‘זו הייתה זכות גדולה לאמן את המועדון של חיי’ | צ’אבי בריאיון פרידה כמאמן ברצלונה

ברצלונה סיימה את העונה אמש עם ניצחון 2:1 נגד סביליה משערים של רוברט לבנדובסקי ופרמין לופז. לאחר המשחק התייצב צ'אבי הרננדז למסיבת העיתונאים האחרונה שלו כמאמן בארסה

“אני מנסה לשלוט ברגשות שלי, אבל זה מאוד קשה. אני גאה כי אני יודע שהקהל מעריך את העבודה שלי. זו הייתה זכות גדולה לאמן את המועדון של חיי”.
פתח צ’אבי את מסיבת העיתונאים.

“במבט לאחור, סבלנו, אבל גם נהנינו. זו הייתה רכבת הרים אמיתית של רגשות. אני גאה בעבודה שלי ורציתי להמשיך. אני משוכנע שבעונה הבאה הקבוצה תשתפר. האם אני מבין את ההחלטה של ההנהלה? זה לא משנה. זו ההחלטה. אני לא רוצה להיכנס לסיבות מאחורי ההחלטה, זה לא משנה עכשיו. המנהיגים במועדון הם אלה שצריכים להסביר את זה, אני חושב שהעבודה שלנו לא זכתה למספיק הערכה. כשהגעתי, הקבוצה הייתה במקום ה-9 וסיימתי את העונה במקום ה-2. בעונה הבאה זכינו באליפות. בחנו אותי בזכוכית מגדלת כל הזמן. היו ציפיות גבוהות כי הייתי שחקן של הקבוצה הטובה בהיסטוריה של ברצלונה. זה שיחק לרעתי בסוף. כל מה שעשיתי גרם לרעידת אדמה, ובכלל, לא הצלחתי לעבוד ברוגע. אני מאמין שהעבודה שלי לא זכתה להערכה מספקת”.

העיתונאים שאלו את צ’אבי האם הוא משאיר ליורשו בתפקיד קבוצה טובה יותר מאשר הגיע לברצלונה והמאמן השיב:  

“לא יודע. עשינו עבודה טובה. כל הצוות וכל השחקנים. שיחקנו טוב לאורך העונה, ובסופו של דבר, מה שמנע מאיתנו לזכות בתארים זה שבארבעה או חמישה משחקים לא שיחקנו טוב, יש דור טוב מאוד של שחקנים צעירים. סמכנו עליהם מההתחלה, זו המורשת הכי טובה שאנחנו יכולים להשאיר במועדון, אני רוצה להודות לשחקנים על המחויבות האדירה. הם עבדו קשה מאוד ואני עוזב עם התחושה החיוביות הזו. יש לנו דור נפלא למועדון. יש את פרמין, לאמין, קובארסי, שנתנו לנו הרבה. פרמין הוא מקרה מיוחד, הוא לא היה על הרדאר של בארסה. החזרנו אותו מהשאלה. ראינו באימונים שהוא מאמין בעצמו. הוא היה שחקן חשוב, כדורגלן ברמה מאוד גבוהה. האם הייתי בוחר אותו ליורו? זה תלוי בלואיס דה לה פואנטה. הייתי לוקח אותו למלחמה. הוא שחקן מחויב, מקצועי, נכס. חוץ מהמורשת הזו, מה שאני לוקח איתי זה ההערכה של חדר ההלבשה”.

המאמן נשאל גם האם המחליף שלו על הקווים של ברצלונה יקבל יחס פחות נוקשה מאגדת העבר של המועדון:

“האם המאמן הבא יקבל יחס פחות נוקשה כי הוא זר? אני לא יודע. הוא יסבול והוא צריך להיות סבלני. הדבר היחיד שיכול להציל אותך במועדון הזה זה לנצח. זו עובדה, זה לא משנה אם אתה זר או לא. הוא יסבול, אבל צריך שתהיה לו סבלנות, זו עמדה קשה. והדבר היחיד שיציל אותו זה הניצחון.

אם אחזור לבארסה? אנחנו מקצוענים. צריך לחכות ולראות מה מחכה בעתיד. מה שבטוח זה שאני חייב לנוח עכשיו. לבלות עם המשפחה. להיות מאמן בארסה זה קשה. אולי, יום אחד, אחזור. זו תהייה עבורי זכות גדולה לחזור למועדון חיי”.

לסיום, הודה לצ’אבי אחד העיתונאים על כך ש’סבל’ את התקשורת בתקופתו כמאמן בארסה, וצ’אבי השיב: “תודה גם לך. זה עניין של חינוך וערכים. זה בזכות ההורים שלי. הם לימדו אותי להיות ככה. אני יודע שאתם רק עושים את העבודה שלכם”.

 

1 תגובה
  1. ויסקה בארסה כותב

    לא נשכח ללאפורטה שדפק לנו את צ׳אבי ומסי

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן