“חולם על הליגה ועל הצ׳מפיונס” | לאפורטה בראיון

לאפורטה נשיא ברצלונה בראיון למונדו דפורטיבו על צ'אבי, שאיפות הקבוצה,החוזה עם נייק, וגם הביקורת כלפי ריאל מדריד.

ז’ואן לאפורטה, נשיאה של ברצלונה התראיין אמש למונדו דפורטיבו על ההווה והעתיד של הקבוצה. בראיון הנשיא נשאל על עתיד צ’אבי, הצעירים בברצלונה, החוזה עם נייק, השאיפות להמשך העונה הקרובה, ריאל מדריד ואמבפה.

לאפורטה חזר לתפקיד נשיא המועדון בשנת 2021 ועושה רושם שהוא עושה הכל על מנת להבריא את הקבוצה ולהחזיר אותה לימיה הגדולים. הוא החל את הראיון בהצגת השאיפות והחלומות של ברצלונה להמשך העונה הקרובה. ״אני במצב רוח טוב כרגע, חולם על הליגה וחולם על הצ׳מפיונס”. לאפורטה המשיך להאמין בקבוצה שתילחם על תארים העונה גם בתקופות פחות טובות בהן התקשורת ביקרה והרגישה כי אין עוד מה להילחם.

יש הרבה שמאמינים. אני חושב שצריך להאמין בזה. אם אתה בכדורגל, אתה צריך להאמין באפשרויות שלך, שהעבודה שאתה עושה הולכת להניב פרי ומה שאני מבקש זה שאלה שלא מאמינים, שלא מעוניינים שננצח, בבקשה, שיתרחקו, שיהיו רגועים. אני מכבד את כולם, אבל תנו לנו לחלום, אין שום דבר קל בהשגת המטרות במועדון כמו ברצלונה. אנחנו הולכים להילחם כדי לנצח”.

גם בפער מהפסגה של שמונה נקודות בטבלה מהיריבה ריאל מדריד לאפורטה לא מרים ידיים.

אנחנו שמונה נקודות מריאל מדריד. אנחנו עדיין לא ויתרנו וזה למה עלינו למקום השני”.

בליגת האלופות הנשיא שאפתן אך מדבר משלב לשלב ולא על זכייה אפשרית.

“בסוף אנחנו יכולים לנצח או להפסיד אבל חווינו הרבה רגעים יפים בהיסטוריה של ברצלונה. אנחנו כבר ברבע הגמר, אנחנו מקווים להעפיל לחצי הגמר ואז נדבר.”

לגבי צ’אבי ועתיד המאמן שיעמוד על הקווים בעונה הבאה לאפורטה אופטימי שצ’אבי יישאר.

״אני אגיד דבר אחד, לא דיברנו על זה. כן סיפרתי לו על המאמנים שרוצים להגיע לברצלונה. אמרנו לו שאנחנו מכבדים את זה שהוא איתנו עד סוף העונה. בינתיים הדברים הולכים טוב, אנחנו משתפרים ונראה אם נשיג את היעדים״. 

לאפורטה מאוד רוצה שצ’אבי יישאר ואמר לו שאין עליו לחץ וגם שאל אותו בעבר אם הוא מוכן לשנות את הדיעה שלו.

“צ’אבי מתעקש לא לשנות את החלטתו ושהוא יעזוב ביוני אבל נראה. אני מקווה להשאיר אותו לעוד עונה, אבל זה תלוי בו”.

בינתיים מאז שצ’אבי הודיע שיעזוב את הקבוצה בסיום העונה ברצלונה לא הפסידה וניצחה בשבעה מתוך עשרת המשחקים האחרונים.

נראה מה יהיה בסוף העונה, בואו נישאר בשקט כי בינתיים הנוסחה עובדת. חווינו העונה הרבה פציעות, אבל צ’אבי, דקו וכל הצוות שלנו מקצועניים והתנהלו בצורה מופתית”.

לגבי המאמן הבא, לאפורטה נשאל לגבי הנסי פליק ולואיס אנריקה שמועמדים להחליף את צ’אבי.

אני אוהב את לואיס אנריקה, הוא מאמן ממש טוב, אבל לא דיברתי איתו או עם אף מאמן אחר משום שאני מכבד את צ’אבי. מי שרוצה להגיע לברצלונה שיחכה עד סוף העונה כמו שאנחנו מחכים שצ’אבי יגיע להחלטה הסופית”.

לאפורטה נחוש בדעתו לחכות לצ’אבי והוסיף על הנושא.

“פיני זהבי הציע לי את פליק? אני חבר טוב של זהבי, של ז’ורז’ה מנדש אבל אמרתי להם לחכות להחלטה של צ’אבי”.

לגבי הדרישות מהמאמן החדש אם יבוא לאפורטה היה מאוד ישיר.

“המאמן הבא יצטרך לאמץ את הדרך והמבנה שלנו. זה איך שברצלונה עובדת, לא הגיוני שכל פעם שמגיע מאמן המבנה פה משתנה.”

הנשיא החמיא למאמן גם על שיתוף הצעירים הנהדר שקורה העונה בברצלונה וקרא לו אמיץ על כך שהאמין בלה מאסיה והלך הרבה גם נגד הזרם ודעת הקהל והתקשורת, והחמיא גם לפאו קובארסי הבלם הצעיר.

“אני אוהב אותו ובקשר טוב עם האבא והדוד. הם אנשים טובים וישרים. כשאתה שומע אותו מדבר בגיל 17, רואים שיש לו אישיות ובגרות. צ׳אבי אמר לי שהרגליים שלו שיקשקו כשהוא ערך בכורה ובמקרה של פאו והדור הזה, הם פשוט מדלגים מעל זה. צ׳אבי אמר לי שרואים שהם לא מתרגשים״.

 

“לפעמים הדבר הקל הוא לא הכי טוב ומה שאנחנו רוצים לבארסה זה הכי טוב”.

אחת מהצרות של ברצלונה היא המשבר שקיים לקבוצה עם נייק, המלבישה הנוכחית של הקבוצה משנת 1998. למועדון יש חוזה עם חברת ההלבשה עד 2028 אך הקטלונים מרגישים כי לא מקבלים מההסכם מספיק כסף ויכולים להשיג מחברה אחרת הסכם גדול יותר.

“זה באוויר, יש מתחרים לנייק. זה שוק ולפי השוק נייק משלמת לנו פחות ממה שהיא צריכה. יש לנו שלוש אופציות , להישאר עם נייק, לעבור לאחת המתחרות או ללכת על חולצות בייצור עצמי. אנחנו יודעים איפה מייצרים אותן ואת העלויות של כך, גם את השילוח ברחבי העולם. אנחנו מאורגנים בנושא.כל האופציות על השולחן”. 

ההתאוששות הכלכלית של ברצלונה חשובה להמשך התחרותיות של הקבוצה ברמות הגבוהות על פי לאפורטה, ובתחושתיו ברצלונה מסוגלת להרוויח יותר כסף ולהיות עם החוזה הכי טוב בשוק.

“מתי נקבל את ההחלטה? ברגע הנכון, חלק מההחלטות כבר התקבלו”.

 דרך נוספת שברצלונה יכולה לשפר את המצב הכלכלי שלה זה דרך הסופרליג.

“זה נושא כלכלי שברצלונה מעוניינת בו. אם היינו מתחילים את התחרות הזו עכשיו אז תוך שנתיים היינו מרוויחים הרבה כסף. נראה איך זה מתפתח, אני מאמין שבזכות ברצלונה וריאל זה יתחיל ב2025”.

לגבי הבאת שחקנים חדשים לאפורטה טוען כי ברצלונה מסוגלת להביא לפחות שחקן אחד או שניים בקיץ אך ככל הנראה זה לא יהיה שחקן בכיר.

“מעבר למצב הכלכלי, אנחנו לא רוצים להפר את האיזון בקבוצה עם רכש גדול, רק שחקנים קבוצתיים. אנחנו בונים על לבנדובסקי, פראן, פליקס, ראפיניה ולאמין, גאבי יחזור מהפציעה בקישור. אנחנו לא רוצים שחקנים שיהרסו את ההרמוניה שיש עכשיו”.

בנוסף, לאפורטה אופטימי לגבי השארתם של קאנסלו ופליקס המושאלים וגם לגבי כך שדה יונג ואראוחו ישארו למרות ההתעניינות בהם.

“אני מקווה שהם ישארו, צריך למצוא את הדרך עם אתלטיקו וסיטי, מנדש עובד על זה. פרנקי מאושר כאן, הדבר האחרון שהוא רוצה זה לעזוב את ברצלונה. הוא אמר לי יותר מפעם אחת שהוא מרוצה כאן. אנחנו גם מרוצים ממנו. אני מאמין שאראוחו יאריך חוזה למרות ההתעניינות מבאיירן. יש שחקנים שיעזבו בקיץ, אראוחו לא אחד מהם”.

 לתפקיד מעקב אחר המושאלים מברצלונה כמו אנסו פאטי וחוליאן אראוחו, לאפורטה מינה את שחקן העבר של הקבוצה בויאן קרקיץ’.

“בויאן עוקב אחרי פאטי, הוא אמור לחזור אלינו בקיץ לפי החוזה. נראה מה יהיה”.

 בנוסף לפרנקי דה יונג ורונלד אראוחו, לאפורטה רוצה להמשיך לבנות את הקבוצה על הצעירים מהלה מאסיה ומדגיש כי הם הבסיס של הקבוצה לעונה הבאה.

“אנחנו סומכים עליהם לכל דבר. הבסיס של הקבוצה בעונה הבאה יהיה זהה. אם נשיג את היעדים, לא נצטרך לבצע מכירות, אלא אם יש שחקנים שלא רוצים להמשיך כי הם לא שיחקו מספיק”.

לגבי ריאל מדריד הנשיא לא חסך בביקורות כלפיהם וכלפי היחס השונה שברצלונה מקבלת לעומתם.

“יש למישהו ספק שאם אנחנו היינו מריצים קמפיין נגד השופטים כמו שריאל מדריד עושה בערוץ הטלוויזיה הרשמי שלה – היו תובעים אותנו והיינו מקבלים עונש קשה?”.

גם פרשת נגרירה עלתה בראיון ולאפורטה התעצבן על הנושא וטען כי אין בכלל שום הוכחות שברצלונה עושה משהו רע, אך בריאל תומכים בפרשה.

מצד אחד הם מצטרפים לתביעה בפרשת נגרירה ובמקביל מריצים קמפיינים נגד השופטים בשביל להשפיע עליהם מדי שבוע. היחסים איתם לא טובים, הם מתעקשים להאריך את פרשת נגרירה כל הזמן, למרות שאין שם כלום והמשטרה לא מוצאת הוכחות”.

לאפורטה נשאל גם לגבי העברה אפשרית של אמבפה לריאל מדריד ונשאל האם הוא מקנא.

“אני לא מקנא. אני לא יודע אם יעשו זאת או לא. אין לי מידע לגבי הנושא, רק אינטואיציה שהם בבעיה. הם יצטרכו למכור איזה שחקן או שניים כי הם לא ישחקו עם שניים באותה עמדה. אם ראיתם את הסכומים עליהם מדברים, זה יכול להוביל להרס בחדר הלבשה שלהם”.

מעבר לראיון במונדו דפורטיבו, לאפורטה אישר בפודקאסט של ברצלונה שהקבוצה אכן קיבלה הצעה של 200 מיליון יורו על לאמין ימאל.

“קיבלנו הצעות משוגעות על שחקנים, 200 מיליון יורו על ימאל וסירבנו כמובן. אנחנו סומכים עליו ולא צריכים למכור. קיבלנו גם הצעות על באלדה, פרמין, דה יונג, אראוחו, גאבי. אנחנו לא רוצים למכור את הכוכבים שלנו”.

לפי מספר דיווחים, ההצעה על לאמין ימאל הגיעה מפריז סן ז’רמן.

 

1 תגובה
  1. חיים כותב

    חולם בהקיץ לצערי

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן