“יהיו משחקים בלה ליגה שישוחקו מחוץ לספרד” | נשיא הליגה הספרדית בריאיון

חאבייר טבאס, נשיא הלה ליגה, שוב עלה בכותרות בימים האחרונים, ושוב בהקשר שלילי. אחרי שסירב לקחת אחריות על כך שאין את מערכת ‘עין הנץ’ בליגה שנחשבת לאחת הבכירות בעולם, הוא ישב לריאיון לאתר ‘EXPANSION’ וחשף את הסיבות שלו מדוע המערכת לא נקנתה, מה מצבן של הקבוצות ומה העתיד של הלה ליגה?

האירוע המרכזי שהסעיר את ספרד בסוף השבוע האחרון הוא השאלה – האם הכדור של לאמין ימאל חצה את הקו? מערכת ה-VAR לא הצליחה לגלות זאת, מה שהביא הרבה ביקורת כנגד נשיא הלה ליגה חאבייר טבאס שבחר שלא לרכוש אותה. הוא מצידו ניסה להסביר את הסיבה שמאחורי ההחלטה: ״העלות של מערכת עין הנץ גבוהה מדי והיא עשתה טעויות בעבר. בגלל זה אנחנו לא מביאים אותה לספרד. יש כמה מקרים בודדים בהם צריך אותם בעונה והעלות שלה גבוהה מדי פר משחק. אפשר לפתור את זה עם עוד מצלמות בשידור.”

כבר ב-2018 יזמה הלה ליגה את הרעיון לשחק משחקי ליגה באמריקה. היום, 6 שנים לאחר מכן, קיבלה הליגה את האישור לכך: “יהיו משחקים בלה ליגה שישוחקו מחוץ לספרד. אנחנו בודקים איך לבצע את זה. אני לא יודע מתי, אבל הליגה תשוחק מעבר לים, ומוטב מאוחר מאף פעם. אין עוד תאריך, אבל המשחקים כנראה ישוחקו ב-2025/26, זו מטרה אישית עבורי.”

חוקי הפייר פליי בלה ליגה הם מהנוקשים שיש באירופה, וקבוצות הליגה ובראשן ברצלונה סובלות מכך. טבאס דיבר על הסטטוס שלה, ומה צופן לה העתיד: “המידע האובייקטיבי מספר שהם עשו מאמץ משמעותי מאוד כדי להוריד את תקרת השכר, לא רק בקבוצה הראשונה. ברצלונה עושה צעדים נכונים בכיוון להגיע לאיזון פיננסי, אבל יש להם עוד דרך בגלל החוזים מהעבר.

ריאל מדריד הייתה לאורך השנים תמיד ברווח קטן של 15-25 מיליון יורו. עכשיו הם יגיעו למיליארד יורו הכנסות, בגלל ניהול חכם הם המועדון מספר 1 בעולם. הם לא צריכים להסתכל לפרמיירליג. אגב ברצלונה שלישית לפי הדוח של דלוייט.

כאוהד ריאל מדריד אני מאוד שמח שאמבפה מגיע, זאת הנאה גדולה. עכשיו אני לא יכול להגיד שהוא הכי טוב, אני ממשיך עם בלינגהאם וגם ויניסיוס. ומבחינת ריאל מדריד, אחד השחקנים הטובים ביותר מגיעים ללה ליגה אז אנחנו צריכים לשמוח, אני חושב שריאל מדריד יודעים איך לנהל את ההחתמות שלהם למרות הלחץ מהתקשורת.”

“האם זה המנדט האחרון שלי כנשיא הלה ליגה? אמרתי את זה כבר בצורה נחרצת: אם פרויקט הסופר ליג ימשיך, אני אמשיך להילחם עבור המועדונים שבחרו בי, כי אסור לנו לתת לזה לקרות.”

1 תגובה
  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב

    גאון מי שעשה את התמונה, נסיך האופל.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן