העלילה מסרבת להסתיים: כל העדכונים בפרשת שגיב יחזקאל

🚨השחקן הישראלי נחקר במהלך הלילה. ראש הממשלה מעורב גם כן. כל הפרטים.

את הלילה האחרון העביר שגיב יחזקאל במעצר במשטרת אנטליה, והוא נחקר לפחות פעם אחת במהלכו. השחקן הישראלי שנעצר אמש(ראשון) יובא היום בסביבות השעה 9:00 בפני שופט. משרד החוץ מעורב בהתפתחויות, כאשר גם יושב ראש המנהלת, שינו זוארץ, מעודכן ועוקב אחרי הסיפור מקרוב. אמש אמר זוארץ כי: “אעשה הכל כדי שמחר שגיב יחזקאל יהיה בישראל. המטוס מחכה לצאת מחר, ואנחנו לא מבטלים. אני מאמין שהכל יסתדר”. במהלך הלילה גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עודכן בהתפתחויות במהלך ישיבת הקבינט. ההערכות הן שיחזקאל יישאר במעצר לפחות עד היום בצהריים, בתקווה שהוא ישתחרר בהקדם.

כזכור, אמש(ראשון) בשעות הערב נלקח יחזקאל לחקירה בטורקיה לאחר שהקדיש את השער שהוא כבש היום במשחקה של אנטליהספור לחטופים בשבי חמאס. על פי הדיווחים בטורקיה, שלושה שוטרים הגיעו בשעות הערב לביתו ועיכבו את השחקן לחקירה בגין הסתה. שר הפנים הטורקי, כתב בחשבון ה-X שלו(טוויטר לשעבר) כי יחזקאל נעצר כיוון שהוא “הסית את הציבור לשנאה”. יחזקאל נלקח למשטרת אנטליה וכרגע הוא עדיין במעצר, בעוד הפרקליטות המקומית באנטליה פתחה בחקירה נגדו. לא ברור כעת מה מצבו של הישראלי, ומה יהיו ההתפתחויות. ליחזקאל יש גם אישה וילד בן פחות משנה שנמצאים בטורקיה.

ראש הממשלה לשעבר, נפתלי בנט, התייחס גם כן הבוקר לאירוע. בנט כתב בחשבון ה-X שלו כי: “זה לא ייאמן, הכדורגל הישראלי שגיב יחזקאל הבקיע שער עבור אנטליהספור, ועשה מחווה למען הישראלים השבויים בידי חמאס כבר 100 ימים. שערי הגיהנום נפתחו – הוא קיבל גינוי על ידי ההתאחדות הכדורגל הלאומית, הקבוצה הודיעה לו שהוא מושעה ואז הם אמרו שהוא פוטר. מעל כל זה, המשטרה הטורקית עצרה אותו והוא נחקר. כן, רק בגלל שהוא עשה מחווה קטנה. זו טורקיה של 20204. תתביישי, ממשלת טורקיה”.

גם השר גדעון סער, חבר הממשלה, תקף בחריפות את טורקיה סביב סערת יחזקאל: “טורקיה של ארדואן מתנהלת נגד ישראל כמדינת אויב. ישראל צריכה לשקול הגשת תלונה לicj נגד טורקיה על כיבוש צפון קפריסין וטיהורה האתני מיוונים-קפריסאים, כמו גם על כיבוש צפון-סוריה וטיהורה האתני מכורדים. הישראלים צריכים למחוק את טורקיה ממפת החופשות ולהימנע מיבוא סחורות ממנה”.

ב’בילד’ הגרמני התייחסו גם כן לסערה בטורקיה: “זה פשוט סקנדל”, כתבו בבילד. “יחזקאל גינה את החמאס על הטבח שעשו ב-7.10, הוא העביר מסר נגד הטרור. זה פשוט בלתי ייאמן, הוא נשלח לחקירה. המועדון הצטרף לאלו שרוצים לשתוק בכל הנוגע לטרור של חמאס”.

מנגד בטורקיה התקשורת והאזרחים מסרבים להירגע. לא מעט קריקטורות נגד שגיב יחזקאל הופיעו היום ברחבי הרשת ובעיתונים הטורקיים. כמה עשרות אוהדי אנטליהספור התאספו אמש מחוץ למתקני הקבוצה וקראו לגירושו של השחקן מטורקיה. הפוליטיקאי הטורקי, עומר צ’ליק, העלה בחשבון הטוויטר שלו את התמונה של יחזקאל חוגג והוסיף את הכיתוב: “עבד של השנואים”. ב’דיילי איסלמיסט’ הטורקי פירסמו את התמונה של החגיגה של יחזקאל כשמאחוריו מגן דוד ועליהם ועל פניו דם לצד הכיתוב: “תומך ברצח עם”.

כזכור, אמש(ראשון) בשעות הערב שחקן הכנף הישראלי שוחרר מקבוצתו הטורקית בעקבות המחווה שעשה לחטופים ביום המאה למלחמה. היום (ראשון, 14.1.24), במשחקה של אנטליהספור מול טרבזונספור בליגה המקומית כבש יחזקאל את שער השוויון בדקה ה-68 לאחר בישול של חברו לקבוצה רמזי ספורי שעבר איתו לטורקיה מהפועל באר שבע, ולאחר השער שכבש הוא חגג בתנועת לב חצוי ובנוסף סימן על תחבושתו עליה נכתב “100 ימים ל-7.10”, יחד עם צמור מגן דוד. כיאה לקבוצה שחוגגת שער, העלה מנהל הסושיאל של אנטליהספור תמונה של שגיב כשהוא מצביע על הסרט.

ברגע שהועלתה התמונה, גל של תקיפות מצד האוהדים הטורקיים עלה בכל הרשתות החברתיות של המועדון הטורקי כשכל מטרתה היא לתקוף את יחזקאל על המחווה. בנוסף, הספונסרים של הקבוצה איימו כי אם יחזקאל לא יגורש מהמועדון – הם יפסיקו את החסות. באופן מיידי נמחקה התמונה מכל הרשתות החברתיות של המועדון, וכ-40 דקות לאחר מכן יצאה ההודעה הרשמית של המועדון כי הם מתנצלים בפני האוהדים.

נשיא המועדון הטורקי, סינאן בוזטפה, אמר בריאיון לאחר המשחק: “ראיתי את התמונה. הערכים הלאומיים שלנו הם מעל הכול. אנחנו נפסיק את החוזה שלו ונפרד מהקבוצה.”

כאמור, העלילה מסתבכת עוד, יחזקאל עדיין מצוי במעצר במשטרת אנטליה ולא ברור מה עודמיעבור עליו. למרות חוסר הבהירות במצבו המשפטי, דבר אחד ברור: היום – כולנו שגיב יחזקאל!💜💜💜

 

1 תגובה
  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב

    איזה מלך שגיב..בא לתת לו חיבוק
    אח של כולנו

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן