ונהפוך הוא | נאפולי 1-2 יובנטוס

קלצונה מאמנה החדש של נאפולי עשה לאלגרי בדיוק מה שאלגרי עשה לרוב הקבוצות העונה בליגה האיטלקית.

בשלהי העשור הקודם נאפולי נגד יובנטוס היה המשחק של העונה, היריבות בין שתי הקבוצות התחילה בדיוק באותם השנים. הזכיות של יובנטוס על חשבונה של הקבוצה מהדרום, רכישת הסופרסטאר של נאפולי דאז הגיוואין, כל אלה קידמו את היריבות בין נאפולי ליובנטוס מדרגה אחת קדימה.

העונה המשחק הזה רחוק מאוד מלהיות משחק עונה. מצד אחד יש לנו את האלופה היוצאת נאפולי. הקבוצה איבדה את ספאלטי, לא הצליחה לייצר יציבות, יצרה ויכוחים ויראליים עם הכוכב שלה אוסימן והיכולת הלא טובה של חוויצ’ה הדברים האלו גרמו לקבוצה להידרדר מהמקום הראשון בעונה שעברה ישר אל המקום השביעי ולקרבות היאבקות על כרטיס לאירופה בעונה הבאה. במשחק הקודם נאפולי הוציאה עצבים מול יריבתה ססואולו עם 6-1 מהדהד.

מצד שני, יובה של אלגרי הגיעה למשחק הזה לאחר ניצחון 3-2 על פרוזינונה בדקה ה-95 משער של רוגני. כמו כן, ניצחון זה היה הניצחון היחידי שלהם במהלך חודש פברואר שהתחיל בהפסד במשחק העונה מול אינטר. דושאן ולאחוביץ הגיע למשחק שלמעשה הוא כובש ארבעה שערים מתוך ששת האחרונים של הקבוצה, וביובנטוס ידעו שכל תוצאה מלבד ניצחון ימחק כמעט לחלוטין כל סיכוי שלהם לאליפות

קלצונה עשה לאלגרי אלגרי

השיטה של אלגרי מוכרת לכל חובב ספורט, קו הגנה נמוך ויצירת מצבים דרך התקפות מעבר או חטיפת כדור בשטח היריב. ואכן, בתחילת המשחק יובנטוס הצליחה לעשות את זה, לחץ שגרם לחטיפת כדורים ב 30 מטר של נאפולי ובנוסף התקפות מעבר שיצאו דרך קייזה המצויין. אומנם את זה הקבוצה של אלגרי עשתה מצויין, אבל החלק השני של ניצול מצבים את זה היא כלל לא הצליחה. דושאן ולאחוביץ האיש שהכי סומכים עליו העונה, החמיץ 2 הזדמנויות מעולות במחצית הראשונה עם 0.5-XG, כאשר באחד המצבים פגש הסרבי את הקורה בלבד.

בדקה ה-42 מי אם לא הפלא הגאורגי כובש את שער היתרון של נאפולי ורץ לחגוג עם סימון של “הלו אני עוד כאן, אל תספידו אותי”. לאחר הצמד מול ססואולו חוויצ’ה כובש היום שער נוסף ומעלה את מאזנו לארבעה שערים בחודש אחד, לשם השוואה בחצי שנה לפני כן הגיאורגי כבש חמישה שערים. האם היהלום מסמן על חזרה? עדיין מוקדם מדי כדי לחגוג.

בחזרה למשחק, עם תחילת המחצית השנייה קלצונה עשה לאלגרי מה שאלגרי עשה לרוב הקבוצות בליגה העונה. יובנטוס פשוט ניסתה לעשות הכל כדי להגיע למצבים וקלצונה? השחקנים שלו הניעו כדור ונתנו לזמן לעבור ולראייה הסטטיסטיקה מהמחצית השנייה:

 

יובנטוס ניסתה בכל הכוח לנצח את המשחק אך, המצבים שלה לא היו מספיק איכותיים. בדקה ה-76 אלגרי בצעד לא אופייני הכניס את יילדיז במקומו של סמואל אילינג ואת הילד הבלגי בן ה-18 נונז’ בנדה להופעתו השנייה בלבד במדי יובנטוס (נחזור אליו בהמשך). המצב הזה אילץ את יובנטוס לתקוף עוד עד שבדקה ה-80 פדריקו קייזה כבש את שער השוויון והחזיר את האוויר לנשימה של אוהדי יובה ואלגרי במיוחד. שער ראשון לאיטלקי מאז הפציעה בינואר.

ואז הגיע הרגע הגדול לכאורה של הקשר הצעיר נונז’. לאחר מאבק גדול של אוסימן על הכדור נונז’ פגע בקרסול של אוסימן וגרם לפנדל מצער מאוד עבורו. את הפנדל המכריע לקח אוסימן בעצמו, שצ’נזני הצליח לעצור את הבעיטה אבל, ההדיפה הגיעה ישירות לרגליו של ראספדורי שנכנס כמחליף וקבע את תוצאת המשחק 2-1 גדול לקלצונה. אגב, הפנדל והשער של ראספדוריהיו הבעיטות היחידות של נאפולי למסגרת במהלך המחצית השנייה כפי שניתן לראות. ובכך, קלצונה הצליח לעשות אלגרי ולנצל את החצי הזדמנות במחצית השנייה בשביל לנצח את המשחק.

בנוגע לאוסימן, בעיטת הפנדל הייתה הבעיטה היחידה שלו במהלך ה-90 דקות. אומנם משחק שהניגרי ירצה לשכוח אבל, בסוף הוא חזר עם שלוש הנקודות ובלי ביקורות בעיתונות של נאפולי.

השחקן המצטיין – פדריקו קייזה

למרות שיובנטוס הפסידה הקוסם האיטלקי היה במשחק טוב מאוד, הצליח לעבור לא פעם אחת את די לורנזו ויצר לחבריו מצבים לכיבוש, בנוסף לכך הוא כבש את שער השיוויון הזמני וזאת הסטטיסטיקה שלו:

 • 90 דקות
 • שער אחד
 • 1/1 ניסיונות כדרור
 • 31 נגיעות
 • 12/14 מסירות מדויקות (86%)
 • 3/6 מסירות עומק
 • 3 מסירות מפתח
 • יצירת מצב ודאי לשער

קייזה לא נגע הרבה בכדור שזה דבר הגיוני בשיטה של אלגרי, אבל כל נגיעה שלו תרמה לקבוצה והוא היה החלק היחידי שתפקד היום בחוליה ההתקפית של יובנטוס כאשר ולאחוביץ לא היה במיטבו.

אלגרי אוי אלגרי

שחקנים עושים טעויות במיוחד שחקנים צעירים, אבל מה שעשה היום אלגרי לנונז’ זה פשוט לא פחות משערוריה. ילד בן 18 נכנס למשחק עם המון לחץ, וכחלק מכך יש מצב שהוא יטעה ואלו שיקולים שמאמן לוקח לפני שהשחקן נכנס. אם המאמן האיטלקי היה בטוח בהחלטה שלו הוא היה צריך לקחת בחשבון את האפשרות שבה השחקן הצעיר יטעה. ואכן, בדקה ה-86 הנורא מכל קרה בזמן ניסיון חילוץ הכדור של הילד הצעיר הוא פגע בקרסולו של אוסימן ובעקבות כך נשרק פנדל.

כתגובה למעשה של הילד, אלגרי החליף אותו בדקה ה-90 כמחאה על הפנדל שגרם. וכל מה שנותר לשואל זה מה עבר לאלגרי באותו רגע, או יותר מזה מה עובר על השחקן באותו רגע. שחקנים הם בני אדם והם מאוד מושפעים מהחלטות של אנשים וביקורות, יכול להיות שמהמקרה הזה יקח לנונז’ עוד הרבה זמן להתאושש ומי יודע אם בכלל. זה העתיד יגלה לנו. אבל בהחלטה הזו ציון 0 לאלגרי.

נאפולי

הקבוצה מהדרום יכולה להסתפק מהיכולת שחוויצ’ה מציג במהלך המשחקים האחרונים בתקווה שהוא יסייע לה במאבק על הכרטיס לאירופה, הקבוצה של קלצונה נמצאת במרחק 8 נקודות מהמקום שמוביל לצ’מפיונס ליג, אולם לפי השינוי של מבנה ליגת אלופות כרגע לליגה האיטלקית יש כרטיס נוסף לשלב הליגה, מכאן ניתן להבין שבמידה ונאפולי תשיג את המקום החמישי (במרחק של 3 נקודות) היא תוכל להשתת, נכון לכרגע גם בעונה הבאה בליגת אלופות. עוד על שינוי מבנה ליגת אלופות כאן.

למרות השמחה על הניצחון יש גם דאגה לגבי הפציעה של הבלם המוביל של הקבוצה אמיר רחמני, אחד השחקנים החשובים ביותר בהגנת נאפולי נפצע בדקה ה-64 והוחלף על ידי אוסטיגורד. יש להזכיר, ביום שלישי תפגוש נאפולי את ברצלונה למשחק חוץ בגומלין שמינית גמר ליגת אלופות. לפני כן, תפגוש בשישי את טורינו. לשני המשחקים האלה רחמני מאוד חשוב ולכן הפציעה שלו מעוררת דאגה עבור ראשי המועדון.

2 תגובות
 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב

  אוהבים אתכם בולרז תענוג לקרוא הכל

 2. אלון פיאלקוב כותב

  כתבה נהדרת אלעד, נהניתי לקרוא…

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן