התעללות גזענית? ההסתבכות של פרנצ’סקו אצ’רבי

בלמה של אינטר הואשם בגזענות כלפי שחקן נאפולי | כל הפרטים מהאירוע שמסעיר את איטליה.

יממה לאחר המשחק בין אינטר לנאפולי, והרוחות באיטליה סוערות במיוחד.

במהלך המחצית השנייה, פנה בלמה האיטלקי של נאפולי, חואן ז’סוס, לשופט המשחק וטען כי בלמה של אינטר, פרנצ’סקו אצ’רבי, קורא לעברו קריאות גזעניות חמורות. על פי טענת ז’סוס אצ’רבי קרא לעברו ‘שחור’ ואת המילה המוכרת כ’The N word’.

מצלמות השידור תפסו את ז’סוס ניגש אל שופט המשחק בדקה ה-59, ואומר לו כי: “הוא קרא לי גבר שחור וזה לא בסדר מבחינתי”. השופט עצמו לא שמע את קריאותיו של אצ’רבי, אך הוא קרא לבלם האיטלקי אליו לשיחה. לאחר שיחה קצרה בין השלושה, היה נראה שהעניינים יושרו בין השניים והסדר חזר למשחקן.

ז’סוס עצמו ניסה להרגיע את הרוחות ואמר בסיום המשחק כי: “מה שקורה על המגרש נשאר על המגרש. הוא חרג במילים שלו אבל הוא התנצל. כשהמשחק מסתיים – הכל נגמר שם. אצ’רבי הוא ילד טוב, הוא אמר דברים רעים, הוא הלך רחוק מדי וביקש ממני סליחה. אני מקווה שהוא לא יעשה את זה שוב, כי הוא ילד חכם”.

אבל למרות הניסיונות של הברזילאי להרגיע את הסערה, באיטליה היא רחוקה מלהסתיים. האירוע אמש התרחש בדיוק במהלך היום שהסרייה א’ מקדישה למאבק בגזענות, ובמהלכו כל המאמנים והשחקנים קראו בסוף הראיונות הודעה אנטי גזענית. הגזענות של אצ’רבי בכלל, ועוד ביום נגד הגזענות, זעזעו אנשים רבים ברחבי המדינה.

על פי הדיווחים היום באיטליה, אם יוכח שאצ’רבי אכן קרא את הקריאות לעבר ז’סוס הוא צפוי להיות מורחק לתקופה ממושכת. על פי אחד הדיווחים, עונש ההרחקה של השחקן יוכל להגיע גם להרחקה מלא פחות מ-10 משחקים. חוק ה’צדק בספורט’ באיטליה קובע עונשים קשים לאנשי ספורט המואשמים בהתנהגות גזענית. על פי החוק, העונש יוכל להגיע עד להרחקה מ-10 משחקים, כאשר במקרים חמורים ביותר העונש יוכל להגיע גם להרחקה עד להודעה חדשה, כזו שלא תהיה מוגבלת בזמן.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן