יכבוש את צרפת? | ג’ורג’ מיקאוטדזה מועמד למונאקו

החלוץ הגאורגי שחווה טורניר יורו חלומי, מועמד לחזק את קבוצת העל הצרפתית | כל הפרטים

מונאקו מעוניינת להחתים את ג’ורג’ מיקאוטדזה.

קבוצות רבות ברחבי אירופה, ובעיקר בצרפת מראות עניין בחלוץ הצעיר, כשמונקו היא המועמדת הבכירה לרכוש אותו. במונאקו כבר החלו בשיחות עם סוכניו, ושני הצדדים הגיעו להסכמות בעל פה.

לשחקן הגאורגי יש חוזה באייאקס לעוד 4 שנים, עד קיץ 2028, ומונאקו תצטרך להגיע לסיכום גם עם הקבוצה ההולנדית.

החלוץ הצעיר בן ה-23, החל את הקריירה שלו במץ הצרפתית. בעונת 2022/23, לאחר שירדה ליגה, החלוץ הגאורגי חווה את עונת הפריצה שלו כשסייע לקבוצה לשוב לליגה הראשונה. מיקאוטדזה היה לבורג מרכזי בקבוצה, והוא כבש 23 שערי ליגה ב-37 משחקים.

היכולות המרשימות שהציג הובילו אותו לחתום באייאקס בתחילת העונה החולפת, תמורת 16 מיליון יורו ששולמו למץ. לאחר החתימה בקבוצה ההולנדית מיקאוטדזה הושאל חזרה למץ, ולאורך העונה שעברה הוא כבש 13 שערים ב-20 משחקי ליגה, בליגה הצרפתית.

במרץ 2023, נפגשו גיאורגיה ויוון לגמר ליגת האומות על הכרטיס להעפלה ליורו. לאחר 120 דקות של כדורגל ללא שערים, המשחק לא הוכרע והגיע לדו קרב מהנקודה הלבנה. אחד אחד נגשו השחקנים לבעוט, ובפנדל השלישי היה זה החלוץ הצעיר של מץ ז’ורז’ מיקוטאזה, אשר ניגש לבעוט את הבעיטה. מיקאוטדזה כשכל האומה על גבו החמיץ השער, ולמרות שבהמשך גאורגיה העפילה לראשונה בתולדותיה לטורניר, מיקאוטדזה נותר היחיד שלא כבש. יורו 2024 נפתח בסערה, הנבחרת הצעירה הוגרלה לבית ו’, לצד פורטוגל, צ’כיה וטורקיה, ללא תקוות להעפלה ממשית. חוויצה קווארצחליה היה מי שסומן ככוכב הגדול של הנבחרת, הקיצוני של נאפולי ידע שכל האחריות נמצאת עליו. אך מבעד לתקוות היה זה דווקא מיקוטאצה שכבש את השער הראשון של גאורגיה בטורניר גדול. מיקאוטדזה כבש את שערו הראשון בטורניר בדרך להפסד 3-1 לטורקיה.

בהמשך מיקאוטדזה וחבריו התמודדו מול צ’כיה, החלוץ הצעיר ניגש לבעוט את הפנדל בתוספת הזמן של המחצית הראשונה, כשגם הפעם כל האומה על גבו. אולם הפעם שלא כמו בפעם הקודמת, מיקאוטדזה כבש והעלה את גאורגיה ליתרון. בהמשך, התמודדה גאורגיה מול נבחרת פורטוגל החזקה, מיקאוטדזה המשיך להציג יכולות נהדרות. כשאת המשחק הוא סיים עם שער ובישול, שממקמים אותו במקום הראשון בטבלת כובשי השערים בסוף שלב הבתים. וכשחקן היחידי שכבש בכל משחק עד כה, ומעורב בהכי הרבה שערים – 4.

מיקאוטדזה, שמציג יכולות נהדרות לאורך היורו, עתיד לפגוש ביום ראשון הקרוב את נבחרת ספרד בשמינת הגמר, שם יקווה להמשיך עם היכולת הטובה ולהרשים את המועדונים מסביב ליבשת.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן