טופ 5 | דירוג ביניים לקראת הישורת האחרונה בחמש הליגות הבכירות

חמש הליגות הבכירות באירופ מתקרבות אל רגעי ההכרעה שלהן, ובמדד ה'טופ 5' נבדוק איזו קבוצה השיגה הכי הרבה נקודות מבין חמש הליגות הגדולות עד כה, מי הבקיעה הכי הרבה מי ספגה הכי מעט, איזה קבוצה רשמה הכי הרבה ניצחונות ליגה, איזה שוער שמר על רשת נקייה יותר מכולם, ומיהו מלך השערים והבישולים בחמשת הליגות הבכירות באירופה

הפרמיירליג האנגלית, הלה ליגה הספרדית, ליגה 1 הצרפתית, הבונדסליגה מגרמניה והסריה A  של איטליה, הן חמש הליגות הבכירות באירופה מאז ומתמיד. כשרגעי ההכרעה בעונת 2023/24 מתקרבים ועוד רגע נוכל לראות את הקבוצות הבכירות במדינתם מניפות את תואר האליפות, יצאנו לבדוק איזו קבוצה מובילה בכל מדד – שערי זכות וחובה, ניצחונות, נקודות, שערים נקיים, ומי מלך השערים והבישולים, מבין כל קבוצות חמש הליגות הגדולות ביבשת.

1. הכי הרבה נקודות:

הקבוצה שצברה עד כה העונה הכי הרבה נקודות בחמש הליגות הבכירות הינה מוליכת הסרייה A, אינטר שצברה עד כה העונה 76 נקודות ב-29 משחקים. במקום השני נמצאת הקבוצה שכנראה תסיים את העונה עם תואר האליפות בספרד – ריאל מדריד כשהבלאנקוס משיגים 75 נקודות ב- 30 משחקי ליגה.

שלישית מדורגת עוד קבוצה שנמצאת במקום הראשון בליגה שלה ודוהרת אל עבר אליפות היסטורית, והיא באייר לברקוזן של צ’אבי אלונסו שהשיגה עד כה העונה 73 נקודות בבונדסליגה הגרמנית.

במקום הרביעי נמצאת מוליכת הפרמיירליג, ליברפול עם 67 נקודות כשהקבוצה שנמצאת במקום החמישי היא הקבוצה היחידה שאינה מוליכה את טבלת הליגה המקומית שלה, והיא ברצלונה שצברה עד כה העונה 67 נקודות גם כן.

חשוב לציין שמכייון שכמות המשחקים בכל ליגה היא שונה, מבחינת צבירת נקודות פר משחק, הטבלה מעט שונה – במקום הראשון במדד זה ניצבת באייר לברקוזן כשהיא משיגה  2.70 נקודות בממוצע למשחק, שנייה היא אינטר עם 2.62, ריאל מדריד שלישית עם 2.50, ליברפול רביעית עם 2.31, והמחליפה של ברצלונה בחמישייה במדד הנוכחי היא פריז סן ז’רמן שצוברת 2.30 נקודות בממוצע למשחק ליגה העונה.

2. ניצחונות

גם במדד הניצחונות בחמש הליגות הבכירות באירופה אין שינויים גדולים מדי בחמישיה המובילה. אינטר של סימונה אינזאגי נמצאת בטופ מבחית כמות הניצחונות כשהיא מנצחת 24 מבין 29 המשחקים שלה העונה – 82.2% אחוזי הצלחה. לברקוזן נמצאת במקום השני עם 23 ניצחונות מ- 27 משחקים שמקנים לה אף אחוז גבוה יותר של 85.1% אחוזי הצלחה. ריאל מדריד שלישית כשקבוצתו של קרלו אנצ’לוטי רושמת 23 ניצחונות מבין 30 מחזורים, במקום הרביעי נמצאת ליברפול עם 20 ניצחונות מ-29 משחקים בפרמיירליג העונה – 68.9% הצלחה, ובמקום החמישי ממוקמת ארסנל עם מאזן זהה לליברפול – 20 ניצחונות ב-29 משחקים.

3. ההתקפה הכי טובה

במדד שערי הזכות בטופ 5 מובילה קבוצה שעדיין לא נכנסה לאף רשימה – באיירן מינכן. ה’בווארים’ שככל הנראה איבדו את תואר האליפות העונה בגרמניה, מובילים במדד מבין כל קבוצות חמש הליגות הבכירות ביבשת כשקבוצתו של טומאס טוכל כובשת 78 שערים העונה ב-27 משחקים.

במקום השני נמצאת אלופת איטליה הבאה אינטר שכובשת 71 שערים, שלישית היא ארסנל עם 70 כיבושים, רביעית באייר לברקוזן עם 68, ובמקום החמישי נמצאת ליברפול שכבשה עד כה העונה בפרמיירליג 67 שערים.

4. ההגנה הכי טובה

הגנת הליגה הטובה ביותר באירופה שייכת גם היא לאחת הקבוצות היותר מלהיבות שיש העונה ביבשת וזו היא אינטר. הנראזורי שמככבים במדד ה-‘טופ 5’ , ספגו עד כה העונה רק 14 שערי ליגה ומובילים גם במדד הפרש השערים ביבשת כשהם מציגים בליגה הפרש שערים אדיר של 57 שערים. במקום השני במדד נמצאת באייר ברקוזן שספגה העונה בבונדסליגה 19 שערים בלבד. בהמשך הרשימה ניתן למצוא שמות חדשים במדד כגון ברסט הצרפתית שממוקמת במקום השלישי עם 20 שערי חובה, רביעית היא ריאל מדריד עם 20 גם כן, ובמקום החמישי נמצאת ניס, לה 22 שערי חובה עד כה העונה בליגה.

5. רשתות נקיות:

השוער ששמר על הכי הרבה רשתות נקיות העונה בליגה מבין קבוצות חמש הליגות הבכירות הוא שוערה של  אינטר יאן זומר שהצליח לשמור על שער נקי מכדורים במשך 17 משחקים העונה . במקום השני והשלישי נמצאים אונאי סימון וואניה מלינקוביץ סאביץ  מאתלטיק בילבאו וטורינו שהצליחו לשמור על רשת נקייה  ב-15 משחקים עד כה העונה.

במקום הרביעי ברשימה נמצא שוערה של ניס מרצ’ין בולקה ששמר על רשת נקייה ב-14 משחקים מבין 27, ובמקום החמישי נמצא לוקא שבליה מליל שהצליח לשמור על רשת נקייה ב-14 משחקים גם כן העונה, בליגה הצרפתית

*מאזן השערים הטוב ביותר מבין חמשת הליגות הבכירות באירופה*

 1. אינטר – 57+
 2. באייר לברקוזן – 49+
 3. ריאל מדריד – 46+
 4. ארסנל – 46+
 5. באיירן מינכן – 45+

מלך השערים:

בדירוג מלכי השערים של ה’טופ 5′, מוביל את הטבלה מלך שערי הבונדסליגה הארי קיין עם 31 שערים כאשר במקום השני  קיליאן אמבפה שכבש העונה עד כה 24 שערי ליגה, במקום השלישי  והרביעי נמצאים לאוטרו מרינס מאינטר וסרו גיראסי משטוטגרט עם 23 שערים כל אחד ובמקום החמישי נמצא לואיס אופנדה מלייפציג עם 19 שערים.

מלך הבישולים:

מלכי הבישולים של חמש הליגות הבכירות עד כה העונה באירופה מגיעים מהבונדסליגה כשלירוי סאנה מבאיירן מינכן, יוליאן בראנדט מבורוסיה דורטמונד ואלחנדרו גרימלדו מבאייר לברקוזן בישלו לחבריהם העונה כבר 11 שערים.

במקום השני נמצאים נציגי הפרמיירליג אולי ווטקינס מאסטון וילה וקיירן טריפייר מניוקאסל עם 10 בישולים. רביעי במדד הוא אלכס באנה מויאריאל שרשם עד כה 9 בישולים העונה, ואת המקום החמישי תופסים שלושה שחקנים כאשר רפאל לאאו ואוליבייה ז’ירו ממילאן, ואוסמן דמבלה מפריס סן ז’רמן בישלו כל אחד 8 שערים העונה בליגה.

3 תגובות
 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב

  לפי התוצאות האלה אינטר הקבוצה הטובה באירופה, לא פחות.

  הזוי שאתלטיקו הדיחה אותה ככה בשמינית הגמר…

 2. אלון פיאלקוב כותב

  תענוג של כתבה אלון, פשוט מעולה.

 3. רם כותב

  כתבה מקצועית ומעניינת.
  עבודה מצוינת של אלון

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן