ולנטין בארקו | ילד טוב בוקה ג’וניורס

המסע של ולנטין בארקו בן ה-19 להפוך לאחד מכישרונות הכדורגל המבטיחים ביותר של ארגנטינה מרשים לא פחות מכישוריו על כר הדשא.
התגלה בגיל 9 על ידי רמון מדוני, אחד ממגלי הכשרונות המוכרים במדינה, שהביא לבוקה בילדותם את קרלוס טבז, לאנדרו פרדס, פרננדו גאגו, אבר באנגה ורבים נוספים, בזמן שהדהים בטורניר נוער מקומי.
הקצב המולד שלו, יכולת הכדרור המהפנטת שלו ויכולת המסירה ללא דופי מייחדים אותו מיד וכך גם שערו הכתום שבולט על המגרש.
בארקו, הידוע בקצב המחשמל שלו, מציע ורסטיליות הן כמגן שמאלי והן כשחקן כנף.

בעונת הבכורה שלו בבוגרים של בוקה ג’וניורס, בארקו הציג לראווה את היכולת שלו עם ממוצעים מדהימים של 2.1 כדרורים ו-2.5 הרמות מדויקות למשחק, מה שהעמיד את שחקני ההגנה על הרגל האחורית עם הכישרון והדיוק שלו. היכולת שלו לקרוא את המשחק באה לידי ביטוי בסטטיסטיקות שלו, שכן הוא מספק באופן מרשים נתונים של 79 אחוזי דיוק במסירות מקדמות ו-81 אחוזי דיוק במסירות בממוצע למשחק.
אבל לא רק היכולת ההתקפית שלו הופכת אותו ליוצא דופן. היכולות ההגנתיות של בארקו מרשימות לא פחות, עם ממוצע של 1.7 תיקולים ו-1.5 הרחקות למשחק. הוא לא רק תורם בהתקפה; הוא גם מגן יציב לקבוצה שלו.

עם זאת, מה שבאמת מייחד את ברקו הוא הענווה הבלתי מעורערת שלו והתנהגותו המקצועית. בעולם שמתאפיין לעתים קרובות באגו, פוליטיקה ולעיתים גם שחצנות, הוא מגדלור מרענן של ספורטיביות, תמיד ממהר להודות לחבריו לקבוצה ולמאמנים, ומכבד את יריביו.

עלייתו של בארקו לגדולה בבוקה ג’וניורס לא הייתה נטולת משוכות. כאשר קודם לראשונה לקבוצה הבוגרת, הפריצה להרכב הפותח התגלתה כאתגר אדיר. זמן המשחק היה מועט, והתסכול החל להתגנב פנימה. עם זאת, תגובתו של ברקו הייתה עדות לאופיו. במקום להיכנע לדכדוך, הוא הכפיל את מאמציו. הוא הפך להתגלמות החריצות, הגיע לאימונים מוקדם ונשאר עד מאוחר, מסור לשכלול כושרו וכישוריו.

אחת התכונות הבולטות של בארקו היא האינטליגנציה שלו על המגרש. היכולת שלו לקרוא את המשחק ולקבל החלטות נבונות עם הכדור לרגליו היא מעבר לגילו. לא רק שיש לו את הכישרון ליצור הזדמנויות לחבריו לקבוצה, אלא שהחזון והציפייה שלו מעלים את המשחק שלו לרמה שתואמת את גילו.

בנוסף ליכולת הכדורגל שלו, בארקו הוא כישרון רב פנים. מחוץ למגרש, הוא מוצא נחמה במוזיקה, מנגן בגיטרה ובפסנתר במיומנות רבה בזמנו הפנוי. אמנם מדובר בג׳נטלמן מחוץ למגרש, אך עם הצהוב-כחול של בוקה והכדור ברגליים, מדובר בלא פחות מאומן עם סכין בין השניים.

ולנטין בארקו במדי בוקה ג’וניורס

בעוד מסע הכדורגל של בארקו עדיין בעיצומו, אי אפשר להכחיש שהוא נמצא במסלול לעבר מעמד של כוכב. המסע שלו מילד צעיר עם חלומות לכוכב ורסטילי וחרוץ על המגרש מגלם את תמצית המרדף הבלתי פוסק של הכדורגל אחר מצוינות. העולם צופה, מנצ’סטר סיטי וברייטן עוקבות מקרוב, ובעוד בארקו ממשיך לשכלל את המשחק שלו ולאמץ את הפוטנציאל שלו, הוא עומד להטביע חותם משמעותי על המשחק היפה.
הכוכב העולה של ארגנטינה הוא לא רק כדורגלן; הוא סמל למסירות, לענווה ולחתירה הבלתי מתפשרת לגדולה, כשהצהיר לא פעם שהמודל לחיקוי שלו בעולם הכדורגל הוא לא אחר מאשר מרסלו הברזילאי.

בנחרת שבה עמדת המגן השמאלי נחשבה לא פעם לחוליה החלשה ביותר, ולנטין בארקו מסתמן כמושיע פוטנציאלי, ומציע שביב של תקווה לארגנטינה בעידן שאחרי מסי. עם הכישרון יוצא הדופן והוורסטיליות שלו, בארקו יכול להיות המנהיג שארגנטינה מחפשת כבר זמן רב בעמדה קריטית זו, מה שעשוי לסלול את הדרך להישגים נוספים בזירה הבינלאומית, ואולי לזכייה שנייה ברציפות בגביע העולם אי שם ב-2026.

3 תגובות
 1. גיא כותב

  מעניין וחשוב (כאוהד ארגנטינה).
  תודה ירדן

 2. אנונימי כותב

  תודה

 3. שון כותב

  איזה כיף להחשף לכישרון כזה ולקרוא את הכתבה הזאת.
  תודה ירדן, תודה בולרז, תודה כדורגל !

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן