טופ 5 | השווים ביותר בעולם

חמש הליגות הגדולות באירופה הן למעשה חמשת הליגות הבכירות בכל העולם. כיאה לליגות הטובות ביותר משחקים בקבוצותיהן השחקנים הטובים, המוכשרים, והיקרים ביותר. אך מי השחקן היקר ביותר בכל אחת מהליגות הבכירות, ומי היא הקבוצה בעלת הסגל היקר ביותר באירופה

חמשת הליגות הבכירות באירופה מתגאות בכך שגדולי שהשחקנים שיחקו, ומשחקים בשורותיהן.  בתקופה בה שוק העברות מנפץ שיאים חדשים כמעט בכל קיץ, וכשסעיפי השחרור בחוזה השחקנים מזנק למספרים אסטרונומיים כגון מיליארד אירו, יצאנו לבדוק במדד ה’טופ 5′ מי השחקן היקר ביותר בכל ליגה בחמשת הגדולות של היבשת, איזו קבוצה מתהדרת בסגל היקר ביותר, ומי חמשת השחקנים והקבוצות ששוים הכי הרבה באירופה, ע”פ אתר ‘transfermarket’

פרמייר ליג – שווי כולל: 11.09 מיליארד אירו.

בליגה הטובה בעולם שהיא גם הליגה בעלת שווי השחקנים הגבוה ביבשת, השחקן בעל שווי השוק הגבוה ביותר הינו מלך שערי הליגה עד כה, חלוצה הנהדר של מנצ’סטר סיטי – ארלינג הלאנד ששוויו הינו כ- 180 מיליון אירו. את המקום השני תופס בוקאיו סאקה מארסנל עם שווי שוק של 130 מיליון אירו, כשבמקום השלישי ממוקם פיל פודן גם הוא עם שווי שוק של כ-130 מליון אירו, אך הוא מבוגר יותר מסאקה ולכן נמצא מקום אחד מתחתיו ברשימה.

במקום הרביעי נמצא עוד שחקן מהאלופה מנצ’סטר סיטי וזהו רודרי ששווי השוק שלו על פי טרנספרמרקט הינו 110 מיליון אירו, כשאת החמישייה המובילה סוגר דקלן רייס מארסנל ששווי השוק שלו עודכן לאחרונה גם כן, ל-110 מיליון אירו.

הקבוצה ששווה הכי הרבה בפרמיירליג על פי טרנספרמרקט, היא האלופה מנ’צסטר סיטי שמחזיקה בסגל ששויו הינו 1.27 מיליארד אירו. את המקום השני תופסת ארסנל, כשסגל התותחנים שווה 1.12 מיליארד אירו. שלישית היא צ’לסי עם שווי סגל של כ-928.30 מיליון אירו, רביעית ליברפול עם 921.40 מליון אירו, ואת החמישייה סוגרת טוטנהאם שסגל הקבוצה שלה שווה 777.30 מיליון אירו.

לה ליגה – שווי כולל: 5 מיליארד אירו

החמישייה הראשונה, במדד השחקנים בעלי שווי השוק הגבוה ביותר ע”פ טרנספרמרקט בלה ליגה, שייכת כולה לריאל מדריד. במקום הראשון ממוקם כוכבה החדש של הבבלאנקוס ג’וד בלינגהאם עם שווי שוק של כ-180 מיליון אירו, שאחריו ברשימה נמצא ויניסיוס ג’וניור כשלברזילאי שווי שוק של כ-150 מיליון אירו.

במקום השלישי ממוקם פדה וואלוורדה ששווה 100 מיליון אירו, רביעי הוא רודריגו ששווה גם כן 100 מיליון, והאחרון בחמישייה הינו אדוארדו קמבינגה עם שווי שוק של כ-90 מיליון אירו.

הקבוצה ששוה הכי הרבה בלה ליגה הספרדית ללא הפתעה בהתחשב בשווי שחקניה, הינה שיאנית הזכיות באליפות ריאל מדריד ששווי הסגל שלה ע”פ טרנספרמרקט עומד על כ- 1.04 מיליארד אירו. שנייה לה ללא כל הפתעה היא ברצלונה, כשהקטלונים מתהדרים בסגל ששווה 839.0 מיליון אירו, ואת המקום השלישי ברשימה תופסת ריאל סוסיאדד עם סגל ששווה 480.60 מיליון אירו. רביעית היא אתלטיקו מדריד עם שווי סגל של כ-417.80 מיליון, ונועלת החמישייה בלה ליגה, הינה אתלטיק בילבאו עם שווי סגל של כ-261.60 מיליון אירו.

סריה A – שווי כולל: 4.77 מיליארד אירו

בליגה האיטלקית, למעשה חולקים את המקום הראשון שני שחקנים כאשר גם ויקטור אוסימן מנאפולי, וגם לאוטרו מרטינז שניהם בעלי שווי שוק של כ-110 מיליון אירו, אולם לפי טרנספרמרקט, מכייון שאוסימן צעיר יותר, חלוצה של נאפלי תופס את המקום הראשון, ומרטינז ממוקם שני.

במקום השלישי ניתן למצוא שחקנה של מילאן, רפאל לאאו ששוווי השוק שלו הינו 90 מיליון אירו, אחריו ברשימה  נמצא חוויצ’ה קווארצחליה הגיאורגי שתופס את המקום הרביעי עם שווי שוק של כ-80 מיליון אירו, וחמישי ברשימה הינו ניקולו בארלה מאינטר ששווי השוק שלו עומד על כ-75 מיליון אירו.

מבחינת הקבוצה בעלת הסגל היקר ביותר באיטליה, בראש הפודיום ניצבת מוליכת הסריה A אינטר כששווי הסגל של הנראזורי עומד על כ-622.35 מיליון אירו. שנייה ברשימה היא יריבתה העירונית של אינטר – מילאן, כאשר סגל הרוסונרי שווה 533.45 מיליון אירו על פי טרנספרמרקט.

במקום השלישי נמצאת האלופה היוצאת של ארץ המגף, נאפולי ששווי הסגל שלה הינו 613.15 מיליון אירו, רביעית היא יובנטוס עם 490.20 מיליון, ואת החמישייה הראשונה סוגרת אטאלנטה עם שווי סגל של כ- 349.60 מיליון אירו.

בונדסליגה – שווי כולל: 4.47 מיליארד אירו

בשלושת המקומות הראשונים ברשימת השחקנים בעלי השווי הגבוה ביותר בבונדסליגה, ישנו תיקו משולש על הפודיום, כאשר פלוריאן וירץ מבאייר לברקוזן, ג’מאל מוסיאלה מבאיירן מינכן וחברו לקבוצה הארי קיין, חולקים שווי שוק של כ- 110 מיליון אירו. על פי טרנספרמרקט, ככל שהשחקן צעיר יותר, ככה הוא ‘שווה יותר’ לכן, וירץ ממוקם ראשון, מוסיאלה שני, והארי קיין תופס את המקום השלישי ברשימת השחקנים היקרים ביותר בגרמניה. במקום הרביעי נמצא צ’אבי סימונס מלייפציג שחווה עונה נהדרת עם שבעה שערים ו-11 בישולים, שהובילו לכך ששוי השוק שלו עלה לאחרונה לכ-80 מיליון אירו, כשאת החמישייה הראשונה סוגר לירוי סאנה גם כן מבאיירן, עם שווי שוק של כ-70 מיליון אירו.

מבחינת הקבוצות שהסגל שלהן שווה הכי הרבה על פי טרנספרמרקט בבונדסליגה, תופסת את המקום הראשון ללא הפתעה, באיירן מינכן כשאלופת גרמניה, היוצאת, מתגאה בסגל ששווה 929.45 מיליון אירו.

במקום השני ממוקמת הקבוצה שככל הנראה תגזול העונה מבאיירן את תואר האליפות, באייר ברקוזן ששווי הסגל של צ’אבי אלונסו עומד על כ- 594.55 מיליון אירו. שלישית בבונדסליגה ברשימה זוהי ר.ב. לייפציג עם שווי סגל של כ- 496.90 מיליון אירו רביעית היא בורוסיה דורטמונד עם שווי סגל של 463.70 מיליון אירו, ובמקום החמישי ברשימה בבונדסליגה, נמצאת  שטוטגרט עם שווי סגל של כ-277.90 מיליון אירו.

ליגה 1 – שווי כולל : 3.27 מיליארד אירו

בליגה הצרפתית הבכירה, לא מפתיע שהחמישייה הראשונה כולה, מגיעה מהאלופה פריז סן ז’רמן. את המקום הראשון ברשימה תופס כמובן קיליאן אמבפה, ששווה על פי טרנספרמרקט 180 מיליון אירו. שני לו הוא אשרף חאכימי ששווה 65 מיליון אירו, שלישי הוא וורן זאיר-אמרי בן ה-18 שווה על פי האתר 60 מיליון, רביעי הוא רנדאל קולו מואני שהצטרף לפריז בקיץ מפרנקפורט תמורת 95 מיליון אירו, והיום שווי השוק המעודכן שלו עומד על 60 מיליון אירו גם כן. את החמישייה הראשונה סוגר אוסמן דמבלה שגם שוויו מוערך בכ-60 מיליון אירו.

הקבוצה בעלת הסגל היקר ביותר בליגה הצרפתית היא כמובן פ.ס.ז’ שמחזיקה בסגל ששויו מוערך בכ-1.02 מיליארד אירו. במקום השני נמצאת מונאקו עם סגל ששווה 347.20 מיליון אירו על פי טרנספרמרקט, שלישית היא סטאד רן עם סגל ששוה 274.65 מיליון אירו, רביעית היא ניס עם שווי סגל של 261.80 מיליון אירו, ואחרונה בחמישייה הינה ליל, ששוי הסגל שלה מוערך בכ-261.80 מיליון אירו.

ראש בראש

במדד השחקנים בעלי שווי השוק הגבוה ביותר מבין כל חמשת הליגות הבכירות באירופה, במקום הראשון ממוקם הכוכב החדש של ריאל מדריד ג’וד בלינגהאם בן ה-20 ששויו מוערך בכ-180 מיליון אירו. את המקום השני והשלישי תופסים בהתאמה בגלל גילם המבוגר יותר ארלינג הלאנד, וקיליאן אמבפה עם שווי שוק של 180 מיליון אירו גם כן.

במקום הרביעי נמצא ויניסיוס ג’וניור ששויו מוערך בכ-150 מיליון אירו, ובמקום החמישי ברשימת השחקנים בעלי השווי הגבוה ביותר מבין כל חמשת הליגות הגדולות ביבשת נמצא בוקאיו סאקה מארסנל בן ה-22, ששווי השוק שלו עומד על כ-130 מיליון אירו.

במקום הראשון באירופה במדד הקבוצה בעלת שווי הסגל הגבוה ביותר מובילה אלופת אירופה מנצ’סטר סיטי, ששווי הסגל של התכולים עומד על כ- 1.27 מיליארד אירו. שנייה לה היא אחת מיריבותיה לתואר האליפות באנגליה, ארסנל שמחזיקה בסגל שחקנים ששווה 1.12 מיליארד אירו. במקום השלישי ממוקמת ריאל מדריד עם שווי סגל של כ-1.04 מיליארד אירו, רביעית הינה פריז סן ז’רמן ששווי הסגל שלה מוערך בכ-1.02 מיליארד אירו, ואת החמישייה נועלת באיירן מינכן, כששווי הסגל שלה עומד על כ-929.45 מיליון אירו.

1 תגובה
  1. דן כותב

    איך אני אוהב את הכתבות שלך, תענוג ומקצועי!
    אגב, רוצים סופרליג? נמצאת באנגליה.איזה פערים!!! כל אירופה יחסית מאוזנת ויש את אנגליה שהיא פשוט כפולה, מטורף.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן