הרכש החדש בבאר שבע: הכירו את דיינר קיניונס

הקבוצות שהוא החליף, המספרים, העמדה וההתאמה לבאר שבע. הכל על הרכש החדש של האדומים מבירת הנגב.

הפועל באר שבע הודיעה היום על החתמתו של דיינר קיניונס. קיניונס, בן ה28, מגיע לבירת הנגב מהקבוצה הקולומביאנית דפורטיבו אינדפנדיינטה מדיין, בה הוא שיחק בשנה שעברה. קיניונס חתם על חוזה לעונה וחצי, הוא נחת היום בישראל ויצטרף מיידית לאימוני הפועל באר שבע.

לאתר הרשמי של הפועל באר שבע אמר קיניונס כי: “אני שמח להצטרף למועדון. אעשה ככל שביכולתי על מנת לעזור לקבוצה כמה שיותר מהר ולהמשיך יחד איתם את התקופה הטובה. אני מודה לצוות המקצועי על האמון בי ומחכה למשחק הראשון כדי להיפגש עם הקהל”.

מי אתה דיינר קיניונס?
דיינר קיניונס נולד בשנת 1995 בעיר נריניו שבקולומביה. את הקריירה שלו הוא החל בשנת 2013, כשהוא בן 18, בקבוצת העבר הקולומביאנית אוניברסיטאריו דה פופאיאן. אחרי חצי עונה בה הוא שיחק ב20 הופעות וכבש 4 שערים במדי פופאיאן, עבר קיניונס לקבוצה דפורטס קווינדיו מליגת העל הקולומביאנית.
ככלל, לאורך כל הקריירה של קיניונס – הרבה השחקן הקולומביאני להחליף קבוצות. ב11 השנים שעברו מאז שהוא החל לשחק בבוגרים – עבר קיניונס בלא פחות מ12 תחנות שונות, וב9 קבוצות שונות. בין היתר הוא שיחק באתלטיקו נסיונל, אמריקה קאלי, סנטוס המקסיקנית ובדפורטיבו אינדפנדיינטה מדיין. התקופה הארוכה ביותר בה החזיק קיניונס במועדון אחד הייתה בדפורטס קווינדיו, במדיה הוא שיחק במשך שלוש עונות. בכל הקריירה שלו הוא שיחק בקבוצות מדרום אמריקה, וכעת כאמור הוא מגיע להפועל באר שבע.
מספרים:
לקיניונס יש 256 משחקים בקריירה, במגוון מפעלים וליגות. הוא כבש 20 שערים ובישל עוד 31. את עונת השיא שלו רשם קיניונס לפני כ4 שנים, בשנת 2020. אז הוא רשם 4 שערים ו8 בישולים ב30 הופעות במדי אמריקו דה קאלי הקולומביאנית.
קיניונס הוא שחקן שלא מרבה לבעוט לשער. בעונה שעברה לדוגמא, היו לקיניונס 0.8 בעיטות לשער בממוצע למשחק. בעונה שלפני 1.4 בעיטות למשחק, ובעונה שלפני 1.9 בעיטות למשחק. מספרים נמוכים מאוד ביחס לשחקן התקפה.
עמדה:
קיניונס משחק בעיקר בכנף הימנית, כאשר הרגל החזקה שלו היא רגל שמאל. למרות זאת הוא גם יכול לשחק בכנף השמאלית וגם במקרה הצורך כקשר ההתקפי – 10 וגם כקשר 8. קיניונס מאופיין כשחקן עם מהירות מצויינת, גמישות ותנועות לעומק. נקודת חוזקה נוספת של קיניונס היא העוצמה והדיוק שיש לו במצבים נייחים.
ההתאמה לבאר שבע:
פרופיל השחקן של קיניונס הוא מפתיע מאוד ביחס למה שהפועל באר שבע חיפשה. המשחק של באר שבע העונה מבוסס בעיקר על קשרים התקפיים ופחות על שחקני כנף. ולכן, ישנן כמה אופציות איך באר שבע תשתמש בדינר קיניונס:
1. הפועל באר שבע תעבור לשחק ב4-3-3. כאשר קיניונס ישחק באגף ימין ורותם חטואל בשמאל ואלון תורג’מן באמצע. כאשר בקישור יעלה ברדה עם קשר התקפי כמו סטויאנוב/עומאר/ג’נאח, ועם 2 קשרים אחוריים חזקים כמו גורדנה/שמיר/בריירו.
2. קיניונס ישחק בתפקיד הקשר ההתקפי(10), ובכך יאפשר לברדה עוד שחקן לעמדה שמשופעת כבר באפשרויות קיימות. קיניונס יצטרף ליוני סטויאנוב, אמיר ג’נאח, ועמראן עומר ויגרום לברדה לכאב ראש חיובי בעמדת ה10.
3.אליניב ברדה כבר לקח בעבר שחקן ששיחק בעמדת הכנף הימני והוריד אותו לעמדת המגן הימני. זה קרה בעונה שעברה עם שגיב יחזקאל וזו הייתה הצלחה מסחררת. העונה עמדת המגן הימני של הפועל באר שבע עדיין לא אויישה כראוי – כאשר לאחר חוסר ההצלחה עם איאד אבו עביד וניב פליטר – בשבועות האחרונים מאייש אותה אנדרה פוקו. פוקו הוא בכלל קשר אחורי, ולמרות שהוא לא רע בעמדת המגן הימני – יכול להיות שברדה יעדיף להשתמש בקיניונס לעמדה זו. עם זאת, אור דדיה חזר רק בחלון ההעברות הנוכחי לבאר שבע – ויכול להיות שהוא זה שייכנס לעמדה הזאת כבר בקרוב.
השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן