ויקטור פונט: “אם מחר היו מתקיימות בחירות לנשיאות, הייתי מתמודד”

ויקטור פונט, היריב המרכזי של ז'ואן לאפורטה בבחירות לנשיאות מועדון ברצלונה ב-2021, ממשיך את ההכנות לבחירות הקרבות ובאות במועדון, ובראיון לרדיו RAC1 הוא מלהיט את השטח נגד הנשיא המכהן ז'ואן לאפורטה.

אואה מי זה בא, אולי הנשיא הבא?

כשויקטור פונט התמודד לנשיאות בשנת 2021, היה ברור לכולם שהוא אנדרדוג מובהק. מולו התמודד אחד האנשים החזקים והמקושרים ביותר בקטאלוניה – ז’ואן לאפורטה. דבר נוסף שלא עזר לסיכוייו של פונט היא הקדנציה המופלאה הקודמת של לאפורטה, בה החל עידן פפ הקסום. פונט הציג טרם הבחירות תכנית מקיפה ומורחבת שלה שתי מטרות עיקריות – הראשונה, להשאיר את ליאו מסי בקאמפ נואו, דבר שנראה היה קשה יותר ויותר בכל עונה שחלפה, והמטרה השניה והלא פחות חשובה – הוצאה יעילה ומחושבת של בארסה מהבוץ הכלכלי אליו נקלעה.

אך כמו שנאמר, מולו התמודד אדם חזק (כנראה מידי) בדמות ז’ואן לאפורטה. נשיא שכבר הוכיח פעמים רבות שיש לו את כל מה שצריך בשביל לנהל מועדון כל כך מקושר כמו ברצלונה. הבחירות הסתיימו בניצחון מוחץ של לאפורטה שסחף כ-55 אחוזים מהקולות לעומת כ-30 של ויקטור פונט (שזה הישג יפה מאוד למי שהיה כמעט אנונימי לגמרי לרוב אוהדי בארסה עד שנת 2020 לפחות).

פונט לא טיפש. הוא ידע שברוב מוחלט של הסיכויים את לאפורטה בסבב ההוא ב2021 הם מועטים מאוד, בטח ובטח כשאוהדי בארסה סופגים תבוסות קשות מאוד כל שנה מה-5 הקודמות לה בזירה האירופית והם באמת נואשים להצלה מידית. התכנית של פונט הייתה בגדול לקחת את הדברים באיטיות וברצינות הדרושה להם, אין כפתור שאפשר ללחוץ עליו ולהוציא את בארסה מהבוץ. בעוד לאפורטה אומר דבר די הפוך – אנחנו נחזיר את ברצלונה לטופ העולמי באופו מידי (מה שלא קרה בדיעבד).

״בסוף בבחירה בין מסי לפלורנטינו, לאפורטה בחר בפלורנטינו״.

אחד הדברים שפונט נשא לדגלו בכל מה שקשור לביקורת על לאפורטה, הוא העבודה שלאפורטה כשל בהשארת ליאו מסי. הנושא המרכזי של הקמפיינים של השניים ב2021 סבב סביב הישארותו של הכוכב הארגנטינאי, ולאחר שהנשיא הנוכחי כשל בהשארתו, נפתח פתח גדול יותר לפונט לתקוף את הנשיא.

״אני בטוח שיהיו מכירות בלפחות 100 מיליון יורו בקיץ הקרוב, לדעתי ימכרו את אראוחו ופרנקי״.

פונט יודע מה הנקודות הרגישות של האוהדים. הוא יודע שבשביל לצאת מהבוץ של הפייר פליי ברצלונה תצטרך לבצע לפחות מכירה אחת גדולה או אפילו שתיים כאלו. לברצלונה יש שחקנים שכירים רבים בדמותם של פרנקי דה יונג, גאבי, פדרי, רונאלד אראוחו, אלכס באלדה שיכולים לתמחר ב70 מיליון יורו מינימום כ”א, ועוד שחקנים ששווים לפחות 40-60 כמו ראפיניה, קונדה, טר שטגן ועוד. מכירה של חלקם בקיץ הקרוב נראית בלתי נמנעת, ופונט דואג להזכיר שלפי התכנית שלו זה יכול היה להימנע.

דבר נוסף שיכול להוציא את בארסה מהבוץ זה שינוי מודל המועדון, במקום ש-100 אחוזים יהיו בידי האוהדים, המועדון ימכור לקבוצת השקעות (כנראה מסעודיה או מהאמירויות) כ-15 אחוזים מהמועדון, שמוערכים בכמיליארד יורו. ממש בדומה למה שעשתה באיירן מינכן לא מזמן. אך לגבי האופציה הזו, גם פונט וגם לאפורטה מסכימים שאינה צריכה להיות על השולחן. פונט התייחס לעניין: “שינוי המודל כמו שבאיירן עשו? זה יהיה אובדן ערכים של המועדון”

גם התייחסות לעתיד נגד היריבה המושבעת הייתה

פונט סיפק ציטוט מעניין נוסף כשהתייחס לעתיד הקרב ולפער שנפער בין ברצלונה לריאל מדריד: “ריאל מדריד מקדימה אותנו בהרבה דברים. הם מביאים את אמבפה והאצטדיון שלהם כבר גמור”. כזכור, ריאל מדריד היא הקבוצה הבריאה ביותר מבחינה כלכלית בספרד, כשהיא יכולה הייתה להרשות לעצמה רכישות גדולות כמו קמאבינגה, טשואמני ובלינגהאם (וכנראה גם זו הממשמשת ובאה של הצב מפריז) בזמן שבארסה מחפשת שחקנים שמסיימים חוזה כדי שיגיעו בחינם. הוא טוען שהדרך בה עבד לאפורטה היא לא אחראית וצריך היה לנהוג בסבלנות רבה במצב הרגיש של המועדון. להזכירכם, בארסה של לאפורטה ביצעה רכישות גדולות של שחקנים כמו קונדה (60 מיליון יורו), ראפיניה (60 מיליון) ופראן טורס (55 מיליון), סכומים שלא בטוח בכלל אם שווה היה להוציא על שחקנים אלו.

פונט התייחס גם לקשר שלו ושל לאפורטה וטען שאינם בקשר ואינם חברים, אך גם הרגיע והודיע שלא יקדם הצבעת אי אמון בגלל ש”המועדון צריך יציבות”.

בקיצור, לא שקט בכלל בברצלונה. ונראה שהפעם, למתמודד הצעיר יותר והפחות מנוסה, יש טענות מצויינות וכוח רב הרבה יותר לקראת הבחירות הבאות שעתידות להתרחש בסביבות 2026.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן