המאמנים מדברים | צ’אבי ולואיס אנריקה לקראת רבע גמר ליגת האלופות

פריז סן ז'רמן תארח הערב (רביעי) את ברצלונה בבירה הצרפתית למשחק הראשון במסגרת רבע גמר ליגת האלופות. לקראת המשחק הגיעו מאמני הקבוצות, צ'אבי הרננדס ולואיס אנריקה, למסיבות העיתונאים לענות על כל השאלות החמות.

לאורך ההיסטוריה נפגשו פריז סן ז’רמן וברצלונה 13 פעמים, כשהמאזן בין השתיים עומד על 5 ניצחונות לקטלונים, 4 לפריזאים, ועוד 4 משחקים שהסתיימו ללא הכרעה, תוך שבארסה כובשת 24 שערים ופריז 21. מתוך ארבע מפגשים לאורך שלבי הנוקאאוט של ליגת האלופות, ברצלונה המשיכה לשלב הבא שלוש פעמים כשפריז עוברת את ברצלונה פעם אחת – בפעם האחרונה ששתי הקבוצות נפגשו בשנת 2020/21.

הניצחון הגדול ביותר של ברצלונה היה המהפך ההיסטורי 1-6, בעוד שהניצחון הגדול ביותר של פריז נגד ברצלונה, היה המפגש הראשון באותה התמודדות – 0-4. מלך השערים במפגשים בין הקבוצות הוא לא אחר מאשר ניימאר עם שבעה שערים, אחריו ליאו מסי עם שישה, ובמקום הרביעי והשלישי נמצאים קיליאן אמבפה ולואיס סוארס, עם 4 שערים כל אחד.

לקראת המשחק המסקרן התראיינו צ’אבי הרננדס ולואיס אנריקה, מאמני שתי הקבוצות:

מאמן פריז סן ז’רמן, לואיס אנריקה:

“אני מצטער לפוצץ לך את הבלון, אבל אני לא מכיר את צ’אבי כמאמן”, פתח לואיס אנריקה כשנשאל האם ההיכרות שלו עם צ’אבי תספק לו יתרון במפגש הכפול. “אני מכיר את צ’אבי כחבר לקבוצה וכשחקן, אני מכיר את המאמן, אבל אני לא יודע אם זה יתרון.”

לואיס אנריקה, ששיחק בבארסה וכמובן זכה עמה בליגת האלופות כמאמן ואף הוביל אותה במהפך הגדול נגד אותה פ.ס.ז’, המשיך ואמר: “זה משחק חשוב עבורי בפן האמוציונלי, אני מוכן לתת הכל לקבוצה. מי מייצג את הסגנון של בארסה יותר? אני, בלי ספק, זו לא דעה, תסתכלו על הנתונים והתארים. כמובן שזה משחק שונה עבורי, התמודדתי בעבר נגד ספורטינג חיחון (בה הוא גדל) כשחקן וגם כבשתי, עכשיו אני צריך להתמודד עם בארסה. מערכת היחסים איתה היא של אהבה, אבל לפני זה אני מקצוען ויש את המועדון שהימר עליי. אני רוצה לתת לפ.ס.ז’ ניצחונות ותארים”

על סכנת המוצהבים של ברצלונה והעובדה כי פריז תארח את המשחק הראשון אמר אנריקה: “יש בבארסה כמה שחקנים בסכנת השעיה, אבל גם אצלנו יש, זה לא מעניין אותי. הייתי רוצה שכל שחקני בארסה ישחקו, שנשחק מול הקבוצה הכי טובה שלה. ממה אני הכי חושש בבארסה? שיחשבו שהיא חלשה. יש לה שחקנים מהטופ. אני מעדיף את העובדה שהמשחק הראשון בבית. אנחנו בתקופה הכי טובה שלנו”.

על חסרונו של אשרף חכימי אמר המאמן הספרדי: “אתה צריך לדעת להתמודד עם זה, כבר קיבלתי החלטה מי ישחק ואתם תראו את זה. המאמנים לא ינצחו את המשחק הזה, השחקנים יעשו את זה. אין עלינו לחץ בליגת האלופות, אם כבר הלחץ הוא על ברצלונה. הם זכו ב-5 גביעים, אנחנו באפס. התקווה שלנו יותר גדולה, אבל הלחץ עליהם. המטרה שלנו ברורה. ננסה לשלוט בכדור גם אצלנו וגם במשחק בברצלונה. אם הכדור לא יהיה אצלנו, ננסה להגן ולנסות לגרום להם נזק במתפרצות. מה מייצג את סגנון המשחק של בארסה? לחץ גבוה והחזקה בכדור, זה דומה לסגנון שלנו, מקווה שננצח אותם בזה. אני מעדיף להיות אנדרדוג מאשר פייבוריט.”

צ’אבי הרננדס, מאמן ברצלונה:

״זה מרגש לחזור לכאן אחרי 4 שנים בלי רבע גמר”, פתח צ’אבי.” אמרתי לפני שבועיים, מותר לנו לחלום. אנחנו מאוד נרגשים ומגיעים למשחק הזה ברגע הכי טוב שלנו העונה, אבל צריך לזכור שנגדנו משחקת עוד קבוצה ראויה בשלב המתקדם הזה ועם אחד המאמנים הטובים בעולם״.

צ’אבי התייחס גם לדברים שאמר אנריקה:  ״המילים של לואיס אנריקה? זה לואיס אנריקה, אני מכיר אותו טוב מאוד. יש לי יחסים מצוינים איתו. הסיום שלי עם לואיס אנריקה היה כמו חלום, עם טרבל. ניסיתי לעזור לו ברגעים הפחות טובים ואני זוכר זאת בגאווה. שנינו מחפשים את אותו דבר, אפשר להגיד שגם פפ וארטטה מייצגים את הסגנון של ברצלונה. פפ, לוצ׳ו, ארטטה, אני, כולנו גדלנו עם הפילוסופיה של ברצלונה. זה שכולנו היינו קשרים עוזר לנו לראות כדורגל בצורה חדה יותר, יותר משוער או חלוץ. אני חושב שזה יתרון שיש לנו. מחר נחפש דברים דומים, החזקה בכדור, לחץ גבוה, זה ה- DNA שעושה אותנו גאים״.

לגבי שחקני הקבוצה והפצועים של בארסה אמר צ’אבי: ״חדר ההלבשה שלנו הוא יוצא מן הכלל, עם עזרה של הוותיקים לשחקנים הצעירים וזה מפתח חשוב. פדרי ופרנקי? אם לא יהיו הפתעות, כולם יהיו כשירים ובסגל. גונדואן הוא שחקן מפתח במרכז המגרש, יהיה לנו קשה לצאת מהלחץ הגבוה שהם יפעילו עלינו, נראה. אנחנו מצפים ללחץ גבוה במשך 90 דקות״.

על הכוכב הגדול של פריז, קיליאן אמבפה, ושחקנה לשעבר של ברצלונה, עוסמאן דמבלה, אמר מאמן בארסכ: ״דמבלה? העזיבה לפאריס הייתה אתגר בשבילו. אני חושב שהם פייבוריטים בגלל שהם לקחו לנו את אחד השחקנים הטובים ביותר שלנו. אני יודע שכדורגל הוא משחק לא צפוי, אבל ננסה לשלוט במגרש. לקבוצות של לואיס אנריקה יש הרבה כישרון להצלחה, אני מכיר אותו טוב מאוד. זה לא אתגר אישי שלי, זה אתגר קבוצתי של כולנו. שמירה אישית על אמבפה? אני לא בעד. אנחנו צריכים להיות מסודרים בהגנה ולהגן כקבוצה, ליצור יתרון מספרי מול ההתקפה שלהם. פריז זה לא רק אמבפה, יש את דמבלה, קולו מואני, ויטיניה, כל הסגל שלהם. אנחנו צריכים להגן בצורה מבריקה. אני חוזר, הם פייבוריטים בהתמודדות הזאת. אני לא חושב שזה שיש לנו 5 זכיות בליגת האלופות, הופך אותנו לפייבוריטים״.

בנוסף למאמנים, התראיין לקראת המפגש גם שחקנה של ברצלונה – ז’ול קונדה: ״אני מאוד מתרגש”, פתח הבלם הצרפתי. “זה רבע גמר ליגת האלופות הראשון שלי. הקבוצה מגיעה בכושר טוב, אנחנו מוכנים. אמבפה הוא שחקן שמסוגל לעשות את ההבדל, ננסה לעצור אותו. לשמור עליו אישית? אעשה כל מה שהמאמן מבקש ממני״.

הבלם של בארסה נשאל גם לגבי המועמדת להעפלה והשיב: ״פייבוריטית? זאת שאלה עבורכם, אנחנו מגיעים עם ביטחון יחד עם מודעות שזה יהיה משחק קשה. חזרנו לסולידיות הדפנסיבית של העונה שעברה, שמירה על רשת נקייה היא מפתח באופן כללי וכמו בעונה שעברה, זה העניק לנו ביטחון. צריכים המשכיות. בלם או מגן? זה לא משנה לי. לאחרונה אני משחק בצד ימין, אשחק איפה שהמאמן יגיד לי.”

לבסוף נשאל קונדה על פאו קובארסי הצעיר שמציג יכולת נהדרת: קובארסי הוא דוגמא לכל ילד בלה מאסיה שרוצה לשחק בקבוצה הראשונה. השחקנים הצעירים תורמים הרבה ונראה שהלחץ עובר מעליהם״.

ברצלונה תגיע למשחק כשהיא נמצאת ברצף משחקים נהדר, כשהקטלונים רשמו בחמשת המשחקים האחרונים שלהם ארבעה ניצחונות, ותוצאת תיקו אחת, כשהם סופגים רק שער אחד בלבד נגד נאפולי בגומלין שמינית הגמר. מנגד, פריז סן ז’רמן מגיעה להתמודדות כשגם היא רושמת בחמשת משחקיה האחרונים ארבעה ניצחונות ותוצאת תיקו אחת, תיקו מאכזב במיוחד במשחק הליגה האחרון נגד קלרמונט האחרונה בטבלה.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן