הליגה הספרדית נגד ריאל מדריד | כל הפרטים

הלה ליגה יוצאת בהודעה רשמית נגד ה'בלאנקוס והביקורות על השופטים | כל הפרטים

סיבוב נוסף של הקרב בין ה’בלאנקוס’ לליגה הספרדית. אחרי תקופה ארוכה בה ריאל מדריד ניצלה את ערוץ הטלוויזיה של המועדון (RMTV) לביקורת על השיפוט. הביקורות בערוץ של ריאל כללו סרטונים ובהם טעויות של אותם שופטים, כתגובה להצהרות הפומביות של נשיא ברצלונה, ז’ואן לאפורטה, ושל מאמן בארסה ,צ’אבי, על “הטבות השיפוט” לטובת הבלאנקוס.

התלונה הראשונה שהגיעה לליגה הספרדית הגיעה מכיוון מפתיע – סביליה. ה’גליסיאנים’, התארחו בברנבאו בסוף החודש שעבר, והם חששו מההשלכות של הסרטונים על המשחק. בסביליה החליטו להגיש תלונה רשמית נגד ריאל מדריד ופעולותיה בנושא השופטים. התלונה הזו לא הגיעה רחוק, שכן ההתאחדות הספרדית דחתה אותה בטענה כי: “לא הוכח איזה קוד אתי ההתנהגות הזו מפרה.”

אחרי שנרגעו רוחות האירוע בין ריאל מדריד לסביליה, אירוע נוסף צץ לו – החלטת השיפוט של חיל מנסאנו במהלך המשחק נגד ולנסיה. על אותה תקרית אין להרחיב במילים, שכן כולם כבר מכירים את הסיפור, אך מה שנשאר מאותו משחק הוא ההצהרה הרשמית של ריאל מדריד לאחר המשחק, שנתנה סימן לבאות, ורמזה כי היא מתכוונת להחריף את הטון נגד השופטים. בהודעה הרשמית של ריאל נכתב כי: “ההחלטה חסרת תקדים של חיל מנסאנו עצרה את הניצחון של ריאל מדריד מול ולנסיה במסטאייה. עם 2:2 על לוח התוצאות ובמהלך האחרון של המשחק, ברהים הגביה ובלינגהאם קבע 2:3, אבל השופט ביטל את השער כשהצביע על סיום המשחק כשהמסירה הייתה באוויר. מוליכת הליגה היו ראויות לשלוש הנקודות, אך קיבלה רק אחת במשחק בו הייתה בפיגור 2:0”.

אלא שכעת, לראשונה מאז תחילת ההתנגחויות בין ריאל מדריד והלה ליגה, הליגה הספרדית הוציאה תגובה רשמית על אותם קמפיינים של הבלאנקוס: “הועדה של ה-LA LIGA סבורה שהתלונה הזו היא עוד ביטוי לקמפיין חסר הרחמים שעשתה ריאל מדריד נגד השופטים הספרדים, מתוך כוונה משוערת להפעיל לחץ על הממסד האמור, כדי להשיג יתרון תחרותי עם ההחלטות שאמרו הקבוצה צריכה לקחת.”

זוהי תגובה ראשונה של הליגה עצמה מאז תחילת האירועים, שאומרת באופן מפורש כי כולם על הכוונת, ובמיוחד ריאל מדריד וברצלונה שמובילות את אותם קמפיינים נגד השיפוט. כעת נותר לראות גם האם הליגה הספרדית מתכוונת לפעול כנגד הקבוצות שמבקרות את השופטים, או שהיא תסתפק בהודעות רשמיות בלבד.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן