יאמן את וויסמן: התפקיד החדש של פרנק ריברי

אחרי קריירה ארוכה ומעוטרת, הקיצוני הצרפתי בחר את היעד הבא שלו – על הקווים של סלרניטנה האיטלקית.

אחרי קריירה היסטורית בבאיירן מינכן, ולקראת סוף הקריירה כשחקן, פרנק ריברי עזב את המכונה הבווארית והלך לסיים את הקריירה שלו בארץ המגף. אולי שנה וחצי בסלרניטנה לא היו השנים שהכתיבו את הקריירה שלו, אבל הן אלו שהובילו אותו לתפקיד הבא שלו בעולם הכדורגל.

לפני כשנתיים, החליט ריברי לפרוש מכדורגל. מייד לאחר שהכריז על פרישה מכדורגל פעיל, קיבל הצרפתי הצעה מהמועדון להישאר על תקן יועץ מקצועי למאמן הקבוצה. ריברי הסכים להצעה, ומילא אותה בשנתיים האחרונות. סלרניטנה היא קבוצת תחתית באיטליה, שחזרה לפני שנתיים וחצי לסריה א’ אחרי שנים של היעדרות. במהלך השנתיים כיועץ המקצועי של המועדון, סיימה הקבוצה פעם אחת במקום ה-16(2022/23), ופעם אחת במקום ה-17(2021/22), מרחק נקודה מהקו האדום.

היום, אחרי שנתיים בתפקיד, קיבל ריברי מסלרניטנה קידום משמעותי, והוא מונה לתפקיד עוזר המאמן. המינוי של ריברי ייכנס לתוקף במיידי, וכבר במשחקה הבא של סלרנטינה הוא יעמוד על הקווים לצד המאמן הראשי, סטפאנו קולאטונו.

במועדון האיטלקי מקווים שהמינוי יוביל לשינוי משמעותי, שיצליח להוציא את המועדון מהבור העמוק בו הוא נמצא. הקבוצה האיטלקית ממוקמת במקום האחרון בטבלת הסרייה א’, עם הפרש 9 נקודות מהמקום ה-19. בנוסף סלרניטנה לא ניצחה אפילו משחק אחד מאז ה-25 בנובמבר. יש לה את ההגנה שספגה הכי הרבה בליגה האיטלקית(59), ואת ההתקפה שכבשה הכי פחות, למעט אמפולי, עם 23 שערים בלבד ב-29 משחקים.

מי שמשחק בקוצה האיטלקית הוא החלוץ הישראלי שון וויסמן, שהגיע לקבוצה בחודש ינואר האחרון. מאז שהגיע לקבוצה שותף וייסמן ב-6 משחקים, פתח ב-4 מתוכם וכבש שער אחד. המינוי של ריברי, לצד מספר החתמות בינואר, מסמלים ניסיון להחיות מחדש את המועדון שרוצה להישאר שלוש שנים רצופות בליגה הבכירה באיטליה. עם זאת, סלריניטנה עדיין תקועה בתחתית, והיא תצטרך לעבוד קשה מאוד כדי להיחלץ משם.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן