ינואר מתקרב | מה טוטנהאם יכולה לעשות בחלון ההעברות הקרוב?

לספרס יש נכון לכתיבת שורות אלה 9 שחקנים מהקבוצה הראשונה שבחוץ עקב פציעות כלומר כמעט הרכב שלם של שחקנים לא זמין עבור פוסטקוגלו.

שוערים

זו העמדה היחידה בה אני בטוח שלא יהיה שינוי.
הוגו לוריס הפך לדמות פריפריאלית במועדון, מעורב באימונים אבל לא נוסע עם הקבוצה למשחקים.
החוזה שלו מסתיים בקיץ הקרוב והקפטן לשעבר בן ה- 36 צריך למצוא מועדון בינואר אחרת הוא יבזבז שנה יקרה כשסוף הקריירה שלו ממש מעבר לפינה (יש שמועות שניוקאסל רוצה אותו כמחליף לפופ עד שיחזור).
כרגע יש את גוגלילמו ויקאריו שמרשים כאיש החדש בין הקורות (אני יותר ויותר מאמין שהוא יפתח ביורו ולא דונארומה) כשלגיבוי יש את פרייז’ר פורסטר ושוער האקדמיה ברנדון אוסטין.
אלפי ווייטמן שהיה אמור להיות השוער השלישי נשאר בחוץ  לאחר שבעיית הקרסול המצערת שלו התגברה בקדם העונה.

מגנים

שוב, תחום שלא סביר שיזדקק לשינויים כלשהם בינואר, אלא אם אנג’ יראה משהו יוצא דופן בשוק.
לפוסטקוגלו יש את פדרו פורו ואת אמרסון רויאל בצד ימין ואת דסטיני אודוג’י ובן דייויס בצד שמאל, כשריאן ססניון עדיין בחוץ לאחר ניתוח הירך שעבר.
אם ססניון יחזור במהלך החודשיים הקרובים, סביר להניח שהוא ייצא להשאלה, אם כי בעיות הפציעות הקטנות של אודוגי יהיו במעקב כי אולי כן יצטרכו אותו שכן הוא מגן הרבה יותר התקפי מדיוויס שנראה שעבר הסבה מוצלחת לבלם.
אם החזרה של ססניון תתעכב אפשר שינסו לרכוש את המגן הימני ליף דיוויס מאיפסוויץ שעד כה בישל 9 פעמים העונה. כמו כן, גם ג’ד ספנס המושאל ללידס שייך להם ויכול למלא את החלל במידת הצורך.

בלמים

האזור שהכי זקוק לשיפוץ בחלון ההעברות של ינואר.

מיקי ואן דה ואן במדי טוטנהאם
מיקי ואן דה ואן במדי טוטנהאם

היה בו חוסר מסויים לאחר הגעתו של מיקי ואן דה ון בקיץ וכאשר פוסטקוגלו אישר את מכירת דווינסון סאנצ’ס לגלאטסראיי לאחר סגירת חלון הקיץ באנגליה.
הוא אמר אז:
“זה הוגן לומר שאנחנו קצת קלילים שם, אבל, יחד עם זאת, חשבתי שעבור דווינסון זו הזדמנות טובה שבה הוא יכול לקבל חוזה ארוך טווח.
היינו צריכים לבנות מחדש ולשנות את הסגל הזה.  לא היה טעם פשוט להתעסק בקצוות. אנחנו צריכים לעשות עבודה משמעותית, והיא אף פעם לא התכוונה להיעשות בחלון אחד בלבד.
לא פחות חשוב היה ליצור עבורנו את ההזדמנות להיכנס בינואר, או את החלונות שלאחר מכן ולחזק את האזור הזה. זה הוגן לומר שאנחנו צריכים, כנראה, עוד מרכז מגן בנבחרת. למרות, יש לנו יש שחקנים שדי פונקציונליים ביכולתם לעשות לנו עבודה שם.
יש לנו את אשלי פיליפס הצעיר (שכרגע פצוע גם הוא), שעובד מאוד קשה ומשתפר כל הזמן. בשבילנו, להחזיק בו למען איזושהי אבטחה הייתה החמצה הזדמנות. אנחנו צריכים לשנות את הסגל הזה, לבנות מחדש את הקבוצה הזו, וזו הייתה הסיבה שהרשינו לדווינסון ללכת”.

עוד לפני הפציעה הקשה של ואן דה ון שיחזור אולי רק בסוף ינואר הספרס החלו להסתכל על שורה של בלמים אנגלים כמו לויד קלי (בורנמות’), מארק גואיי (פאלאס), טרבו צ’אלובה (צ’לסי), טוסין אדראבאיו (פולהאם), בן גודפרי (אברטון) וז’אן קלייר טודיבו (ניס).
מאז, צ’אלובה ואדראבאיו סבלו מפציעות בזמן האחרון ואדראבאיו חזר לפני שבועיים להרכב פולהאם לאחר ניתוח במפשעה בעוד שהבלם של צ’לסי עדיין נותר בחוץ עם בעיית הירך האחורי שהשביתה אותו כל העונה והוא סבל מנסיגה לאחר שלפני שבועיים הוא התקרב לחזרה.

עם הבעיות הנוכחיות של טוטנהאם עם פציעות בשריר הירך האחורי, מהלך עבור צ’אלובה, שנותרו לו 5 שנים בחוזה שלו בצ’לסי עם אופציה להארכה בשנה נוספת, נראה בשלב זה פחות סביר ממה שהיה בקיץ.

לעומת זאת קלי שיחק העונה ברוב משחקיהם של הדובדבנים שדחו את הצעתה של טוטנהאם להחתים את השחקן בן ה- 25 בסוף חלון הקיץ.
קלי מתאים לתבנית של פוסטקוגלו בכך שהוא ורסטילי ויכול לשחק גם כמגן שמאלי וגם כבלם שמאלי בטוח בשליטה שלו עם הכדור, אולם בורנמות’ מעריכה את השחקן מאוד וצפויה לנסות להציע לו חוזה חדש על אף שזה יהיה להם קשה.
בנוסף הם דרושים מכל מי שמעוניינת בו בחורף (כמו מילאן) לפחות 30 מיליון פאונד וזה מחיר מוגזם במיוחד שלא שווה להשקיע במי שיהיה בלם מחליף.

הספרס עוקבים גם אחרי מארק גואיי של קריסטל פאלאס, אבל ינואר נראה זמן לא סביר עבורו לעזוב שכן הוא רוצה לשחק באופן קבוע כדי אולי לזכות בזימון ליורו.

מארק גואיי - בלם מבוקש
מארק גואיי – בלם מבוקש

עוד בלם שעשוי להיות אופצייה ולדעתי הוא גם בסוף יגיע הוא בן גודפרי של אברטון.
השחקן בן ה- 25 צפויה להיות מורשה לעזוב בחורף לאחר ששיחק העונה רק 8 דקות תחת שון דייץ’ ומכיוון שנותרו לו שנתיים בחוזה זו ההזדמנות האחרונה של הטופיז השיג עליו מחיר סביר.

עוד שחקן שהספרס מעוניינים בו הוא בלמה של ניס ז’אן קלייר טודיבו שכולם מבינים שיעזוב עד תחילת העונה הבאה לכל המאוחר את צרפת אבל תהיה לה תחרות לא פשוטה מצד יונייטד שגם חושקת בו.
במקרה שטודיבו לא יגיע אופצייה נוספת שנשקלת היא בלם זלצבורג עומאר סולה.
החוזה של הצרפתי מסתיים בקיץ 2025 והוא שחקן הרכב העונה בזלצבורג ככה שיש לו כושר משחק.
אישית הייתי רוצה לראות את בלם שטוטגרט הירוקי איטו.
היפני הוא בלם מהיר, חזק שגם מסוגל לשחק כמגן שמאלי, הבעיה היחידה היא שיש לו חוזה עד 2027 ככה שהמחיר שלו יהיה בשמיים בהתחשב בעונה הנפלאה של שטוטגרט (מקום 3)

בכל מקרה הכל תלוי בשאלה מתי ואן דה ון צפוי לחזור.
חזרה מאוחרת שלו בטוח שתדחוך את ספרס לחפש יותר בדחיפות בלם חדש בתחילת החלון, אך חזקה מוקדמת שלו יכולה לגרום להם לחכות לסוף החלון ואז לחפש.

מבחינת השחקנים הזרים (לא אנגלים), התפנו לספרס שתי מקומות נוספים על ידי אי רישום של לוריס ואיוון פריסיץ’, שהם מצפים שלא ישחקו עד סוף העונה.
המועדון מצפון לונדון גם מראה עם עניין בבבלם בן ה- 21 של גנואה, ראדו דרגושין, בין שאר המועדונים המובילים.
אבל אני לא חושב שזה קונקרטי, לפחות נכון לעכשיו.

אחד מהיעדים שהספרס רדפו אחריו בקיץ היה בלם לברקוזן אדמונד טפסובה, אבל הוא חתם על חוזה חדש ל- 5 שנים בבאייר לברקוזן רק לפני חודשיים ככה שזה לא ריאלי.
חלק מהאוהדים העלו השערות לגבי חזרה פוטנציאלית בינואר עבור ג’ו רודון, שנהנה מהשאלה מצוינת בלידס, אבל מאמן הקבוצה דניאל פארקה הבהיר שאין אופצייה כזו בעסקה שלו.

מבחינת שחקנים שיעזבו, פוסטקוגלו לא יכול כרגע לאפשר לאף אחד ללכת אלא אם יבוא שחקן חדש על חשבונו.  לאריק דייר נותרו רק 6 חודשים מהחוזה שלו ולכן יש סיכוי שיעזוב בינואר כדי שדניאל לוי בעלי הקבוצה ירוויח עליו משהו (יש דיבורים על חזרה לספורטינג ליסבון) אבל אני לא שולל גם השאלה שכן זה יועיל לטוטנהאם בהורדת חלק מהשכר שלו או את כולו מהספרים הפיננסיים.

קישור 

בקיץ זה היה נראה האזור שבו הספרס אמורים להיות בטוחים מפני פציעות אבל אז פיית הפציעות החליטה לבקר…
כרגע הם בלי רודריגו בנטנקור שישוב בפברואר עקב פציעה ברצועת הקרסול, בעוד ג’יימס מדיסון צפוי להיות בחוץ עד ינואר עם בעיה משלו בקרסול.
לזה תוסיפו את העובדה שאיב ביסומה ופאפ מאטר סאר ייצאו לאליפות אפריקה עם מאלי וסנגל בהתאמה.
התחרות נמשכת כמעט חודש מה- 13/1 עד ה- 11/2 וסנגל זכתה בה בשנה שעברה.

המשמעות היא שהקשרים המרכזיים הטבעיים היחידים של פוסטקוגלו שזמינים בינואר, אם הם יכולים להישאר בכושר, יהיו פייר-אמיל הוייביירג, אוליבר סקיפ וג’יו לו סלסו.
ביינתים פוסטקוגלו הראה שהוא יודע להשתמש בקולוסבקי כקשר 10 ועד כה הוא מסתדר לא רע בעמדה הזו.

הספרס צריכים להמשיך לבנות לעתיד תחת פוסטקוגלו, וזה עשוי לדרוש קשר מרכזי חדש, במיוחד כשהחוזה של הוייביירג מסתיים בעוד שנה וחצי וכרגע לא נראה שהקשר הדני פתוח להאריך אותו.

אנג’ וצוות הגיוס שלו מטוטנהאם יערכו רשימה של שחקנים פוטנציאלים למרכז השדה של הספרס.
קונור גלאגר היה מקושר לטוטנהאם בקיץ, אך לאחר ששיחק כמעט כל דקה תחת פוצ’טינו העונה והיה קפטן הקבוצה מדי פעם, נראה כי 18 החודשים שנותרו בחוזה שלו יגדלו עם חוזה חדש והשחקן אף דיבר על כך בשבועות האחרונים.
עם זאת במסגרת המהפכה שהבלוז עומדים לעבור שוב בחורף הקרוב ישנם שמועות שגלאגר יוצע למכירה.
במצב כזה אני מקווה שטוטנהאם תלך עליו בכל הכוח כי בתור שחקן שעובד בלי הפסקה הוא מתאים במדוייק לפילוסופיה של האנג’ בול.

התקשורת האיטלקית קישרה את הספרס בשבועות האחרונים עם הקשר המנוסה של רומא, בריאן כריסטנטה, שהוא קשר הגנתי שמדי פעם אפילו שיחק כמגן העונה בקבוצתו של ז’וזה מוריניו.
נראה כי השחקן בן ה- 28 מתאים לא רק לתפקיד מספר שש במרכז השדה של פוסטקוגלו (עמדה עם הכי הרבה תחרות כרגע) ותוסיפו לזה את העובדה שויקאריו ואודוג’י יעזרו לו להתקלם וזה תרחיש שיכול לקרות במידה מסויימת שכן לרומא עדיין יש בעיות עם הפייר פליי הפיננסי.

רובן נבס גם נקשר לרוב קבוצות הפרמיירליג המובילות שרוצות אותו בהשאלה עד תום העונה אבל אל הילאל הסעודית, צפויה כרגע להדוף כל עניין בו.
קלווין פיליפס הוא שם שכמובן עלה כי הוא צפוי לעזוב את מנצ’סטר סיטי בינואר בחיפוש אחר מועדון שייתן לו דקות אבל השחקן בן ה- 27, שרוצה לשחק ביורו 2024, צפוי לרצות דקות משחק באופן קבוע ואני בספק אם הספרס יכולים להציע לו משהו כזה.

רובן נבש - יחזור לאנגליה?
רובן נבש – יחזור לאנגליה?

פוסטקוגלו עשוי לרצות מספר שמונה חדש בחלון ינואר, קשר שיכול לעלות ולרדת מהמגרש תוך כדי תרומה עם בישולים ושערים.
מבחינת יציאות, לא ניתן לאפשר להוייביירג לעזוב בשלב זה אלא אם תגיע עבורו הצעה גדולה שלא יהיה אפשר לסרב לה.
סקיפ זקוק נואשות לזמן משחק ויש מצב שהוא ישיג אותו בהיעדרם של ביסומה וסאר.

התקפה

לטוטנהאם היו הרבה אפשרויות בכנפיים שלה ואז החלו הפציעות של מנור סולומון שיחזור בעוד כ- 3 שבועות ופריסיץ’ שסיים את העונה ורוב הסיכויים שאת דרכו בקבוצה שכן חוזהו נגמר בקיץ הקרוב. קצת אחריהם גם ריצ’רליסון עבר ניתוח במפשעה ואמנם הוא כבר הספיק לחזור אבל כדאי לחשוב על מחליף עבורו.

זה השאיר את הקפטן יונג מין סון, ברנן ג’ונסון, קולוסבסקי, בריאן חיל והחלוץ הצעיר אלחו וליז כאפשרויות ההתקפה היחידות עבור פוסטקוגלו.
לו סלסו יכול גם במידת הצורך לשחקן כחלוץ מזוייף כמו שעשה בויאריאל אבל זה רק במקרה שלא תהיה ברירה.
ואי אפשר בלי עוד קצת חדשות רעות – טוטנהאם תאבד  את הקפטן שלה מכיוון שסון אמור להשתתף במדי דרום קוריאה בגביע אסיה שייערך בין ה- 12 בינואר ל- 10 בפברואר בקטאר.

זה הפך את הצורך במציאת שחקן התקפה יצירתי וגולר, רצוי כזה כמו ג’ונסון שיכול לשחק מעבר לקו הקדמי ליעד מרכזי עבור פוסטקוגלו בחלון ינואר.

בערך חודש הספרס מקושרים לווינגר לשעבר של סלטיק ג’וטה, שלא היה מסוגל לשחק בקבוצת אל-איתיחאד מהליגה הסעודית במשחקי הליגה שלהם, מכיוון שהם יכולים לכלול רק שמונה זרים (לא אסייאתים) בסגל שלהם.

הפורטוגלי בן ה- 24 כבש 28 שערים ורשם 26 בישולים בשתי עונות בהדרכת פוסטקוגלו בסלטיק, כששיחק בכנף השמאלית והימנית ועל כן הוא מכיר את האנג’ בול לפני ולפנים.
מכיוון שמצבו עדיין לא ברור בסעודיה, הספרס ככל הנראה ידברו עם הסעודים על לפחות השאלה בעבורו.

גיפט אורבן שנטען שהספרס התעיינו בו בקיץ הוא כישרון התקפי אחד שטוטנהאם עקבה אחריו במשך זמן מה, אבל אני לא חושב שהשחקן בן ה- 21 לא חושב על מעבר כזה שכן הוא לא יהיה שחקן הרכב כמו שהוא היום בגנט.
בנוסף יש לניגרי רק 3 שערי ליגה ב- 15 משחקי ליגה (ועוד 5 שערים בקונפרנס ליג) ועל כן הוא איבד את מקומו בהרכב הפותח בחודשים האחרונים.
בנוסף המאמן של גנט היין ואנזברוק התלונן על מוסר העבודה שלו וחוסר הלחץ שהוא עושה על המגרש, מה שמתנגש עם הפילוסופיה ההתקפית של אנג’

טוטנהאם גם עוקבת מקרוב אחרי שחקן נבחרת אנגליה הצעירה סמואל אילינג-ג’וניור.
שחקן הכנף בן ה- 20 של יובנטוס, יליד איזלינגטון (שכונה בלונדון) עדיין לא קיבע את מקומו ביובה ובנוסף הקבוצה בקשיים כלכליים ותהיה פתוחה למכור אותו תמורת כ- 20 מיליון יורו.
המועדון מצפון לונדון גם הסתכל בעבר על שחקן ההתקפה של לידס ווילפריד ניונטו, שיכול לשחק בכל עמדות ההתקפה אבל חוזר מפציעה בקרסול והוא עדיין לא חזר לגמרי להרכב של פארקה.

פוסטקוגלו יכול אולי להסתדר עם מה שיש לו עכשיו כי וליז יכול לנצל את ההזדמנות שלו שלבטח תינתן לו בשבועות הקרובים כדי להראות למה שילמו עליו בקיץ 15 מיליון יורו, אבל אם הם רוצים להבטיח חזרה לפחות לליגה האירופית אז עדיף להשקיע בשחקן התקפה בחורף הזה.

טוטנהאם זקוקה ללא מעט שינויים בינואר הקרוב ויהיה מעניין לראות מה יקרה בצד הלבן של לונדון בחורף הזה.

1 תגובה
  1. Yonatan כותב

    עוד כאלו🤩👌 נכנס בעיני לטופ 5 כתבות בבולרז

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן