זהבי עצבני – האם הכוכב הגדול של מכבי ת”א יחזור לעצמו בדרבי?

ערן זהבי נקלע לבצורת לא אופיינית עבורו, האם היום בדרבי זה ישתחרר לו ?

לא מעט מדברים העונה על הירידה החדה ביכולתם של לבנדובסקי וקאסמירו, שניהם היו בעונה שעברה מצויינים כל אחד בקבוצתו וכל אחד בתפקידו אבל את העונה הנוכחית שלהם אפשר לסכם בפתגם “קפצה עליהם הזקנה”.

את אותו הדבר אפשר גם לומר על ערן זהבי של השבועות האחרונים.
האקדוחן הישראלי הרגיל את כולנו לכך שהוא כובש כמעט בלי הפסקה אבל מאז השער שלו בבעיטה חופשית מול מכבי פ”ת ב- 24.12 זהבי לא מצליח לשחרר את הפקק.

בשתי הקדנציות שלו במכבי ת”א, זהבי לא חווה בצורת כל כך ארוכה של שישה משחקים ללא שער (הפעם האחרונה שחווה דבר כזה היה בתחיל העשור הקודם במדי הפועל ת”א) כשמדובר כמובן בחלוץ שכבר הספיק לכבוש 9 שערים העונה.
לכו תפתרו את הדיסוננס הזה.

אחרי השער מול מכבי פ”ת נפסק לו רצף של 9 משחקים רצופים בהם כבש בקבוצה ובנבחרת ישראל, רצף הכיבושים הכי ארוך שלו ששבר את השיא מהקדנציה הראשונה שלו במכבי ת”א, אז כבש במשך 7 משחקים רצופים בין ה- 27.12.15 ל- 20.2.16 מספר מטורף של 12 שערים בהם רביעייה מול ק”ש.

העונה ברור שכשמספר 7 בצהוב לא פוגע, למכבי ת”א קשה מאוד להיות בעניינים.  זהבי הוא הברומטר למצב הרוח של הקבוצה.

כשהוא עצבני ומתוסכל, כולל עימותים עם הקהל כמו אחרי ההפסד למכבי חיפה, זה מקרין על האחרים. אפרופו ההפסד למכבי חיפה, ליאור רפאלוב שכבש באותו משחק אפילו יותר מבוגר מזהבי (בשנה וחודשיים) ומראה שכוחו עדיין במותניו עם מעורבות ב- 12 שערי ליגה, רק שער אחד פחות מזהבי שעקב הבצורת נתן לעוד שחקנים דוגמת ירדן שועה להדביק את הפער ממנו בטבלת מלך השערים.

אם נרצה למצוא סיבות לבצורת של זהבי לא נתקשה ואני בטוח שהסקורר הצהוב יוכל להגיד שאין מספיק שחקנים שיודעים להכניס כדורים למקומות שהוא אוהב, מה שגורם לו לרדת אחורה כדי לקבל מסירה.

ייתכן שהסיבה העיקרית לכך זו האינטנסיביות של העונה הנוכחית שהפכה לצפופה ביותר עקב פגרת המלחמה, הרי זהבי כבר לא “ילד” בן 25 וצריך לנוח מידי פעם כמו שעשה חלקית מול חדרה ומכבי חיפה.
אבל בשיאו זהבי ידע לסדר לעצמו הזדמנויות ולכבוש גם מחצאי מצבים. הרעב עדיין קיים, וזהבי הזכיר עד לא מזמן שהוא לא שכח להבקיע, ואין כמו דרבי מול האוהדים באדום שבטוח ינסו להוציא אותו משלוותו, כדי להתפוצץ על המגרש ולהזכיר לכולנו שהוא עדיין יודע לירות.

אה, ואל תשכחו שיש לו עוד שיאים לנפץ בכדורגל הישראלי.  אני בטוח שהשיאן הנוכחי אלון מזרחי שטען שהוא זה שניחס את זהבי לא שכח…

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן