכירות ואל ליגת האלופות. מאז, משחקים רבים מוכרעים על ידי החלטות הVAR אשר נודעו לתקן טעויות שיפוט אך מנגד יש לא מעט ביקורת על משך זמן הבדיקה והחלטות מעוררות מחלוקת.

כעת, על פי דיווח של העיתונאי דיוויד אורנשטיין, קבוצות הליגה האנגלית יידרשו להכריע האם מערכת המסך הטכנולוגית המתקדמת תבוטל החל מהעונה הבאה, או להשאיר את המצב על כנו.

הדיון יתקיים לבקשתה של וולבס, שהגישה להנהלת הליגה בקשה רשמית לביטול מערכת ה-VAR. ההצבעה תיערך בדיון המיוחד שיתקיים כבר בחודש הבא, כאשר הקבוצות אמורות להתכנס ב-6 ביוני לדיון של מועצת המנהלים של הליגה.

על מנת שהצעה כזו תאושר נדרש רוב של לפחות שני שליש מקבוצות הפרמיירליג, כלומר שלפחות 14 קבוצות יתמכו בהחלטה.

דיון דומה התקיים לפני כ-4 חודשים בליגה הצרפתית, כאשר אז הייתה זו ברסט שדרשה במכתב רשמי לפעול למען ביטול ה-VAR במשחקי הכדורגל. הקבוצה הצרפתית טענה אז כי מערכת המסך החכמה פוגעת בכדורגל, בכך שההחלטות שהיא מקבלת אינן אחידות. למרות הדרישה של ברסט, ההתאחדות הצרפתית החליטה שלא לבטל את מערכת ה-VAR בליגה הצרפתית, ולהמשיך את המצב הנוכחי.

עם זאת, לפני כחודש הוחלט בשוודיה לבטל את השימוש במערכת ה-VAR באופן מיידי. 18 מתוך 32 קבוצות שוודיות החליטו להפסיק את השימוש במערכת החכמה, על רקע מחאות של אוהדים נגד השימוש במערכת בעקבות הטעויות שהתרחשו והזמן הרב שלקח לבדוק את האירועים.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן