המחליף של טוכל? | דיווח בארגנטינה: מרטין דמיצ’ליס מועמד לבאיירן

המאמן הארגנטינאי של ריבר פלייט, מרטין דמיצ'ליס, שחלק גדול מקריירת הבוגרים שלו כשחקן בילה בבאיירן מינכן, הוא אחד המועמדים הבכירים להחליף את תומאס טוכל על הקווים של הבווארים בקיץ הקרוב, כך לפי דיווחים בארגנטינה.

בקיץ הקרוב יסיים תומאס טוכל את תפקידו כמאמן הראשי של באיירן מינכן. שמות רבים הוזכרו כמועמדים להחליפו בינהם המאמן המפתיע של העונה בגרמניה – צ’אבי אלונסו, והאקס מאמן הנסי פליק.

שם נוסף שעלה השבוע בעיתונות הארגנטינית בהקשרה של הקבוצה הגרמנית הוא לא אחר מבלם העבר של המועדון – מרטין דמיצ’ליס.

דמיצ’ליס (43) שמשמש כיום כמאמנה של ריבר פלייט הארגנטינאית, הוא אחד המועמדים לעמדת המאמן של באיירן מינכן לעונה הבאה, כך לפי דיווח של העיתון “לה נאסיון” בארגנטינה.

דמיצ’ליס, שהוביל את ריבר פלייט לזכיה באליפות ארגנטינה בעונה החולפת, נמצא כעת עם קבוצתו במקום השני בבית A בליגה הארגנטינאית.

ריבר של דמיצ’ליס מאופיינת בעיקר בכדורגל ההתקפי שלה, דבר שמקובל ואופייני מאוד גם לבאיירן מינכן עצמה.

יחזור לבוואריה?

כאמור, האליאנץ ארנה הוא לא מקום זר למרטין דמיצ’ליס. למעשה, כמחצית משנות הקריירה שלו כשחקן בוגרים הוא העביר כשחקן באיירן מינכן, במדיה רשם 174 הופעות (יותר מכל שאר הקבוצות בהן שיחק יחד).

דמיצ’ליס החל את קריירת הבוגרים שלו בקבוצה אותה הוא מאמן כיום – ריבר פלייט, ואף הספיק לזכות עימה ב-4 אליפויות לפני המעבר לגרמניה, שם הוסיף למאזן התארים שלו 4 אליפויות נוספות ו-4 גביעים (בנוסף ל-4 תארי גביע הליגה וסופר קאפ אחד). הקריירה של דמיצ’ליס היא אחת המפוארות ביותר לבלם ארגנטינאי, ובנוסף לתארים שצויינו לעיל הוא זכה גם באליפות הפרמיירליג עם מנצ’סטר סיטי ואף ערך 51 הופעות במדי הנבחרת הבין לאומית, בינהן הופעות במונדיאלים 2010 ו-2014. מרטין דמיצ’ליס הספיק לעבור גם באספניול ובמלאגה – במדיה פרש ב2017 ממשחק פעיל.

 דמיצ’ליס כמאמן

כמאמן, המערך המועדף על הארגנטיני הוא 4-3-2-1 באוריינטציה התקפית. מאזן קבוצתו בליגה העונה הוא 13 שערי זכות לעומת שלושה שערי חובה בשבעה משחקי ליגה. על הקווים של ריבר אימן הארגנטינאי 63 משחקים, מהם ניצח 38 (60% הצלחה) והפסיד 13. לפני הגעתו לעמדת המאמן הראשי בריבר, הספיק דמיצ’ליס לאמן לא מעט במועדוני הנוער באקדמיה של באיירן מינכן – כך שמעבר להיכרות של באיירן עם דמיצ’ליס השחקן, המועדון מכיר מקרוב גם את כישוריו כמאמן.

אם דמיצ’ליס הוא התשובה למה שמחפש מועדון הפאר הגרמני רק ימים יגידו. אבל ברור לכולם שבאופי זה שם. הנוכחות, הקשיחות והקשר החזק של בלם העבר למועדון – הם פרמטרים הכרחיים מאוד ויתרון משמעותי למאמן הבא של הבווארים. חזרה שלו לאליאנץ ארנה, יכול לחולל פלאים. וכאמור, את כל זה – רק ימים יגידו.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן