הליגה הצרפתית בדרך לארצות הברית?

ה'ליג 1' בוחנת אפשרות של העברת משחקים נבחרים לארצות הברית | כל הפרטים

האם משחקי הליגה הצרפתית ישוחקו בקרוב בארצות הברית?

מדובר ב’מהפכה קטנה’ שהתרחשה בשבועות האחרונים בבית המשפט בניו יורק. Relevent Sports, חברה המקדמת אירועי ספורט ומארגנת את גביע האלופות הבינלאומי מדי קיץ, תבעה את פיפ”א בדרישה לאפשר לארגן משחקים מהליגות הבכירות באירופה על אדמת אמריקה.

התביעה של ‘רלבנט’ דורשת למעשה את העברת משחקי הליגה המקומיים למדינות אחרות ברחבי העולם, מתוך מטרה לחבר קהלים חדשים. פיפ”א הסכימה ל’הסדר-ידידותי’ עם החברה האמריקאית, בנימוק שהמשא ומתן יימשך. כמה גורמים המקורבים לגוף העולמי הסבירו בימים האחרונים כי פיפ”א צריכה לקבל את העובדה שהליגות יכולות לשחק לפחות משחק אחד של הליגה המקומית שלהן מחוץ לגבולותיהן.

הליגה הצרפתית היא הראשונה שמעוניינת לקדם את הפרויקט, וכבר בקרוב היא אמורה לנסות ולהוציא אותו לפועל. בהנהלת הליגה הצרפתית עדיין בוחנים את הנושא, אך לא שוללים אפשרות לקיום משחקים בארצות הברית כבר בעונה הבאה. גם בסרייה א’ והבונדסליגה מעוניינים ברעיון, בעוד הפרמייר ליג עדיין מסויגת.

ב’לה ליגה’ הספרדית דיברו בעבר על פרויקט דומה, כאשר כבר ב-2018 יזמה הליגה את הרעיון לשחק משחקי ליגה באמריקה. נשיא הליגה, חאבייר טבאס, התראיין בחודש אפריל האחרון ואמר כי: “יהיו משחקים בלה ליגה שישוחקו מחוץ לספרד. אנחנו בודקים איך לבצע את זה. אני לא יודע מתי, אבל הליגה תשוחק מעבר לים, ומוטב מאוחר מאף פעם. אין עוד תאריך, אבל המשחקים כנראה ישוחקו ב-2025/26, זו מטרה אישית עבורי.”

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן