טופ 5 | מסירות מפתח

בחמש הליגות הגדולות באירופה, משחקים גדולי השחקנים שיש בעולם הכדורגל, ובכתבה הבאה במדד ה'טופ 5' נבדוק מי הם השחקנים שמוסרים הכי הרבה מסירות מפתח בחמש הליגות הבכירות

לאורך ההיסטוריה שיחקו ומשחקים בחמש הליגות הגדולות באירופה החלוצים, הבלמים השוערים והקשרים הטובים בעולם. בכתבה הבאה במדד ה’טופ 5′ נראה מי הם חמשת השחקנים שמסרו עד כה העונה הכי הרבה מסירות מפתח בכל אחת מהליגות הגדולות, ומי השחקן שמסר הכי הרבה מסירות מפתח העונה בחמשת הליגות הבכירות ביבשת

*מסירת מפתח הינה מסירה לשחקן  שנמצא במצב הבקעת שער – מצב הבקעה של מקבל המסירה כשהוא לבד מול שוער וכדומה – או מסירה שחותכת קדימה את קו ההגנה של הקבוצה היריבה – 3 שחקנים או יותר*

1. פרמיירליג

בליגה האנגלית השחקן שמוביל בכמות מסירות המפתח העונה הינו ברונו פרננדס ממנצ’סטר יונייטד כאשר הקשר הפורטוגלי רשם עד כה העונה כבר 91 מסירות מפתח. במקום השני נמצא פסקל גרוס מברייטון עם 86, כשאת המקום השלישי תופס קשר התותחנים מרטין אודגור עם 77 מסירות מפתח העונה בפרמיירליג. רביעי ברשימה הוא אנדראס פריירה מפולהאם שרושם 76 מסירות מפתח, ומי שסוגר את החמישייה הראשונה בפרמיירליג במדד כמות מסירות המפתח הוא בוקאיו סקאה מארסנל שרשם עד כה העונה בליגה 68 מסירות מפתח.

במדד מסירות מפתח בממוצע למשחק, המקום הראשון ברשימה שייך גם כן לברונו פרננדס כששחקנה של מנצ’סטר יונייטד רושם 3.14 מסירות מפתח למשחק. במקום השני נמצא קשרה של מנצ’סטר סיטי, קווין דה בריינה שמציג נתונים של 3.10 מסירות מפתח בממוצע למשחק, ואת המקום השלישי ברשימה בפרמיירליג תופס פסקל גרוס, שמוסר בממוצע 3.07 מסירות מפתח למשחק.

רביעי הוא מרטין אודגור עם 2.85 מסירות מפתח, כשאת המקום החמישי ברשימה תופס טרנרט אלכסנדר ארנולד מליברפול, שמוסר בממוצע למשחק 2.52 מסירות מפתח לחבריו לקבוצה.

2. לה ליגה

בליגה הספרדית במדד מסירות המפתח, מוביל אילקאיי גונדואן מברצלונה שרושם 82 מסירות מפתח עד כה העונה בליגה. במקום השני ברשימה נמצא יאגו אספאס מסלטה ויגו עם 73, ושלישי ברשימה הינו איסקו עם 70 מסירות מפתח עד כה העונה בלה ליגה. במקום הרביעי ממוקם שחקנה של ויאריאל אלכס באנה שרשם עד כה העונה 66 מסירות מפתח, וחמישי ברשימת השחקנים המובילים במדד מסירות המפתח בלה ליגה הוא טוני קרוס מריאל מדריד שמסר עד כה העונה 56 מסירות כאלו.

במדד מסירות מפתח בממוצע למשחק בליגה הספרדית הבכירה, מוביל את הטבלה איסקו מריאל בטיס כשהוא רושם 2.92 מסירות מפתח פר משחק. את המקום השני תופס השחקן שמסר הכי הרבה מסירות מפתח בלה ליגה – אילקאיי גונדואן כשהוא מציג נתונים של 2.73 מסירות מפתח פר משחק. שלישי ברשימה הינו איבן ראקיטיץ’ מסביליה עם 2.72, רביעי הוא יאגו אספאס עם 2.70, וחמישי ברשימת השחקנים בלה ליגה שמוסרים הכי הרבה מסירות מפתח בממוצע למשחק, הוא אלכס באנה מויאריאל שמוסר בממוצע 2.44 מסירות מפתח למשחק.

3. סרייה A

השחקן שמוביל במדד מסירות המפתח בליגה הבכירה של ארץ המגף, הינו שחקנה של גנואה אלברט גודמונדסון כשהאיסלנדי רשם עד כה העונה 70 מסירות מפתח בסרייה A. במקום השני במדד בליגה האיטלקית ממוקם מתיאס סולה בן ה-20 מפרוזינונה כשהוא רושם העונה כבר 63 מסירות מפתח לחבריו לקבוצה, שלישי ברשימה הוא אנטוניו קנדרבה מסלרניטנה עם 59, במקום הרביעי נמצא מתאו פוליטאנו מנאפולי עם 56 מסירות מפתח, ובמקום החמישי במדד מסירות המפתח בסרייה A נמצא קשרה של לאציו, לואיס אלברטו שרשם עד כה העונה בליגה, 52 מסירות מפתח.

במקום הראשון במדד מסירות מפתח פר משחק בליגה האיטלקית, מוביל את הרשימה שוב אלברט גודמונדסון כששחקנה של גנואה רושם 2.5 מסירות מפתח בממוצע למשחק. שני לו הוא שוב מתיאס סולה עם 2.25 מסירות, שלישי, כמו ברשימת כמות מסירות המפתח הוא אנטוניו קנדרבה שמציג נתונים של 2.03 מסירות מפתח למשחק, רביעי ברשימה הוא מגנה של אינטר פדריקו דימארקו שמוסר 2.0 מסירות מפתח במשחק, והשחקן שתופס את המקום החמישי במדד מסירות מפתח פר משחק בסרייה A הינו מתאו פוליטאנו מנאפולי עם 1.93 מסירות מפתח בממוצע למשחק.

4. בונדסליגה

בליגה הבכירה בגרמניה, השחקן שמוביל במדד מסירות המפתח עד כה העונה, הינו קווין שטוגר קשרה של בוכום שמסר עד כה העונה בליגה 92 מסירות מפתח. במקום השני בבונדסליגה ניצב פרנק הונוראט מבורוסיה משנגלדבאך עם 78 מסירות מפתח, ובמקום השלישי נמצא לירוי סאנה מבאיירן מינכן עם 73.

את המקום הרביעי תופס שחקנה של האלופה הנכנסת בגרמניה באייר לברקוזן, אלחנדרו גרימאלדו עם 69 מסירות מפתח, כשחברו לקבוצה פלוריאן וירץ חולק את המקום החמישי ברשימה יחד עם יוליאן בראנדט כששניהם רשמו עד כה העונה בבונדסליגה 68 מסירות מפתח.

במדד מסירות מפתח פר משחק בבונדסליגה מוביל שוב קווין שטוגר את הטבלה כשהוא מציג נתונים של כ-3.68 מסירות מפתח פר משחק, במקום השני מתכבד ג’ושוע קימיך מבאיירן מינכן עם 2.90 מסירות מפתח פר משחק, שלישי ברשימה הינו פרנק הונוראט ממשנגלדבאך עם 2.89, לירוי סאנה רביעי עם 2.81 מסירות מפתח, ובמקום החמישי במדד מסירות מפתח פר משחק עד כה העונה בבונדסליגה ממוקם יוליאן בראנדט מבורוסיה דורטמונד שמוסר 2.72 מסירות מפתח בממוצע למשחק העונה בבונדסליגה.

5. ליגה 1

בליגה הצרפתית הבכירה, השחקן שניצב ראשון במדד מסירות המפתח הוא קשרה של מונפלייה, טז’י סבנייה שרשם עד כה העונה בליגה הצרפתית 84 מסירות מפתח. במקום השני בצרפת נמצא רומן דל קסטיו מברסט כאשר הוא רשם העונה כבר 70 מסירות מפתח בליגה, ושלישי ברשימה הינו ג’וניה איטו היפני מסטאד ריימס עם 63 מסירות מפתח עד כה העונה בליגה.

במקום הרביעי ממוקם בנג’מין בוריז’ו מסטאד רן עם 59, ובמקום החמישי במדד של הליגה הצרפתית נמצא אוסמן דמבלה, שחקנה של פריז סן ז’רמן שמסר עד כה העונה בליגה 54 מסירות מפתח.

במדד מסירות מפתח פר משחק בליגה הצרפתית, החמישייה הראשונה כמעט ולא משתנה כאשר טז’י סבנייה מוביל עם 3.11 מסירות מפתח למשחק, שני לו עם 2.63 מסירות הוא ג’וניה איטו מריימס, ובמקום השלישי נמצא רומן דל קסטיו עם 2.59 מסירות מפתח בממוצע למשחק.

במקום הרביעי ברשימה ממוקם בנג’מין בוריז’ו עם 2.36 מסירות, וגם את הרשימה הזו סוגר אוסמן דמבלה, כשהוא רושם בממוצע 2.35 מסירות מפתח במשחק עד כה העונה בליגה הצרפתית.

ראש בראש

מבין כל חמשת הליגות הגדולות באירופה, במקום הראשון במדד מסירות המפתח נמצא קווין שטוגר קשרה של בוכום הגרמנית עם 92 מסירות מפתח, כשאת המקום השני תופס ברונו פרננדס ממנצ’סטר יונייטד שרושם 91 מסירות. שלישי הינו פסקל גרוס מברייטון עם 86, טז’י סבנייה ממונפלייה רביעי עם 84 מסירות מפתח,  והשחקן החמישי ברשימה מבין כל חמשת הליגות הגדולות באירופה הוא קשרה של ברצלונה אילקאיי גונדואן שמסר 82 מסירות מפתח, עד כה העונה בליגה.

במקום הראשון במדד מסירות המפתח פר משחק מבין כל חמשת הליגות הבכירות, ניצב שוב בראש הרשימה קווין שטוגר כשהוא מוסר 3.68 מסירות מפתח בממוצע.  במקום השני ברשימה ממוקם ברונו פרננדס עם 3.14, שלישי הינו טז’י סבנייה עם 3.11 מסירות מפתח פר משחק, רביעי ברשימה הוא קווין דה בריינה עם 3.10 מסירות, והשחקן החמישי במדד כמות מסירות המפתח בממוצע למשחק בחמש הליגות הבכירות באירופה הוא קשרה של ברייטון, פסקל גרוס שמסר עד כה העונה 3.07 מסירות מפתח בממוצע לממשחק.

2 תגובות
  1. בלוז כנעני כותב

    תוכן מעולה

  2. זונדל פקרביץ' כותב

    תוכן מקצועי ברמה גבוהה! היחידים בארץ.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן